Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

Natera me @morgana da zaronim u kutiju s maskama, ampulama i kesicama testera (njih dobijam od drugarice koja radi kao farmaceut u Liliju) i vidim da imam nekoliko tih out of sacket maski pa sam upravo nanela ovu srebrnu diamond peel off (šta ako je pola 5 ujutru, lepota ne zna u sat)

osim maski koje stavljam evo ovako nekim tempom, utrljavam Balea ampulice kad se setim dok bi stvarno valjalo da se pozabavim podočnjacima, kapcima i jednom flekom od sunca. Ali sve nešto sumnjam da to može bez lasera/noža.

IMG-0592.jpg

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

hvala svima, srcad ste :love5:

 

uzecu neku od ovih mbeauty koje pominju @Stela i @Valkyrie, znam da ih ima u dm-u.

 

@Katikon ne smijem skrab jer imam rosaceu ali c hocu, tenks. sad, tu racunam da koristim jednom jer je c osjetljiv na vazduh, znaci moze i sheet komotno.

 

@ljuttko niacinamid vazi za super sastojak, ujednacuje ten i trebalo bi da taj serum valja.

 

ja ga ne koristim, b3, u jakoj koncentraciji jer sam citala da siri krvne sudove pa nije uvijek dobar za rosaceu tipa 1, tj onu sa prosirenim kapilarima. s druge strane, nalazim da nekima odgovara jer smiri kozu iako imaju kapilare.

 

@Sandradjer e da, u martu dodje na naplatu suv vazduh zbog grijanja, a i hladnoca, ali sad imam dodatni faktor pa sam bas nekako uvela. mislim ipak da cu za mjesec dva moci da se sredim koliko toliko, a onda ide ljeto. 

 

 

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment

istekao mi je edit

 

@Valkyrie, eucerin nocna krema protiv fleka je hvaljena. sredstvo u olovci iz iste kolekcije je krs.

ja sam jednu fleku skinula eucerinom ali odavno, nisam sigurna da je to ova ista krema koju pominjem. enivej, uzecu cim budem mogla tu novu, imam flekicu na jagodici i dvije-tri takodje male na sljepoocnici. 

 

i mora spf i to kako citam pigmentovani (sto oni protiv fleka uglavnom i jesu), ne samo zbog prekrivanja nego i zbog bolje zastite.

ali ne koristim, drzim se la roche anthelios bezbojnog jer mi ne zatvara pore, a prethodno heliocare pjene koja je ubivena.

 

za podocnjake jebenga odustala sam, ako neko zna dobar proizvod neka javi. moje mogu da lijece samo fileri ili psihoterapija.

Edited by morgana
Link to comment

Moje podocnjake kese sa kesama moze da leci hirurg plus psihoterapija jer ne spavam nikad, a kad spavam bude daleko gore. Sreca ziva pa od skoro nosim naocare. 

a ja imam neki dermatitis, imala sam infekciju pre par godina pa se on zakacio, tako da razumem za skrab, ni ja to nista ne smem. Mazem samo lrp tolerianu :dry:

Link to comment

pa i ti si sestra po podocnjacima i nespavanju :love5:

ja kad se naspavam ne znam za sebe, ko pijana sam, ne mogu nista da radim i izgeldam grozno. mada mi podocnjaci budu malo bolji otkad spavam/lezim budna na jastuku, a ne bez njega.

 

nadam se da tolerainom drzis kozu pod kontrolom. znam da je dermatitis smor.

na kraju, ako si nasla kremu koja ti prija, ne odstupas od nje i super :)

dermatolozi ionako nisu za mijenjanje dalje od par prijajucih stvari ni kada je koza sasvim nezahtjevna.

 

Edited by morgana
  • Hvala 1
Link to comment

Meni je Eucerin za fleke skinuo one brkove, ali čim sam prestala da mažem i ne stavljam spf, vratili se. 

Mislim, hoću da kažem, radi taj Eucerin serum za fleke. 

