Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

Pa, ako ti prirodno pigment ide na crveno, male su šanse da ćeš izbeći bar neku crvenkastu nijansu.Kao što rekoh, kana je sama po sebi crvena i njoj se dodaju različiti sastojci kako bi joj se boja promenila. Kako bi se dobila braon boja kana se obično muti sa kafom, crnima čajem, itd. Na sajtu koji sam gore ostavila ima divnih i jako korisnih recepata za mučenje kane.Lushova kana je u startu nepraktična jer je u čvrstom stanju i moraš je lomiti, topiti i šta sve ne. Drugo, mnogi su imali ili isuviše jake (kada je u pitanju crvena kana) rezultate ili nikakve. Ali zato se i radi probno kaniranje na nekoliko pramenova. Raspitaću se za detalje vezano za Lush kanu.:smara ljude, jebala je kana:
pa ide pigment priridno dje on oce, al sede idu na svoju stranu, tako da teshko da mogu da izbegnem efekte crvenkastosti :( sa crvenom u principu imam odlichna vishegodishnja crvena iskustva, sve mi je jasno, al kad bi se neko usudio da tvrdi da cu od (bilo koje) braun kane biti - braun, ja bi odma sve poverovala :D
Link to comment

More trk na onaj sajt što sam ostavila da vidiš da može da se bude braon. Bre! Boju kane pomeraš dodavanjem različitih sastojaka kao što je kafa, na primer. Ili konjak. Može da se bude braon, može, može! Samo je bitno da si kupiš kvalitetnu kanu. Ja moju dobila iz Sarajeva koja je uvoz iz Indije. :wub:

Edited by Linda Lee
Link to comment
More trk na onaj sajt što sam ostavila da vidiš da može da se bude braon. Bre! Boju kane pomeraš dodavanjem različitih sastojaka kao što je kafa, na primer. Ili konjak. Može da se bude braon, može, može! Samo je bitno da si kupiš kvalitetnu kanu. Ja moju dobila iz Sarajeva koja je uvoz iz Indije. :wub:
videh. uzas :D
Link to comment

Da se zahvalim devojkama @apotekarici, @Lindi Lee, @foth-in-Mouth i @lubi na savetima a propos vrag-im-babu otecenih podocnjaka! :) Ono sa kasikama... je prosto - prosvetljujuce! Probala odmah... (boli, sunce mu zarko. Ali makar ne izgledam bas kao vampirica, pre kao propala femme fatal :lol: ).

Link to comment

preminuo plemeniti topik?bas nesto razmisljam o antirid kremi na bazi retinola. zima je pravo doba za jedan takav fotosenzitivan proizvod, koji bi trebalo da prija i problematicnoj kozi buduci da retinol regulise mascenje koze (tj lucenje sebuma, ukoliko ga je uopste moguce kontrolisati spolja). jel rano sa tries godina poceti sa takvom njegom?predlozi?

Link to comment

ja mislim da ti je za cist antirid jos rano.ja ( a presla trijes' pre godinu i po) uzimam samo za oko ociju nesto sto je nalik na antirid (jer u tom predelu ih imam malo). ali nije cist antirid koji npr koristi moja mama vec nesto od onih za "oko ociju" koji su vise preventivne prirode.

Link to comment

za cist antirid je svakako prerano, medjutim, kreme tog tipa cesto imaju jako dobre sastojke koji popravljaju i opste stanje koze. ostaje pitanje omjera tih aktivnih tvari u kremi - predpostavljam da udio npr pomenutog retinola varira shodno namjeni i kvalitetu kremekoristila sam jedno vrijeme afrodita antirid (afrodita mi je, inace, favorit u svojoj cjenovnoj kategoriji) i bila prilicno zadovoljna efektom. krema je masna, ali je koza brzo upije, ne isusuje, lijepo stiti od vjetra i suvog vazduha, prija t-zoni

Link to comment

ja sam onda najgora od svih posto je moj moto: nikad nije rano za antirid!(BTW - sta je to "cist antirid"? posto, ako cemo da gledamo po kativnim principima, ne postoji jedan (1) antirid.te sa tim u vezi, ja sam Clinique zena, lepota putovanja po svetu je sto je marka americhanska pa joj cena u dolarima prijatna :rolleyes: mada nadjoh jedan simpatican gel za umivanje iz kolekcije Perricone (ima u Sephori) DOCTO_hero.jpgne smrdi na ribu, da se razumemo :Dstidim se jer na prste prebrojim koliko sam puta zaspala a da nisam skinula sminku, sravila lotion, kremu za oko ociju, nocna, serum...ujutru isto to samo dnevna umesto nocne..., maske, peeling...studiranje farmacije je ostavilo nepopravljive posledice :D

Link to comment

i da ne zaboravim: ovo STVARNO radi!za duboke bore ovo je magicno! natapka se u samu boru i vec se primeti da je bora manje izrazena, sad ce biti par nedelja kako ga koristim i ljudi/zene poceli da primecuju razliku na te dve velike bore koje krenu od nosa prema bradiP48203_hero.jpgopet - Sephora!

