Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

@Midgeta ja imam malo uvucene oci, zajebane  za nasminkati.

(racionalizujem sramotno nemanje pojma o sminkanju)

 

@pt 2.0 razumljivo.

 

volim da, kad god mogu, imam tj kupujem kvalitetnu sminku. koristim je jako malo, konzervativna sam sa bojama i minimalista u svakom smislu, a i nisam vjesta pa gledam da to kompenzujem proizvodom kojim se lako hendluje i postojan je.

 

@beta kako dobro izgledaju! hvala.

 

  • +1 1
Link to comment
27 minutes ago, morgana said:

Midgeta ja imam malo uvucene oci, zajebane  za nasminkati.

(racionalizujem sramotno nemanje pojma o sminkanju)

 

Joj uvucene oci umeju da budu zeznute, znam da sam gledala neke tutorijale kad smo isle na svadbu neku da bi sis mogla da se nasminka (ili da je nasminkamo) i muce se i ovi sto znaju da se sminkaju, tako da nije uopste sramotno nemanje pojma.

 

Ove cetkice koje je beta postavila su dojajane, eyelineri isto 

Link to comment
2 minutes ago, Midgeta said:

 

Joj uvucene oci umeju da budu zeznute, znam da sam gledala neke tutorijale kad smo isle na svadbu neku da bi sis mogla da se nasminka (ili da je nasminkamo) i muce se i ovi sto znaju da se sminkaju, tako da nije uopste sramotno nemanje pojma.

 

Ove cetkice koje je beta postavila su dojajane, eyelineri isto 

 

pa da, zajebano je, mada nalazim neke tehnike koje bi mogle da valjaju.

 

 

  • +1 1
Link to comment
Just now, morgana said:

 

pa da, zajebano je, mada nalazim neke tehnike koje bi mogle da valjaju.

 

 

 

Javljaj obavezno kako ide napredak i neki tutorial nam daj da se inspirisemo :D

Link to comment
2 minutes ago, Midgeta said:

 

Javljaj obavezno kako ide napredak i neki tutorial nam daj da se inspirisemo :D

 

deal!

Link to comment

Ima senki u olovkama, te su za nas što ne znamo, ne možeš da se zezneš, ja imam Bobbi Brown jer sam u Fabu-u izgrebala 40 % popust prošle godine pa sam se častila skupim, al sigurno ima jeftinijih dobrih samo da nađeš boje za sebe 

  • +1 2
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, Katikon said:

Ima senki u olovkama, te su za nas što ne znamo, ne možeš da se zezneš, ja imam Bobbi Brown jer sam u Fabu-u izgrebala 40 % popust prošle godine pa sam se častila skupim, al sigurno ima jeftinijih dobrih samo da nađeš boje za sebe 

 

e da, olovke su mi takodje zanimljive, s tim da cu prvo uzeti set od nekoliko klasicnih da bih postigla nijansiranje (trebalo bi da ono daje dobar efekat na uvucenim ocima)

 

bezobrazni su sa cijenama u fabu, taj popust od 40% bas pomaze.

volim bobi braun antirid ali to samo kad mi neko u inostranstvu naleti na popust.

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Katikon said:

Ima senki u olovkama, te su za nas što ne znamo, ne možeš da se zezneš, ja imam Bobbi Brown jer sam u Fabu-u izgrebala 40 % popust prošle godine pa sam se častila skupim, al sigurno ima jeftinijih dobrih samo da nađeš boje za sebe 

Božija miljenica. :dry:

Ja užasno patim za Cloud Paintom od Glossier-a :sad: Za mene najbolje rade posao multifunction proizvodi, jbg, antitalenat sam da se našminkam a i ne izgledam sebi lepo sa full šminkom. A imam i hooded eyes, na ajlajner mogu da zaboravim :mad: 

Link to comment
6 hours ago, morgana said:

 

pa da, zajebano je, mada nalazim neke tehnike koje bi mogle da valjaju.

 

Uvučene oči to je deep set eyes? Ja imam ono kad ti kapak skoro skroz pada na trepavice, ne baš kao Azijatkinjama ali napeto je. Sad puppy eyes :huh: i izluđuje me što skoro svaki tutorijal izvodi neka žena sa normalnim očima i još me ubeđuje da su i njene oči blago hooded jer ima mali pregib (?!), i ništo od onoga što pokazuju ne mogu da rekreiram na sebi, pas mater.

  • +1 1
Link to comment

Odavno sam prihvatila da su mi (nažalost) oči i o(č)kolina najslabiji feature tako da se nešto specijalno ni ne cimam oko njih.

Jedino što radim uvek kad šminkam oči to je korišćenje makazica/klješta za trepavice. Bez njih mi džaba sve. Svakako pratim diskusiju i čekam neki fast&furious tutorijal za nanošenje senke i korektora.

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, Patty Lee said:

Uvučene oči to je deep set eyes? Ja imam ono kad ti kapak skoro skroz pada na trepavice, ne baš kao Azijatkinjama ali napeto je. Sad puppy eyes :huh: i izluđuje me što skoro svaki tutorijal izvodi neka žena sa normalnim očima i još me ubeđuje da su i njene oči blago hooded jer ima mali pregib (?!), i ništo od onoga što pokazuju ne mogu da rekreiram na sebi, pas mater.

 

ja bas volom hooded eyes ali pretpostavljam da su zahtjevne za sminkanje. 

primjetila sam to za tutorijale, ne cimaju se da nadju model, a ako i nadju to bude neko sa blagim nedostatkom. hocu pare nazad.

od ajlajnera sam odustala bas zbog toga, prije par g sam probala neke tehnike i pomislila da se prijavim u palmoticevu, toliko sam ih uspjesno izvela. doslovno izgledam kao luda ulicarka tako nasminkana.

 

Edited by morgana
Link to comment

Ne znam za vas, ali ja ne volim da stavljam maskaru na donje trepavice, vidjam mnoge zene koje to rade. Na donju liniju ispod trepavica samo malo prirodnog toplo braon tona mat senke.

Ranije sam u donju vodenu liniju stavljala krem/bez nijansu krejona, sad redje. Moze lepo da otvori oko, kao i neka bez simerasta senkica u unutrasnjem uglu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...