Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

4 minutes ago, Sandradjer said:

Sve sto sam probala rezultat je bio da su mi oci lepse bez te sminke, a to nije poenta svakako :D.

Najgori rezultat sam dobila nekom ljubicastom senkom, jer mi je neko rekao da istakne dobro plave oci, a ja poverovala 

Bronzani tonovi idu super na plave oci.

Daju dubinu, toplinu. Ali zavisi i od tena svakako.

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, morgana said:

zavidim ti na vjestini :)

Nisam imala pojma, pogledala par yt videa pre 10 godina i pokupila neke generalije koje sam uskladila sa svojim tipom i oblikom lica. Tako sam nasla svoj stil sminkanja koji zaista napravi razliku, a ne zahteva mnogo ni truda, ni.vremena...niti je ta sminka skupa.

Glavni cilj sminkanja mi je zdrav i negovan izgled i zato se sminkam neupadljivo, a taman bude razlika sa sminkom i bez nje.

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
Just now, Stela said:

Nisam imala pojma, pogledala par yt videa pre 10 godina i pokupila neke generalije koje sam uskladila sa svojim tipom i oblikom lica. Tako sam nasla svoj stil sminkanja koji zaista napravi razliku, a ne zahteva mnogo ni truda, ni.vremena...niti je ta sminka skupa.

Glavni cilj sminkanja mi je zdrav i negovan izgled i zato se sminkam neupadljivo, a taman bude razlika sa sminkom i bez nje.

 

da, to je i moj cilj, a nadam se da cu kao i ti uspjeti da se izvjestim.

 

osim u stavljanju ajlajnera, to je za mene atomska fizika i ekstremni sport, 2u1. 

 

  • +1 1
Link to comment

Ma ne morate ajlajner.

Za pocetak, posto ste plavooke, mozete i neki tamno braon krejon, malo u ugao oka uz trepavice, izgleda prirodnije, a greske su manje upadljive :) Bio je neki Rimmel onaj na odvrtanje, ne na zarezivanje, bas sam ga nekad koristila.

 

  • Hvala 1
Link to comment

Sad gledam sajt Jasmina, ove senke su mi predivne, ali kostaju previse.

 

Screenshot_20240108_120924_SamsungInternet.jpg.a8500958d9c14ad93a593751587f867e.jpg

 

Alexandar cosmetics ima povoljne senke, marka Revolution. Kvalitet je prosek, a za vezbanje i ucenje moze super da posluzi. 

Nego je sa tim paletama stvar sto ti se uvek polovina senki ne dopadne, ali sta da se radi. 

 

Da ne zaboravim, pre senkica na oci obavezno stavite bazu za senke, pomaze da senka duze stoji i da se ne uvlaci i koncentise na jedno mestu, u pregibu kapka. Uglavnom koristim ArtDeco, sigurno ima i drugih brendova.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Maybelline nudes ima lepu paletu boja, a nisu skupi. Mislim da sam tu najviše koristila, mada se sad ne sećam kad sam zadnji put upotrebila senke. Uglavnom se svedem na maskaru i rumenilo, nekad ni to.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
17 hours ago, Valkyrie said:

A što baš te senke? Pitam jer ne znam, jel to neki basic learning kit?

Ako misliš na Nataša Denonu, njene senke su izuzetno pigmentovane, po tome su poznate. U principu, od high end šminke vredi odvojiti i dati malo više para samo za senke (zbog pigmentacije) i pudere (zbog formulacije), za sve ostalo imaš jefiniji a podjednako dobar djup koji radi potpuno istu stvar (čak i maskare, jer tu ti je najbitnija četkica). A za neke stvari nikad ne treba dati puno para, jer je potpuno isti shit bez obzira na brand name, tipa, proizvodi za obrve i sl.

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

Delim misljenje, prvenstveno za pudere :).

Mada, kada bih nasla neku paletu senki koja pokriva moje potrebe da se nasminkam na nekoliko nacina i u razlicitim tonovima (braonkasto/rozikasto/breskvasto), pa da odvojim vise novca. Ovako, ne nadjoh. Nije ni da trazim :D.

Imam nekoliko drogerijskih paletica i miksujem ih.

Link to comment

Jesi probala The Sephora Collection palete?

Nisu skupe (sve TSC je po cenama u rangu drogerije), ja sam već 2-3 puta uzimala za mamu, ona isto voli te natural tonove, a izbegava shine, shimmer i sl.

  • Hvala 2
Link to comment

Nisam probala te Sephora, pogledacu, hvala. Moze i shine i shimmer, ne bezim ni od toga :). U smislu da ne koristim iskljucivo mat senke, kombinujem. Samo mat senke nekad daju umoran izgled.

 

Puder, recimo, ne volim mat. Nego neki prirodni zdrav glow efekat.

 

 

Link to comment

svasta sam naucila od vas, tenks :)

 

slazem se za puder, dodala bih i korektor, to ne uspijevam da nadjem u drogerijskom rangu, a da mi odgovara.

 

@Stela, divne su YSL sjenke, i ja sam ih zapazila, ali su skupe.

Jasmin par puta godisnje ima snizenje, mozda ih spusti na neku dostupniju cijenu.

 

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

Tu smo za sva pitanja i savete :).

 

Korektor mi odgovara Maybelline Fit Me. Od tih drogerijskih. 

Inace koristim samo njihove maskare (Lash Sensational obicnu ili Sky), stave se u dva poteza, jedino se malo teze skidaju. 

 

  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...