Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

ne mogu da nadjem bezmirisni gel za dezonfekciju ruku u malom i najbolje pljosnatom pakovanju, da staje u neseser.

maltene svi mirisu jako i (meni) ruzno, osim seforinog kokosa koji kosta bolesnih 500 dinara.

jesam li propustila neki?

Link to comment
  • 2 weeks later...

isprobala sam givenchy zeleni korektor koji pokriva crvenilo, savrsen je za rosaceu, lijepo se stapa, ne daje sivi ton kao (makar meni) clarins ili sephora.

 

cekam neko snizenje, recimo black friday, ili putovanje avionom i uzimam ga. 40 i nesto eura.

 

do tada avene antirougeurs fort krema. ako bi djelovala poslije tri mjeseca, kako je naznaceno, korektor mi ne bi ni bio potreban ali sumnjam u taj scenario, a problem nije velik da bi laser sad bio opcija.

 

enivej, ko hoce da pokrije crvenilo stvarno treba da proba givenchy - narocito ako nesto povoljniji clarins ne radi posao ili ako ne zeli da preko korektora stavi i puder.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kupila sam na sniženju neki gel za lice i telo Uriage za SD, i pošto mi ništa ne pomaže za kosu, a šamponu su skupi ko đavo neki a neizvesno efikasni, rešim ja da operem kosu njime (mrvica peni ko ništa). I evo posle prvog pranja me ne svrbi :lolol:

Platila 470 dindži :rolleyes:

  • Hvala 1
Link to comment

sephora_collection_better_rouge_satin_li

 

 

jako dobar ruž u skandalozno lošem pakovanju, a košta isto kao sephora ruževi u pristojnoj ambalaži, 1800 i nešto dinara.

 

lijepa nude nijansa, kremast, ne isušuje, postojan.

 

 

Link to comment
  • 1 month later...

@morgana niacinamid 6%, a ima i od 9%. Kozmetika se pravi kod nas, ako imaš društvene mreže možeš da pratiš i koje sirovine stavljaju i ako sam dobro razumela u pitanju je apoteka iz Niša. Imaju i retinol i retinoide, meni to ić ne znači jer zbog dermatitisa ništa to ne mogu da koristim.

Ne znam šta bi ovaj niacinamid trebalo da radi koži ali meni koža sija i koristim ga samo ujutru ( ne smem i uveče). I ova žena koja radi ovu kozmetiku ažurno odgovara na sva kilometarska pitanja.

@Svemir Zeka samo da posvedočim da ima neka kozmetika koja prija i nama masnjikavima ( i ja se znojim šta god da stavim na lice, a ova neka mlečna kiselina 5% i urea5% prija).

Toliko u ovom uključenju od mene beauty influenserke😎

1000011441-01.jpeg

  • Wub 2
  • Hvala 1
Link to comment

Koleginicu posavetovala prijateljica koja je farmaceutkinja, pa prenosim dalje:

Za one koji imaju suvu kozu, u zimskom periodu je dobro da uvece stave malo jekoderma u koju god kremu da koriste.

 

Ja probala, nije mi lose. 

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, makondo said:

@morgana niacinamid 6%, a ima i od 9%. Kozmetika se pravi kod nas, ako imaš društvene mreže možeš da pratiš i koje sirovine stavljaju i ako sam dobro razumela u pitanju je apoteka iz Niša. Imaju i retinol i retinoide, meni to ić ne znači jer zbog dermatitisa ništa to ne mogu da koristim.

Ne znam šta bi ovaj niacinamid trebalo da radi koži ali meni koža sija i koristim ga samo ujutru ( ne smem i uveče). I ova žena koja radi ovu kozmetiku ažurno odgovara na sva kilometarska pitanja.

@Svemir Zeka samo da posvedočim da ima neka kozmetika koja prija i nama masnjikavima ( i ja se znojim šta god da stavim na lice, a ova neka mlečna kiselina 5% i urea5% prija).

Toliko u ovom uključenju od mene beauty influenserke😎

1000011441-01.jpeg

Pogledaću šta je to, znam za ove sastojke inače. A uzela sam pre nekog vremena da pogledam Vichy, bilo na sniženju, i sad gledam u par kolekcija, kaže mi prodavačica "šta će to vama, to je za perimenopauzu" jooj ja reko pa tu sam, kaže ali nema potrebe time svoje lice, evo i ovo lagano vam je u redu (pritom je to jeftinije dosta) i da mi onaj mineral 89. Mogu da se nadam da je mislila da sam to godište :vikleri:

Link to comment
5 hours ago, makondo said:

@morgana niacinamid 6%, a ima i od 9%. Kozmetika se pravi kod nas, ako imaš društvene mreže možeš da pratiš i koje sirovine stavljaju i ako sam dobro razumela u pitanju je apoteka iz Niša. Imaju i retinol i retinoide, meni to ić ne znači jer zbog dermatitisa ništa to ne mogu da koristim.

