Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

Pa mozda moze da ti sjebe konzistenciju u zavisnosti od kolicine koju dodajes (ali s obzirom da se dodaje u kapima, mozda i uspe)

Edited by baklavica
Link to comment

da, da, jasno mi je to. nego, za mazalice za tijelo u principu ne mora da bude odsudno, ako moze da se dobije homogena masa, al ne znam da li ce koncentracija aktivne materije da bude ok niti kako ce alkohol da reaguje sa puterima (premda ne ocekujem eksploziju)sad, na tinkturama je deklarisana koncentracija, kao i na e.u. i razlika je, naravno, velika. mozda dobijem miris ali necu dobiti kozmetsko dejstvo. mada, ni sam puter+dobro ulje (jojoba npr, ili ljesnik) nije siromasna kombinacijakreme za lice necu praviti, to je izvan mojih gabarita i ambicija.

Link to comment
da li ce koncentracija aktivne materije da bude ok niti kako ce alkohol da reaguje sa puterima (premda ne ocekujem eksploziju)
Ma koncentracija ce da bude ok, a upravo sam na to mislila kad sam pomenula konzistenciju, ulje se pomesa sa puterima a alkohol ih rastvori; e sad, ako imas bas malo tinkture u odnosu na puter onda nece mnogo da utice. Sto ne probas na maloj kolicini pa vidis? Hrabra zeno :). Nikad nisam smela da se zezam kod kuce sa tim...
Link to comment
  • 3 weeks later...
P14741_hero.jpgYu-Be krema za ruke, usne, pete, laktove .... gde god da zatreba! za mraz i zimu - ko nadje bolje svaka mu cast!Moze da se nadje u sephor-iYu-Be
YU-BE MOISTURIZING CREAMSay "Sayonara" to severely dry skinYu-Be,? the #1 selling medicated, vitamin-enriched skin cream in Japan, is now available in the U.S.! This ultra-hydrating skin creams non-greasy formula (containing glycerin, camphor, Vitamins E & B2), absorbs almost instantly, and locks in its soothing, smoothing, healing benefits for hours. Safe and effective on all dry skin areas of the body, including face and lips. Use year round to help heal and prevent split cuticles and chapped lips, soften calluses and hard, cracked heels, protect against windburn and frostbite, soothe sunburn and prevent peeling, soothe and reduce symptoms of rashes, eczema, dermatitis. No artificial colors or fragrances. Concentrated so a little goes a long way. 2.75 oz.
Edited by msmodesty
Link to comment

uf, cure, pazite ovo! nema više problema za popravljanje šminke u mraku: liparazzidaklem, sjajilo za usnice s ugrađenim ogledalcem na jednoj strani i svjetiljkom za šminkanje u mraku integriranom u poklopac. u mirovanju izgleda ovako:image_liparazzi_product_shot_bottom.jpga u akciji ovako: dsc00310jh0.jpgjel netko slučajno probao?

Edited by Nicol
...
Link to comment
aj da ne otvaram novi topik o dekorativi:koji tecni puder koristite?tecni puder je vjerovatno jedini proizvod za koji sam spremna da se otvorim za vece pare, inace sam cicija, pardon, racionalna
ja sam bila vise nego zadovoljna helena rubinstein tecnim puderom - lak, vlazan, dugotrajan. e sad, cena mu je oko 30 eura, pa sam se privremeno vratila na max factor (koji je ok, ali, po meni, ni blizu ovog prethodnog).inace, jos dve pohvale: hemel kolekcija, domaca, neocekivano dobra, na bazi meda - nema je u parfimerijama, samo od dilera/ki. krema za stopala i pete je odlicna, vec posle par nedelja stopala kao kod bebe.takodje, eucerin Q10 active protiv podocnjaka - vrlo cesto sam imala problem sa ocima (suzenje, peckanje, crvenilo) kada god probam neku od poznatih i hvaljenih antirid krema; prvo sam bila presrecna sto je ovaj put to izostalo, a posle i sto su efekti zaista vidljivi.edit: o jbte, pocela sam da pricam kao oni iz reklama, jos samo fale tvrdokorne mrlje Edited by Alexia
Link to comment

posle duzeg razmisljanja (iskljucivo zbog cena) odlucila da probam i odusevila se, vrede svakog dinara. moj glas ide Dr.Hauschka i Logona kozmetici. sve sto sam probala je fenomenalno, i za lice i za telo i za kosu. brand vise ne menjam, samo isprobavam njihove razlicite preparate.pocelo je kao trip o prirodnoj kozmetici, ali sam u medjuvremenu shvatila da ako ne dobijem rak od ostalih otrova koje udisem i jedem necu ni od parabena. ali sam se u medjuvremenu odusevila kozmetikom, pore su se vidno smanjile, nestalo je crvenila, imala sam neke crvene tackice (bubuljice), kao neku alergiju po obrazima, i to se povuklo, lice se iscistilo, blista...stvarno imam samo reci hvale. u odnosu na kvalitet i koliko dugo traju ni cena nije previsoka, kad bolje razmislim.

Edited by Rea
Link to comment

Logona proizvode nisam nigde videla - pretpostavljam da se prodaju u apotekama?Elem, thumbs up za sapune Botega Verde (divlja jabuka :wub:) - cela mi kuca mirise a tek sto sam ga otvorila.

Edited by apotekarica
Link to comment

da li je neka od vas isprobala eyebrow threading? meni je dosadilo da sama sredjujem svoje vjedje, te odlucih da odem kod profesionalaca. vidim da je ovde taj threading bas in. zna li neko da li to valja/boli?

Link to comment

Samo je malko neprijatno, pošto se iščupa više dlačica odjednom.Rezultati su izvanredni, i traju negde oko dva puta duže nego rezultati čupanja pincetom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...