Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

20 minutes ago, Sandradjer said:

Uzdam se u morganu da preskoci prvi stepenik pa da krenem za njom :)

 

hocu, javljam, samo da se osoba koju sam namjeravala da posaljem u kupovinu sjenki oporavi od nekidan dobijenog kovida.

 

  • +1 1
Link to comment

Da dodam i ja koju za senke. Prvo kupi dobre četkice, ja ti preporučujem da i njih uzmeš too faced set, kao i senke. Sa Real Techniques se uopste ne radi lako. Za te senke je već rečeno da se lako stavlljaju, nisu prepigmentovane, ide lagano, boje su divne i može da se nađe šta god hoćeš. 
Ako nemaš masne kapke, stvar je već po sebi rešena da se senke neće uvlačiti u svaku linijicu posle pola sata i skidati se lako itd (imam masne kapke, posle pola sata izgledam raspalo) Ako imaš, onda ti treba baza za senke, tu samo preporučujem Urban Decay antiage bazu jer sve ostale koje sam probala ili postare oko  jer sasuše ili ne rade (ove Urban više nema kod nas, mora da se poručuje). 
U Sefori su sad sniženja 30 i 50 posto, pa je možda zgodno da iskoristiš. 
P. S. meni sva šminka treba skupa, a ni sa njom ne umem. 
 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

E da, Dior nikad nije na popustu u Jasminu da znaš, njega vrebam u Sefori. I da dodam najnovije sa godinama-bolje ide na lice kremasto rumenilo. Ona normalna postaruju, isto važi za hajlajtere. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

@Katikon hvala! odlicne smjernice. 

mislim da nemam masne kapke (ali sta ja uopste znam o kapcima). 

 

gdje kupujes urban decay, nema ga vise u sefori? volim u.d. bazu i prozirnu olovku za usne, doslovno sta god stabim preko stoji, ne curi i ne skine se brzo.

 

 

Link to comment

I ja sam protiv RT četkica za oči (za lice je drugo) kao osnovnog seta. Imam i njih (manijak naštekao 21 četkicu za oči-korektorske tačke u poslednjoj deceniji), ali samo za tapkanje pudera u prahu na podočnjake, ili za jednim-potezom-nanesi-na-ceo-kapak- mat-krem-senku.

Ja sam počela pre 10 godina od ovog seta:

0096B7E4-B580-4DF3-B21C-48510CBE520B.thumb.jpeg.b4bf8b43306f5e6f96f4f2b8ca2417d1.jpeg

 

Cela fora je u tome da su ti za oko ključne ove prve dve četkice - prva za blend, druga je pljosnata i služi za ravno nanošenje senke na površinu oka tapkanjem (oblik je isti, a veličine variraju i zavise od toga koja je veličina i dubina tvog oka, koliko precizno želiš da naneseš, blendaš itd.).

Ima i treća koja se zove pencil brush (nema je na slici iznad, mogu da ti slikam kasnije), i kao što joj i ime kaže - ponaša se kao olovka kad nju naneseš senku (crta jasno i intenzivno tamo gde je prineseš).

Treća četkica (pljosnata krivo sečena) je mali hidden gem za osobe koje ne umeju da stave tečni ajlajner, ali hoće da naglase liniju trepavica tankim kao pero slojem jako tamne senke - moj slučaj. 

Četvrta četkica je od sintetičke dlake za nanošenje ruža ili tačkasto korektora na nepravilnosti na licu (verovatno sam imala pomračenje uma kad sam to kupila, bubuljice nemam, a ruž nanosim stikom direktno... ). Meni je potpuno nepotrebna. Nekad se zajebavam pa blendam ruž njome, ali to je stvaerno jednom u nikad.

 

Edited by pt 2.0
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
13 minutes ago, pt 2.0 said:

I ja sam protiv RT četkica za oči (za lice je drugo) kao osnovnog seta. Imam i njih (manijak naštekao 21 četkicu za oči-korektorske tačke u poslednjoj deceniji), ali samo za tapkanje pudera u prahu na podočnjake, ili za jednim-potezom-nanesi-na-ceo-kapak- mat-krem-senku.

Ja sam počela pre 10 godina od ovog seta:

 

 

 

tenks! otpadaju rt cetkice.

 

ne vidim sliku koju si postavila, ne znam je li do mene?

 

edit, sad vidim.

Edited by morgana
Link to comment
33 minutes ago, morgana said:

edit, sad vidim.

Pišem ti naizmenično sa kompa i moba (gde su slike). napravila sam galeriju fotki za tebe još pre neki dań (kad sam ti pisala prvi post) i nikako ne stižem da ti iskucam i okačim sve što imam.

 

@morgana

Dakle, četkice za oči: treba da nađeš svoj trio drugara za oči zvani:

1. blend brush

2. pljosnata četkica

3. pencil brush

Lične preference:

Spoiler

Meni su ključ 1 i 2.

3 nikad nisam ovladala dovoljno da opravdam njeno postojanje, ali to je samo moje iskustvo i neumeće. A možda i potrebe mog oblika oka).

Naravno, ako te hobi krene, porašće ti apetiti, pa ćeš želeti da imaš bar 2 seta ovoga (ne samo da ne bi to morala da pereš svaki put kad menjaš boju senke za oči, da ne kažem svaki drugi dan, nego i što ćeš verovatno poželeti da imaš različite veličine četkica (za precizniji i više razliven efekat). 

Četkice za oči su ključ.

