Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

koza ispod ociju mi je prilicno suva i mucila sam se da nadjem korektor cija mi tekstura odgovara. prosle godine sam ga konacno pronasla - armani luminous silk, nije tezak, ne ostaje u boricama, prozracan je ali dovoljno pokriva.

tu mi nazalost drogerijski proizvodi ne odgovaraju, sta da se radi. 

za maskare se slazem - nije neophodno da budu skupe.

 

  • +1 1
Link to comment
57 minutes ago, morgana said:

koza ispod ociju mi je prilicno suva i mucila sam se da nadjem korektor cija mi tekstura odgovara.

 

 

Ne znam jesi li probala ovaj:

https://www.bellezza-cosmetics.com/make-up/lice/bourjois-lice/bourjois-korektori/bourjois-radiance-reveal-concealer-03-7-8-ml

 

Ne isušuje kožu, sastojci su obećavajući. Doduše, ja sam ga upotrebila svega nekoliko puta i prosledila dalje da ne bi stajao bezveze, pošto nemam običaj da koristim korektor.

Link to comment
13 minutes ago, Lena said:

 

Ne znam jesi li probala ovaj:

https://www.bellezza-cosmetics.com/make-up/lice/bourjois-lice/bourjois-korektori/bourjois-radiance-reveal-concealer-03-7-8-ml

 

Ne isušuje kožu, sastojci su obećavajući. Doduše, ja sam ga upotrebila svega nekoliko puta i prosledila dalje da ne bi stajao bezveze, pošto nemam običaj da koristim korektor.

 

jesam, moja mama ga ima i super joj je.

 

nazalost i on mi isusi kozu i ne izgleda dobro na meni. 

ali do mene je, zahtjevna mi je koza na tom dijelu lica.

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, morgana said:

citam da su dobre, pakovanje je malo sto mi odgovara, i imaju nude, rozikaste i zemljane tonove koje i jurim da kupim jer idu uz plave oci.

ne savetujem da počneš da učiš senčenje oka nataša denona senkama.

one imaju jak pigment i nije jednostavno da manevrišeš intenzitetom nanosa, blendanjem i svim ostalim, pa se smoriš.

s druge strane, tvoje oko ima prirodno lep oblik koje ne treba prepravljati i prirodnu dubinu i osenčenost i bukvalno mu mrvica treba (toliko da bih čak išla na 1 boja fazon), pa ti možda i bude okej.

 

što se senki tiče - od srednje kategorije jako volim TooFaced Chocolate bar paletu (imam ih dve, oni klasičnu i neku noviju Better than Chocolate, i mislim da bi obe po izboru boja ugl odgovarale i plavom oku).

zašto su one lepe? zato što ne ostavljaju krmače na očima, ima ih 3 tipa (mat, sedefne i one valjda shimmer (?) koje ja, pored mat, najviše volim jer sedef nije za matoro oko... ili jeste ali samo prstom da se nanese). i zato što ti i samo jedna boja na kapcima radi posao, eventualno dodaš malo neke neutralnije mat u pregib i našminkana si.

 

od high end senki najbolje, bez ikakve dileme, jesu chanel senke (npr., oni kvadovi). sa koliko god (ne)umeća da ih naneseš ne prave štetu, kako god da boja izgleda jarko ili tamno u kutiji na oku bude otmena i divna - bukv nemaju konkurenciju u kvalitetu.

ništa drugo što sam probala nije ni prineti (a probala sam dosta toga sa high end strane kada su oči u pitanju) da sam osoba kojoj 1 quad završava posao - uštedela bih za šanel.

 

inače sam apsolutni protivnih senki lošeg kvaliteta, ma koliko da su im niske cene privlačne. smislenje mi je ne koristiti senke uopšte, odnosno staviti na oko malo bronzera i maskaru nego ga upropaštavati sa senkama koje se trune, ne vide posle 4h, cure niz linije, itd.

 

edit. podrazumeva se da senke bez dobog seta četkica za nanošenje ne rade posao kako bi trebalo.

 

Edited by pt 2.0
  • Hvala 2
Link to comment

Da, to jeste, pigmentovane senke su teske za doziranje i manipulisanje. Svakako nisu za neke pocetnicke korake.

 

Na te skuplje senke nisam ni obracala paznju, jer sam zadovoljna ovima koje koristim. Ali, vredi cuti preporuke, zatrebace jednog dana :).

 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Stela said:

Tu smo za sva pitanja i savete :).

 

Korektor mi odgovara Maybelline Fit Me. Od tih drogerijskih. 

Inace koristim samo njihove maskare (Lash Sensational obicnu ili Sky), stave se u dva poteza, jedino se malo teze skidaju. 

 

Imam Revolution, sasvim korektno odstoje. 

Korektor Rimmel, u stiku, uvek taj, najbolji mi decenijama.

E sad, ja stavljam tamno ljubičastu i sivu od senki, ono kako se beše zove...što nosi Zorana Mihajlović u hevi varijanti :unsure:

A imam zelene oči. Ne bi se reklo da ide, ali meni to s crvenom kosom i crvenim ili crni okvirom naočara najbolje stoji. 

