Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Stidim se da pitam, ali da li ide antifriz u novi renault clio (to je valjda serija 5, moj je rs line)

 

Blam me da pisem mejl Kompresoru:/

 

U njegovoj knjizici ne pronalazim nista slicno. 
 

Drugo, da li moze savet za neke povoljne zimske gume, svi me upucuju na kemoimpex a tamo na sajtu ima svasta. Da ne bude bas neka kao zvaka, al da ne bude ni preskupa, jer sam sad siromasna. 
 

hvala:)

Link to comment

Ako ne ides vam grada, na planinu i sl mozes uzeti i Tigar Wintera. Imas je svuda, solidna guma, odradice ti posao.

Nisam kupovao kod Kemoimpexa, ali znam da oni daju na rate, pa ako ti to znaci izbor je lak. Pogotovo ako nemas gde da stavis letnje gume, tu je i hotel za gume. Cuvaju ti gume sezonski, super forica ako neces da se cimas.

Sto se dimenzija tice, uzmi istu kao letnju, ako imas alufelne, mozda da kupis i celicne felne za zimski set guma.

Ako su ti letnje gume 16ice, onda uzmi 15ice zimske i celicne felne. Imas polovne, imas kod ovlascenog, imas kod vecih vulkanizera.

Antifriz sigurno imas vec sipan, posto je nov auto, menja se na 2-3 godine. Servisi imaju merac pa ti kazu kad je vreme za zamenu.

  • Hvala 1
Link to comment

da ide, 99% su fabrički stavili. to može da ti proveri bilo koji električar, izvuče malo tekućine iz hladnjaka i proveri nivo

 

oko guma, tigar, sava, kleber su ok gume a ne deru kao pireli i kontinental

 

ako je u pitanju zimska guma, meni je sava pre tigra, a sad teram na kleberu al nije bilo snega pa ne mogu da ih ocenim

  • Hvala 1
Link to comment

Hvala!!! Imam podrumcinu pa cu tu da ih ubacim, mada taj hotel za gume zvuci kao dobra poslovna ideja. 

 

E da - menjali smo lajsnu na vratima jer su bile razlicite boje sto sam slucajno primetila. I nisu mi nista upisali u onu knjigu? Da nece da zataskaju trag:happy:

Link to comment

Pa nisam bas jos svoja na svome ali napredujem. Zadovoljna sam, malo trosi i lako se vozi. Moj drug koji ga je vozio kaze da kad ubacis u trecu ide kao automatik, sta god to znacilo, ali da - u trecoj se i auto i ja najbolje osecamo. 
 

Nisam isla na Slaviju, ali sam redovno na Bogosloviji. Iskreno - mene nesto retko put nanosi na Slaviju i inace, pre neki dan sam isla do Veterinarskog i prosla sam kroz Ivana Milutinovica.

 

Sta mi je klimavo: uzbrdica, naucila sam s rucnom ali sam i dalje u fazonu moze to mnogo bolje, paralelno parkiranje OCAJ, ali upravno iz rikverca ok.

 

jos o kolima - ona multimedija mu iskreno i nije nesto - navigacija nije u standardnoj opremi (ili kad kupujes na letnjem popustu:)) tako da imam: radio, asistenta za parkiranje, fotografije?!, povezivanje s telefonom (nisam jos povezala) i da kreiram neke korisnkicke profile ali posto sam ja korisnik onda nema profila. Mogu i da menjam pozadine. E da, ono na soferskoj tabli je gotivno, tu moze da se stavlja razlicit pregled, pa ekoloska voznja, pa sportska… ko televizor:) mada sam uzela najstandardniji prikaz.
 

Ima gazilion nekih funkcija, ali sam po prirodi malo lenja da se udubim u sve one dugmice mada u njegovoj knjizi ima objasnjeno kao za malu decu. 


i dalje mislim da je mali, ali okolina ne deli moje misljenje jer iznutra uopste nije skucen. I pozadi se normalno sedi. Ima veliki gepek. Malo je “sportskiji” pa su i sedista onako - polegnuta? To im je taj neki RS line. Meni iskreno to svejedno, ali u poredjenju s golfom s obuke je udobniji. 
 

ako nisam napisala da malo trosi - evo opet. E da, sve se lako otvara, i gepek, i ono za benzin i vrata, a vrata ne mogu lako da se zalupe. Menjac lak, rucna bila malo povuci potegni - sad je ok. Ima dobre zvucnike i zvuk. 

