Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

:blush: ja sam samo profesionalno deformisana i ocigledno zaludna :lol:sta dalje sreco, mislim na tebe i spremam ti predloge, samo da pitam/potvrdim:zivis u gradu (smog?)?jug Italije - suvo, suncano ili sever pa je hladno i vetrovito? u prvom slucaju bih isla na hidrataciju, za sever bih isla na malo jace/hranljivije kremeoko ociju - malo tamnijih podochnjaka ili samo treba dodati vlaznost?
thanks modesti :blush: -u gradu, ne da je smog nego smogcina-sever, hladnjikavo, vetrovito i vrlo velika vlaznost vazduha-oko ociju...pa nisu bas tamni podocnjaci ali nije da se ne vide (dakle i podocnjake uzeti u obzir), a vlaznost definitvno treba dodati oko ociju. [al sam se izreklamirala, pomislice ljudi da sam strasilo...]
Link to comment
thanks modesti :blush: -u gradu, ne da je smog nego smogcina-sever, hladnjikavo, vetrovito i vrlo velika vlaznost vazduha-oko ociju...pa nisu bas tamni podocnjaci ali nije da se ne vide (dakle i podocnjake uzeti u obzir), a vlaznost definitvno treba dodati oko ociju. [al sam se izreklamirala, pomislice ljudi da sam strasilo...]
sta bre da pomisle o meni kad sam vec odavno na botox-like kremama :lol:
Link to comment

neko vreme sam koristila helenu rubinstajn sa retinolom i super extra dodatim vitaminom c i za dan i za oci i bila je fenomenalna. doduse na uputstvu je pisalo da posle tri meseca treba praviti pauzu, sto sam i radila, ali onda zlikovci prestali da je proizvode.to mi nikad nije bilo jasno, da li to sto prestanu da proizvode znaci da su otkrili da ce mi za neko vreme izrasti krljust na licu od upotrebe, ili je prevazidjena fora?tako je bilo i sa nekim clinique ubicom podocnjaka u nekoj tubici, iscuri miligram i odmah ti se otvore otecene oci i pobele crni krugovi. nalazila sam je do pre par godina, i sad nigde.sad mi kozmeticarka uvalila proizvode neke francuske hoh firme dr renaud, kao za profesionalce u industriji, i nisu losi, zaista, jedino sto nemam predstavu da li mogu da se kupe svuda ili moras da popunjavas budzet salona lepote.

Link to comment

ne bih se zaklela u hidrantne kreme zimi, ali to sam samo jac vitamin u kremama je super, bas se i koriste u ovo doba godine kad nema puno sunca, i neko pravilo je 1 kom kreme pa pauza (jel se to podudara sa 3 mjeseca?). fototoksican je, ljeti ga ne koristiti ni pod raznosto se tice podocnjaka, nacula sam (ali nisam probala) da je ljesnikovo ulje prilicno korisno jer poboljsava cirkulaciju. generalna preporuka moze da bude i lijecenje sinusa, sto u mom slucaju svakako vazi