  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, pt 2.0 said:

ne savetujem da počneš da učiš senčenje oka nataša denona senkama.

one imaju jak pigment i nije jednostavno da manevrišeš intenzitetom nanosa, blendanjem i svim ostalim, pa se smoriš.

s druge strane, tvoje oko ima prirodno lep oblik koje ne treba prepravljati i prirodnu dubinu i osenčenost i bukvalno mu mrvica treba (toliko da bih čak išla na 1 boja fazon), pa ti možda i bude okej.

 

što se senki tiče - od srednje kategorije jako volim TooFaced Chocolate bar paletu (imam ih dve, oni klasičnu i neku noviju Better than Chocolate, i mislim da bi obe po izboru boja ugl odgovarale i plavom oku).

zašto su one lepe? zato što ne ostavljaju krmače na očima, ima ih 3 tipa (mat, sedefne i one valjda shimmer (?) koje ja, pored mat, najviše volim jer sedef nije za matoro oko... ili jeste ali samo prstom da se nanese). i zato što ti i samo jedna boja na kapcima radi posao, eventualno dodaš malo neke neutralnije mat u pregib i našminkana si.

 

od high end senki najbolje, bez ikakve dileme, jesu chanel senke (npr., oni kvadovi). sa koliko god (ne)umeća da ih naneseš ne prave štetu, kako god da boja izgleda jarko ili tamno u kutiji na oku bude otmena i divna - bukv nemaju konkurenciju u kvalitetu.

ništa drugo što sam probala nije ni prineti (a probala sam dosta toga sa high end strane kada su oči u pitanju) da sam osoba kojoj 1 quad završava posao - uštedela bih za šanel.

 

inače sam apsolutni protivnih senki lošeg kvaliteta, ma koliko da su im niske cene privlačne. smislenje mi je ne koristiti senke uopšte, odnosno staviti na oko malo bronzera i maskaru nego ga upropaštavati sa senkama koje se trune, ne vide posle 4h, cure niz linije, itd.

 

edit. podrazumeva se da senke bez dobog seta četkica za nanošenje ne rade posao kako bi trebalo.

 

 

 

hvala! :)

 

onda odustajem od natase.

vidjela sam na too faced sajtu jednu malu paletu koja mi se svidja, provjericu ima li je u sefori.

 

chanel mi je za sada skup i cini mi se da bi bilo pretjerano da idem za njime dok ne vidim kako se uopste (s)nalazim sa sjenkama ali ubiljezila sam i ovu preporuku za buducnost, rijetko sta me raduje kao kvalitetna sminka mada kupujem minimalisticki, a tako i trosim.

 

cetkice, vidim u dm-u real techniques set od tri, mislila sam da uzmem njih.

 

Link to comment
50 minutes ago, morgana said:

 

cetkice, vidim u dm-u real techniques set od tri, mislila sam da uzmem njih.

 

Imam te cetkice, velike, meni su super. Ali, dok citam ovu temu pola ne razumem, tako da :D. Tebe pratim kako napredujes.

Gledala sam i drugaricu uzivo kako sminka oci, nista nisam razumela, rezultat je sjajan, ali mesa neke silne boje 

  • Wub 1
Link to comment
1 minute ago, Sandradjer said:

Imam te cetkice, velike, meni su super. Ali, dok citam ovu temu pola ne razumem, tako da :D. Tebe pratim kako napredujes.

Gledala sam i drugaricu uzivo kako sminka oci, nista nisam razumela, rezultat je sjajan, ali mesa neke silne boje 

 

imaj u vidu da je moguce da se ispostavi da sam antitalenat, nemoj da te to obeshrabri

 

Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

 

imaj u vidu da je moguce da se ispostavi da sam antitalenat, nemoj da te to obeshrabri

 

Verujem da ces dati sve od sebe :wub:.

Pa da ti saljem oko na konsultacije. 

Inace, razmisljala sam o tome trazeci odgovore :D. Pa sam uporedjivala osecaj, recimo za npr. cipele, farmerke,... tacno znam sta hocu i kako bi trebalo to da izgleda. Ehhh da imam to za senke

  • Wub 1
Link to comment
5 minutes ago, beta said:

@morgana za tehniku šminkanja imaš na yt tutorijale nikole i samante čepmen (radile su četke za rt)

 

hvala, pogledacu :)

 

edit, @Sandradjer ja imam predstavu kako bih da to izgleda, stecenu gledanjem fotografija na pinterestu i po tutorijalima, a i inace, s tim da nisam sigurna da dobro sagledavam sopstveno lice i oci u odnosu na to sto vidim na slikama drugih.

sto dodje na isto kao da nemam predstavu sta bih, doduse.

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

@Sandradjer

Kao i u svemu, i u sminkanju je vazno da znamo sta hocemo. Ali, ponekad odlutamo od toga sta smo zamislili i otkrijemo lepotu tamo gde je ne ocekujemo. Zato je redovna praksa nesto sto nam dopusta da upoznamo svoje lice i sta njemu stoji i prija. Opet, i to se menja...kao sto mi je frizura danas super, a sutra krs, tako i sa licem. Sminka se onda prilagodi, ja njenu ulogu tako vidim.

 

Tako da, redovna vezba i isprobavanje dok se ne nadje i kaze - ovo sam ja.

Kao kad vidim haljinu na kojoj pise moje ime :D.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...