 

Minus - mnogo je nezan, mislim da bi ga kesten ulubio, lako se prlja iako sam tu sivu boju uzimala zbog prljanja, onda voli da prica - rezi, ropce, generalno - glasan auto mada je i to meni svejedno jer ne znam za drugo, ali nekome bi moglo da zasmeta. I nepregledno pozadi do zla boga. 
 

Sve u svemu - volim ga. Svidja mi se sto ima tako neke glupe greske pa je nesavrsen ko gazdarica mu, a opet “voljiv”. 
 

 

Link to comment
5 minutes ago, angelada said:

Sta mi je klimavo: uzbrdica

Proveri da li imas opciju Hill stop  ili se tako nesto zove. Primetices tako sto na uzbrdici pustis kocnicu i auto stoji nekoliko sekundi pre nego sto krene unazad. Za to vreme imas vremena da krenes. Super opcija, pogotovo za pocetnike.

 

Preporuka je da probas kad iza sebe nemas nikog. Nema sta da se podesava, to bi trebalo da je u redovnoj opremi.

 

Koliko si ga najbrze vozila? Nemoj da se plasis da ubacis u cetvrtu ili cak petu kad ides po gradu, a nema guzve... trosice jos manje i bice drasticno tisi :D

Edited by Milosh76
  • +1 2
Link to comment

Ima hill stop ali pise u knjizici da je malo rizican pa ga nisam probala. Imam ovde kod mene jednu praznu uzbrdicu pa cu da vidim.

 

pa vozila sam i u cetvrtoj do panceva:) Nije cak da se nesto plasim, vec me sve put nanosi po gradu. Kad je u trecoj on nece da prica, u drugoj se buni:) iskreno me nervira sto sam u nekoj haoticnoj fazi na poslu a sve isplaniram sad cu ja za vikend u - Titel:) tek ono vozim mamu u Lidl na kraju jer sam preumorna. 

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, angelada said:

jos o kolima - ona multimedija mu iskreno i nije nesto - navigacija nije u standardnoj opremi (ili kad kupujes na letnjem popustu:)) tako da imam: radio, asistenta za parkiranje, fotografije?!, povezivanje s telefonom (nisam jos povezala) i da kreiram neke korisnkicke profile ali posto sam ja korisnik onda nema profila.

 

nisi povezivala telefon usb-om, ili ga nisi nakačila ni na bluetooth?

 

bluetooth obavezno, da možeš da pričaš telefonom, a kad ga povežeš usb-om onda bi trebalo da se pojavi android auto /ili apple verzija/ pa tu imaš navigaciju

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
22 minutes ago, angelada said:

Kad je u trecoj on nece da prica, u drugoj se buni

Slobodno ubaci u cetvrtu da prodise auto :D A sto se tice autoputa... nedelja prepodne nema zive duse.. do NS ti treba, ajd sat vremena, uz malo zustriju voznju 45 minuta, taman da popijes kafu, a mozes i do Sremskih Karlovaca na burek ili kafu uz Dunav.

 

Taman da proveris kako radi tempomat na autoputu, da ti se odmori noga.. blokiras na 130 i drzis volan. Dosadno, ali zgodna na duzim putovanjima :D

Edited by Milosh76
  • +1 1
Link to comment

Nisam povezivala bt-om telefon jer imam probnu dozvolu pa ne smem da pricam u kolima ni “bez ruku”

 

a ne smem ni da vozim 130:/ 

 

ima mnogo toga sto mi “П” nalepnice ne smemo:/

 

 

  • +1 1
Link to comment

A šta je to tako "rizično" za Hill assist navedeno u knjižici? 

Ne pada mi na pamet ništa razumno.

 

Vozio sam 1.5 dci karavan verziju i potpuno se zaljubio u motor i auto. 

 

  • +1 1
Link to comment

Pa kao funkcija ni u kom slucaju ne zamenjuje oprez i sve tako neki legal line-ovi sa znakom upozorenja, bukvalno po dva na svakoj strani u onoj knjizici iz auta. 


Moram da proucim za vikend podrobno te inovativne funkcije, za sada samo koristim kameru za parkiranje (jer se automatski ukljucuje), a ovo ostalo sam se junacila “na suvo”, ko ono na faksu - pravi inzenjer mora da zna da crta rukom i tako to. 
 

evo ga tacan disklejmer:

 


 

 

 

 

 

A78B6675-D3FF-4A26-915F-E7EDDAAE4C82.jpeg

Edited by angelada
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...