Link to comment
neko vreme sam koristila helenu rubinstajn sa retinolom i super extra dodatim vitaminom c i za dan i za oci i bila je fenomenalna. doduse na uputstvu je pisalo da posle tri meseca treba praviti pauzu, sto sam i radila, ali onda zlikovci prestali da je proizvode.to mi nikad nije bilo jasno, da li to sto prestanu da proizvode znaci da su otkrili da ce mi za neko vreme izrasti krljust na licu od upotrebe, ili je prevazidjena fora?tako je bilo i sa nekim clinique ubicom podocnjaka u nekoj tubici, iscuri miligram i odmah ti se otvore otecene oci i pobele crni krugovi. nalazila sam je do pre par godina, i sad nigde.sad mi kozmeticarka uvalila proizvode neke francuske hoh firme dr renaud, kao za profesionalce u industriji, i nisu losi, zaista, jedino sto nemam predstavu da li mogu da se kupe svuda ili moras da popunjavas budzet salona lepote.
sve je bas tako sto kazes - fora postane prevazidjena, nadju bolje, novije a starije i skuplje, naravno :Da za te profesionalce u industriji ... nikako da se i sama odlucim sta da mislim - prvo kazem sebi, zaboga, velike firme ulazu ONOLIKO u R&D i sad ce neka tako firma od tri coveka da pronadje lek za sve..., ne verujemopet, em nije lose, radi, em mozda oni i rade R&D za te velike firme...dodje uvek taj deo nabavke - uglavnom se takvi proizvodi ne mogu naci nigde drugde i taj deo me jako nervira.hocu konkurenciju i slobodno trziste!:DPOred velikih marki i malih kozmetickih firmi ne bi trebalo zaboraviti kuce tima Vichy, caudali, Roc, NUXA - koje rade puno na novim proizvodima.Njihove linije su jeftinije od velikih kuca tipa Lancome a jos vise od Dior, Chanel & Co... kojima ne verujem iz momenta - tek oni kupuju sve od drugih.
Link to comment
ne bih se zaklela u hidrantne kreme zimi, ali to sam samo jac vitamin u kremama je super, bas se i koriste u ovo doba godine kad nema puno sunca, i neko pravilo je 1 kom kreme pa pauza (jel se to podudara sa 3 mjeseca?). fototoksican je, ljeti ga ne koristiti ni pod raznosto se tice podocnjaka, nacula sam (ali nisam probala) da je ljesnikovo ulje prilicno korisno jer poboljsava cirkulaciju. generalna preporuka moze da bude i lijecenje sinusa, sto u mom slucaju svakako vazi
za ovu helenu r. se podudaralo tri meseca jedno kutijica. jedino me zbunilo sto je vise nikad nigde nije bilo. za podocnjake imam vec pomenuti spas, ledene kasike, ali ti sinusi mozda nisu losa preporuka. mada mislim da bi i jedno osam sati spavanja godinu dana uzastopno bilo najbolje.
Link to comment
Njihove linije su jeftinije od velikih kuca tipa Lancome a jos vise od Dior, Chanel & Co... kojima ne verujem iz momenta - tek oni kupuju sve od drugih.
moja prijateljica se kune u ovu capture liniju diorovu i zaista se vidi efekat. ali brate, 80 dolara za 20 miligrama neceg, malo mnogo :D salim se, ali i ja nekako ne volim te kao poznate. jedino me ta helena (dosadna sam) inspirisala, ali avaj.videcu kako se pokaze ovaj dr renaud, pa ako valja, pravicemo specijal delivery
Link to comment

sofisticiranom matematickom metodom (prebrojavanjem majica koje sam bacila u smece) izracunala sam da je nivea dezodorans (koji je jedan od rijetkih ciji miris podnosim) jako skup. ostavlja bijeli trag na majicama. taj dezodorans je majicoubica. biotherm antiperspirant mi je bio ok, ali rijetko ga nalazim u mom selu.el ima nesto da valja, i da kosta ispod 10 majica? ako jos jednom kazem majica, molim moderatora da me banuje.

Link to comment

avon active kremica dezodoransi, anti perspirant, bez alkohola, non-whitening najozbiljnije :)vrlo vrlo blagih kremastih mirisa kad bi bila mod, mogla bi sama sebe da banujes

Edited by kingmaker
Link to comment

samo vi koristite blagodati ventiliranja (majica) :) meni je zimi ok onaj prozirni gel, lady speed stick. navodno ima neki miris (zaključujem isključivo po tome što u ingredients piše parfume)i, kao što mu ime kaže, proziran je. međutim na crnim majicama (uf, it feels good!) ipak ostavi diskretan trag ako se nepažljivo oblače.

Link to comment

Rexona Crystal provereno ne ostavlja tragove - ima neke tri varijante (oxygen, pure silver, clear aqua) - mada nisam zapazila znacajnu razliku u mirisu (sto je meni ustvari super, jer mi smeta kad antipersipanti mirishu - osim ako nije Borotalco u pitanju)

Link to comment

ma meni je znacajan problem to sto mi vecina mirisa smeta (dakle, nije samo pitanje nesvidjanja)ovaj lady speed je bezmirisan, jel (?) a rexona ima neki miris (ovo sto sam probala)bio je ranije jedan pristojan neutro roberts, no ga ne nalazim zadnjih godinaedit (ko bi reko): hvala svima :)

Edited by morgana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...