  • Hvala 3
Link to comment

Nemam nijednu masku u kuci (zato slike sa neta), a vidi Valk, i u 5 ujutru radi na sebi :D

Inace leti ubacim tu sheet masku u frizider na 10 min pre koriscenja i lepo me rashladi! 

 

Nista se ne razumem u podocnjake, fleke i slicno, ali pamtim preporuke ako zatreba.

SPF uvek koristim, medjutim kao zaseban proizvod, nikad mi se nije dopadao u obicnim ili BB kremama. Nekad je super 2,3 u 1, nekad ne...zavisi sta kome prija.

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Stela said:

Nemam nijednu masku u kuci (zato slike sa neta), a vidi Valk, i u 5 ujutru radi na sebi :D

Samo tad se i bavim sobom, mada sam malo kontradiktorna pošto bih bolje za sebe učinila da SPAVAM a ne što vilenim po celu noć. Moram slikati krš testera što me ova moja snabdela, da mi @morgana kaže šta je za šta pošto nemam pojma.

me in a nutshell:

 

IMG-0593.jpg

 

  • +1 2
Link to comment

Jeste bolja opcija da spavas:)

 

Pazljivo sa tim testerima, nije sve za svaciju kozu. Najvise volim kad mi neko da testere za akne, masnu kozu, BB kremu nijansa Naomi Campbell...sve naopako. Mada uvek ima kome da se prosledi.

 

Inace u 90% slucajeva cu pre uci u DM, nego u Lili, sad da me pita neko sto, ne znam...

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Katikon said:

Moje podocnjake kese sa kesama moze da leci hirurg plus psihoterapija jer ne spavam nikad, a kad spavam bude daleko gore. Sreca ziva pa od skoro nosim naocare. 

a ja imam neki dermatitis, imala sam infekciju pre par godina pa se on zakacio, tako da razumem za skrab, ni ja to nista ne smem. Mazem samo lrp tolerianu :dry:

pridružujem se podočnjačkoj ekipi, moji su baš upadljivi jer imam i neke sinusne otekline u tom području posebno zimi. Bila sam dobila isto neki Nivein proizvod kao u olovci za tu svrhu i činilo mi se da deluje ali ne, spavam u pretoploj sobi, grejanje nam ni noću često ne gase, otvoren prozor ne pomaže mnogo... čekam leto Naočare kao maskiraju osim... kad ti zao službenik radi fotografisanje za pasoš kao meni pa škljocne jednom i ne pogleda nit upozori- na slici za pasoš imam podočnjake u 2 nivoa jer je donja ivica naočara napravila poveliku  senku:laugh: sama sam bila šokirana jer to jedva da sam ja . pre 7 dana otrčala sam za lK ko bez duše , kakva šminka , sve sam zaboravila, akrep živi a ljubazna službenica a la Almodovar glumice posle 3 škljocanja i nameštanja kaže, ova fotka vam je ipak bolja nego ona u pasošu:cool2:

  • Haha 3
Link to comment
1 hour ago, Stela said:

Inace u 90% slucajeva cu pre uci u DM, nego u Lili, sad da me pita neko sto, ne znam...

 

Ja u Lilly uzimam samo Multiactiv maske, super su mi se pokazale. Dm ima mnogo veći i bolji izbor, a i povoljniji su.

 

WzuRTjyiaOyMKofRl9Kij3I2N9ovStC4tKpNOyDt 8600931007226_1.jpgcA

 

 

Od najjednostavnijih kombinacija koje mi prijaju, mene su oduševili Ziajin manuka gel za umivanje i tonik (prskalica), a posle njih propanthen krema od 6%.

 

  • Hvala 2
Link to comment

Inside i pouzdan info vezan za olovke za usne: navodno se punjenje za sve bolje olovke svih high end brendova kupuje na 3 mesta na globusu.

Naša “Aura” kupuje na jednom od ta tri mesta, imaju kvalitetne olovke za < 500 RSD po komadu., pa ko koristi - preporuka.

  • +1 4
  • Hvala 3
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...