Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

13 hours ago, makondo said:

Farmakopija, apoteka iz Niša, prave ovu generičku kozmetiku. Ima ih na društvenim mrežama, a naručivanje kao i konsultacije su preko njihovog sajta astralek.com

 

p.s. prvo ujutru niacinamid, i ako se sve pokaže ok s mojom kožom onda i uveče. Ovo je inače doba godine kad imam problema sa kožom ( perioralni dermatitis, pa oko obrva, a i virusi, pa i imunitet opadne i tako u krug...)

 

Ja imam neku Paula's Choice kremu (zapravo za telo ali mi super odgovara licu) sa nijacinamidom i pantenolom na kojoj piše da se koristi samo jednom dnevno, i ja je onda uveče, baš zbog sunca.

 

Inače imam povremeno (ili je to uvek pa povremeno napravi problem) atopični dermatitis, prošle zime sam imala užaš sa očnim kapcima, vratom i prstima.

Link to comment
13 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Ja imam neku Paula's Choice kremu (zapravo za telo ali mi super odgovara licu) sa nijacinamidom i pantenolom na kojoj piše da se koristi samo jednom dnevno, i ja je onda uveče, baš zbog sunca.

 

Inače imam povremeno (ili je to uvek pa povremeno napravi problem) atopični dermatitis, prošle zime sam imala užaš sa očnim kapcima, vratom i prstima.

Razumem, vise nije povremeno ako trecu godinu za redom, negde u isto vreme imam dermatitis (oko usana, a sad i oko obrva), i u tom predelu nemackam nikakve kreme tj.samo lek, ne siri se povrsina koja je zahvacena i ja sam zadovoljna. Znaci, samo snizi ocekivanje i sve je super:ph34r: i tamo na prolece sve ce biti u redu, taman da alergije preuzmu svoje:evilsmile:

Link to comment

Meni se prosle godine pocetkom jeseni pojavilo crvenilo bas oko usana, sto nikad ranije nisam imala. Dr mi je dala Elidel krem, sve se to brzo povuklo i nije se vracalo.

I pise kao da je neki dermatitis, ali verujem da je to najblazi oblik.

Link to comment
  • 2 weeks later...

https://coslovemetics.mk/

Ovaj sajt tj.pridavnicu su mi preporučili ljudi kao i ja "jer moraš da probaš pa da vidiš da li ćeš imati reakciju, a da bi probao moraš da prodaš bubreg i tako u krug", cene su NARAVNO niže nego kod a mislim da je @beta preporučila neke korejske kreme kao dobre, a ima ih i ovde u ponudi.

Kvaka 22 je što je ovo prodavnica u Skoplju, a i sajt je njihov, ne znam da li rade pošiljke u inostranstvo i da li se isplati, ali prijateljsko/kumovske/rođačke veze rade.

 

1000012365-01.jpeg

1000012364-01.jpeg

1000012363-01.jpeg

  • Hvala 2
Link to comment

Kao da sam sebi izbaksuzirala onim javljanjem gore :dry: Opet imam muku sa ocnim kapcima u najavi, maltene je isti scenario kao prosle godine, dosla zima i minusne temperature (mada sad nisam provodila toliko vremena napolju svakog dana kao prosle). Uzela sam ksizal odmah sledeceg jutra posle pojave svraba i pomoglo je (mislim vec posle drugog dana uzimanja), tako da nisam posegla za Elidel kremom koju imam u rezervi od kako mi je doktorka to sve prepisala. U cemu je stvar sa tim alergijama da pocnu u zimu? :isuse:

  • Tužno 3
Link to comment

Nikad cula za takve simptome....ti si alergicna na zimu. Jasno i kratko. 

 

Moji siptomi su bili rejnodov sindrom al to nije neuobicajeno 

 

Vazelin mozda? On je jak, prirodan, dobro stiti 

Edited by mustang
Link to comment
35 minutes ago, mustang said:

Nikad cula za takve simptome....ti si alergicna na zimu. Jasno i kratko. 

 

Moji siptomi su bili rejnodov sindrom al to nije neuobicajeno 

 

Vazelin mozda? On je jak, prirodan, dobro stiti 

 

Nisam razumela baš kakva je to alergija, doktorka misli da je nešto neodređeno (ili sam ja to tako interpretirala). Imala sam posle i u februaru i martu kada više nije bilo hladno (samo mokro, stalno pada kiša ovde u to vreme) na bradi i na prstima. Uvek budu ista dva prsta (najgori je prostor između njih). To je sve sad iskustvo od godinu dana, pre toga nisam imala nista takvo.

 

Vazelin moze biti prirodan ali je onaj redovni koji se najčešće sreće - parafin, ostatak od obrade nafte. Just sayin'.

Link to comment

Zato ti i rekoh vazelin a ne glicerin. Ima sastojke koji udaraju bas na takve weird pojave. 

Nisam doktor al moze biti psiholoski ili ti je organizam kompromitovan. Za ovo drugo prvo bih uvela ujutru na prazan stomak kurkumu (pasta, tableta kako hoćeš). Pa javi za mesec dana jel nestaje. Ta jebena kurkuma resi pola posla kod autoimunih bolesti. 

Link to comment

nije baš kozmetika, ali ko je navučen na selsun blue šampon zna kolika je katastrofa što se više ne prodaje. konačno je stigla zamena i zove se regal 🙄 šampon sa istim čudotvornim sastojkom, selen sulfidom.

ima i vichy dercos, ali onaj za norm-masnu kosu. varijanta za suvu kosu ima drugu akt. supstancu (koja ne radi).

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
14 hours ago, beyoncé said:

nije baš kozmetika, ali ko je navučen na selsun blue šampon zna kolika je katastrofa što se više ne prodaje. konačno je stigla zamena i zove se regal 🙄 šampon sa istim čudotvornim sastojkom, selen sulfidom.

ima i vichy dercos, ali onaj za norm-masnu kosu. varijanta za suvu kosu ima drugu akt. supstancu (koja ne radi).

Živa bila. :ziga:

Gde ima da se kupi?

Meni više ništa ne pomaže, samo mi je on pomagao (selsun)

 

edit. ni dercos mi nije pomogao. jebote.

 

edit 2. evo našla, da da, videla sam ovo u Galenu, i baš kao dal da probam, dal da opet bacim pare

a po dizajnu me podsetio na selsun

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

Pomislih prvo da ga uopste vise nema, ali Selsun se jos uvek moze kupiti u Americi i vidim ga npr. na nemackom Amazonu, sa bas finom cenom (29 evra za 300 i nesto ml)

  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, Svemir Zeka said:

Živa bila. :ziga:

Gde ima da se kupi?

Meni više ništa ne pomaže, samo mi je on pomagao (selsun)

 

edit. ni dercos mi nije pomogao. jebote.

 

edit 2. evo našla, da da, videla sam ovo u Galenu, i baš kao dal da probam, dal da opet bacim pare

a po dizajnu me podsetio na selsun

e jeste, kod galena je mislim najpovoljniji. miriše bolje nego selsun i više peni.

 

dercos za masnu kosu sa selen sulfidom ili onaj sa cink piritionom?

Link to comment
13 minutes ago, beyoncé said:

e jeste, kod galena je mislim najpovoljniji. miriše bolje nego selsun i više peni.

 

dercos za masnu kosu sa selen sulfidom ili onaj sa cink piritionom?

Uh, nisam sigurna. Morala bih da vidim, guglanjemnne saznajem. Koji je dobar, ovaj prvi?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...