Bez toga džabe bacaš pare na senke. 

Moraju da budu takve da ne grebu (hence ove skuplje professional),

da ne otpadne sva senka sa njih i da rade svoj posao (be it blend ili površinsko nanošenje).

Naravno - postoje one jako vešte osobe koje i sa onim sunđerčićem što dođe uz senke mogu da naprave čuda na oku. Mi NISMO te osobe. 

Postoje takođe osobe koje i sa senkama niskog kvaliteta mogu da naprave čudo na oku. Mi NISMO te osobe.

Mi smo osobe koje neće da drljaju po svojim 40+ kapcima (50+ u mom slučaju) kapcima do iznemoglosti, koje neće da stavljaju mnogo slojeva na te kapke jer to uglavnom čini oko starijim, koje neće da ističu fine borice kože, itd.

 

Ne znam koje su ti se TooFaced manje palete dopale, meni su ostale još samo dve davno kupljene (tri nove iz neke novogodišnje kolekcije sam poklonila snaji), i obe su full mat.

Spoiler

10CDD608-C087-48CE-B986-780046C50346.jpeg.40fdca76832f803ff2d9aa45043bd2f9.jpeg

 

Ovo je paletiica koja ima dve boje (od ukupno 4 in total koje sam za sve ove godine i za sve isprobane senke za sebe otkrila) koje mi savršeno stoje: Chincilla i Vintage Velvet. Kad jednom otkriješ - posle mukotrpnog kopanja kroz gomilu svega - svoje savršene senke, jedino što će te zanimati je da juriš te boje/nijanse i nijihove dupes do kraja sveta i postaćeš fan single senki.

Spoiler

258D1232-38E3-4FC6-817D-24E41A8443C2.jpeg.2cf7c27d3f04375743c779803109ddd4.jpeg

 

Ovo je druga paleta iznutra, o njoj nemam ništa posebno da kažem osim da nikad više ne bih kupila ovoliko braon mat boja za svoje dosadno braon oko :D

Spoiler

9EDE5048-F277-4702-A172-42DECFE041E2.jpeg.67b130ea26950ae8f926de941ef399f5.jpeg

 

Bonus track - svaka njihova paletica ima malo kartonsko uputstvo sa predlozima za šminkanje koje su kao burda šnit za oko.

Cepaš po tome i vremenom usavršavaš finese, u odnosu na svoje oko.

Spoiler

B4931138-B01A-492B-8FCF-0C3000C1A082.jpeg.edc39d85a54d285982284887a2affe80.jpeg

 

Edited by pt 2.0
  • +1 2
  • Wub 3
Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

pišem ti naizmenično sa kompa i moba (gde su slike). napravila sam galeriju fotki za tebe još pre neki dań (kad sam ti pisala prvi post) i nikako ne stižem da ti iskucam i okačim sve što imam.

 

 

polako, kad god stignes :heart:

 

ionako sam primorana da sacekam sa pocetkom ucenja dok se i ja i okruzenje ne oporavimo od virusa.

 

Link to comment

Morgana, kupovala sam U.D. u Sefori kod nas dok je bilo, al moraću da poručim od nekud sledeću, ne znam odakle je najpovoljnije. 

  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, Katikon said:

Morgana, kupovala sam U.D. u Sefori kod nas dok je bilo, al moraću da poručim od nekud sledeću, ne znam odakle je najpovoljnije. 

 

i ja ću da poručim. imam još centimetar olovke, vrijeme je.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Midgeta said:

Žene ja kad vas čitam skontam da uopste numem da se nasminkam :lolol:

 

:ziga: 

 

sestro!

  • Wub 1
Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

 

sestro!

 

Ali blage veze, jedino sto me spasava je sto imam velike oci i kapke samim tim pa mogu da se kvazi zamazem ako bas moram da se sminkam, inace bi bio pakao :isuse::lolol:

Edited by Midgeta
  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment

e, da. ostala sam dužna da objasnim zašto skupe senke.

moje šminkanje očiju (i lica) je u 90% situacija bilo svakodnevno za posao, dakle podrazumevalo je da ga ja krmeljiva bez naročite veštine sprovedem ujutru za max 15 minuta (sa sve nanošenjem kreme, tečnog pudera, rumenila ruža i maskare), bilo je potrebno da uredno, nenapadno i lepo izgleda bez ikakvog popravljanja najmanje 9h dnevno

to pružaju jedino jako kvalitetne senke, a ja sam lenja spavalica koja ne voli da se muči i ustaje u 5 ujutru da bi dobro izgledala. niti nanosim mnogo slojeva raznih preparata koji će da drže šminku - ne nanosim na lice ništa sem kreme ili seruma i dosta vodenastog tečnog pudera. na oči ne nanosim ništa sem antirida.

 

šminkanje za noćne izlaske, za kraći broj sati itd. može da se izvede sa manje kvalitetnim senkama (slabije ili noćno osvetljenje trpi intenzitet koji dan ne trpi).

 

EDIT. što se četkica tiče - one nisu jeftine, ali uvek imajte na umu da traju. moje četkice sa slike su od pre 10 godina, i koristiću ih bar još toliko. recimo da sam u proseku šminkala oči 3x nedeljno u poslednjih 10 godina...

 

EDIT EDITA. što se učenja šminkanja oka tiče, meni više odgovara Lisa od Sem. verovatno je do načina šminkanja, i samog izgleda i boje oka:

https://www.youtube.com/@LisaEldridge/videos

 

Edited by pt 2.0
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...