Ne znam šta bi ovaj niacinamid trebalo da radi koži ali meni koža sija i koristim ga samo ujutru ( ne smem i uveče). I ova žena koja radi ovu kozmetiku ažurno odgovara na sva kilometa


 

 

O kojoj je firmi/apoteci rec, ne nalazim pocetak ove priče?

 

Zašto ne smeš niacinamid uveče? Ako stavljas ujutru, ne zaboravi kremu za sunce.

Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

 

O kojoj je firmi/apoteci rec, ne nalazim pocetak ove priče?

 

Zašto ne smeš niacinamid uveče? Ako stavljas ujutru, ne zaboravi kremu za sunce.

Farmakopija, apoteka iz Niša, prave ovu generičku kozmetiku. Ima ih na društvenim mrežama, a naručivanje kao i konsultacije su preko njihovog sajta astralek.com

 

p.s. prvo ujutru niacinamid, i ako se sve pokaže ok s mojom kožom onda i uveče. Ovo je inače doba godine kad imam problema sa kožom ( perioralni dermatitis, pa oko obrva, a i virusi, pa i imunitet opadne i tako u krug...)

Edited by makondo
Link to comment
9 hours ago, morgana said:

@makondo hvala! narucicu ga. 

i retinol me zanima, mozda probam i njega.

 

Ako probaš njihov retinol, javi nam :)

 

ne znam da li sam ti spomenula Sunday Riley retinol (oko ociju mada sam koristila za celo lice)?

Mnogo mi se svidja. Vise od Paule, pocela sam da se zentam jer drugi put na drugi batch mi izlazi crvenilo po lici posle nje. Kiehl preskociti, ni za qrc nije. Il meni treba neki retinol na steroidima :lolol: 

 

al evo, muz mi donosi vas glicerin kremu koju mnogo volim da stavljam kada je hladnije. Sa kamilicom nesto. 

Edited by mustang
  • Wub 1
Link to comment
6 minutes ago, mustang said:

 

Ako probaš njihov retinol, javi nam :)

 

ne znam da li sam ti spomenula Sunday Riley retinol (oko ociju mada sam koristila za celo lice)?

Mnogo mi se svidja. Vise od Paule, pocela sam da se zentam jer drugi put na drugi batch mi izlazi crvenilo po lici posle nje. Kiehl preskociti, ni za qrc nije. Il meni treba neki retinol na steroidima :lolol: 

 

al evo, muz mi donosi vas glicerin kremu koju mnogo volim da stavljam kada je hladnije. Sa kamilicom nesto. 

 

javljam ako probam, a javljam i utiske za sunday riley po tvojoj nedavnoj preporuci, vidjela sam da imaju i mini pakovanja pa cu naruciti od drugarice da mi donese u januaru :)

Edited by morgana
  • Hvala 1
Link to comment

Probala sam Paula retinol 1% i deluje mi dobro, lep je efekat postignut. Koristila sam par meseci prosle zime, nisam imala neke reakcije na licu. Naravno, uz SPF. E sad, generalno nemam problematicnu kozu, nego normalnu, sa godinama vrv postaje suvlja.

 

Ovaj retinol iz niske apoteke je vidim dosta povoljniji, pa ako jos neko proba, neka pise iskustva. Kupujmo domace, u mom slucaju i 7 puta jeftinije :D.

 

Taj niacinimid nisam koristia, ne znam ni da li mi treba :rolleyes:.

 

Inace mi Uriage kreme za lice najvise odgovaraju, ona linija L' Eau thermale.

Link to comment

Pa najjači retinol (od ovih koje ste pominjali) je u Paula's Choice 1% (pure retinol). Sunday Riley okoloočna i Farmakopija (koliko vidim u svim proizvodima) koriste retinyl ester tj. retinyl palmitat, najslabiji derivat vit A (ali je i najstabilniji i najbolji za ljude sa osetljivom kožom ili one koji su početnici itd.). Cena je poštena, nemoj da je neko bacio 3500rsd. na prehajpovanu A313 kremu koja je isto krcata palmitatom.

Link to comment

videh da morgana pominje

 

ko ima probleme sa rozaceom, trebalo bi da iskoristi činjenicu da je matori lalošević i dalje živ /duboko u 9. deceniji/ i radi, mada manje nego pre.

 

njegove metode su staromodne i vrlo bazične, neinvazivne, nekim ljudima koje znam su  uradile posao.

 

pošto se između ostalog koristi i antibiotik koji je termosenzitivan /na visokim temperaturama napolju ume da požuti koža/, sada je vreme za tretmane koje treba završiti pre letnjih vrućina.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...