Link to comment
BTW - sta je to "cist antirid"?
pa sigurno da ne postoji u ozbiljnoj kozmetoloskoj nomenklaturi. mislila sa (tj predpostavljam da je i sta dalje ciljala na to) na antirid za stariju kozu. mi laici se izrazavamo kolokvijalno, a ti, buduci da si farmaceut, dodaj formule :lol:ovaj sephorin magicni proizvod - jel na bazi retinola (tj, valjda, retinoida)? antiridi koji privremeno podizu crte lice su stvarno za stariju kozu, pa bih to da izbjegnem :)
Link to comment

Evo opet da dosadjujem wink.gif antiridi "rade" na razlicitim principima. Jedan od najpoznatijih je svakako retinol forma vitamina A koja se kako kaze kozmeticha industrija lako resorbuje od strane celija koze. Resorbovan retinol dalje pomaze regeneraciju i sintezu novih celija a narocito je vazan jer "hvata" slobodne radikale i time smanjuje ostecenja celija koze.Gatuline? Expression extract neke magnolije iz Amazonskih suma bi trebalo da opusti misice, Kombuchka PH Extract da poboljsa hidratisanost koze, a Argireline ? jedan sinteticki polipeptid radi slicno kao botoxUz to dodje uvek malo vitamina C da ubrza metabolizam, vidim sad u novinama Clarins reklamira krem koji bi trebalo da stimulise nervne zavrsetke pa tako i misice i cirkulaciju - opet, trebalo bi da ubrza stvaranje kolagena, izmedju celija da natapka hijaluronsku kiselinu koja ce da drzi vodu izmedh sebe i eto ti Beti Bup efekat :)bas gledam sad po tim casopisima - nema dve kreme sa istim antirid principom.

Link to comment
Ја сам пробала Deep Pore Wash (можда је то исто, али на мом не пише "3 in 1"?). Нажалост, нисам приметила неки већи помак од нпр. Нивеиног (течног сапуна са тим скраб брабоњчићима) који сам раније користила. У ствари, ја сам га купила да пробам да се решим митисера (то рекламирају :D ), али тражени резултат сам добила тек кад сам нашла траке (У дм-у, марка Балеа) које се лепе на нос (чело, браду) и богами скидају добар део. Мало сам се најежила кад сам скинула траку и видела шта ми је све гнезди у кожи. :puke:
Vaistinu radi. A nisu ni skupe. Plus kupila njihove tupfercice za skidanje sminke s ociju i nisam ispala k'o Alis Kuper. Mada je mozda bilo bolje da sam uzela uljane (ja se nesto ufiksirala na oilfree), ali za 150 RSD i nije neka steta, a radi posao :)
Link to comment
Vaistinu radi. A nisu ni skupe. Plus kupila njihove tupfercice za skidanje sminke s ociju i nisam ispala k'o Alis Kuper. Mada je mozda bilo bolje da sam uzela uljane (ja se nesto ufiksirala na oilfree), ali za 150 RSD i nije neka steta, a radi posao :)
balea tupferi uljani zavrshavaju posao ooodlichno. nakon toga neku od onih maramica za skidanje sminke i milina. a samo cu reci svaka vam cast ako uspete da svaki dan odradite ovo sto modesti kaze. ja sam jedna zaboravna lenstina i osim urednog skidanja sminke, ostalo uglavnom zaboravim da obavim :(uzdam se u gene i snagu volje protiv bora :lol: doduse tracnem ponekad nesto.
Link to comment
Evo opet da dosadjujem wink.gif antiridi "rade" na razlicitim principima. Jedan od najpoznatijih je svakako retinol forma vitamina A koja se kako kaze kozmeticha industrija lako resorbuje od strane celija koze. Resorbovan retinol dalje pomaze regeneraciju i sintezu novih celija a narocito je vazan jer "hvata" slobodne radikale i time smanjuje ostecenja celija koze.Gatuline? Expression extract neke magnolije iz Amazonskih suma bi trebalo da opusti misice, Kombuchka PH Extract da poboljsa hidratisanost koze, a Argireline ? jedan sinteticki polipeptid radi slicno kao botoxUz to dodje uvek malo vitamina C da ubrza metabolizam, vidim sad u novinama Clarins reklamira krem koji bi trebalo da stimulise nervne zavrsetke pa tako i misice i cirkulaciju - opet, trebalo bi da ubrza stvaranje kolagena, izmedju celija da natapka hijaluronsku kiselinu koja ce da drzi vodu izmedh sebe i eto ti Beti Bup efekat :)bas gledam sad po tim casopisima - nema dve kreme sa istim antirid principom.
e da, naravno i ja kao morgana kad kazem cist antirid mislim na anitrid za stariju kozu. posto nisam bas toliko matora ne treba mi nesto za duboko otkalnjanje bora. medjutim, valjda vec rekoh gore, imam neke nagovestaje sitnih bora oko ociju (to mi je garant od ovog mucenickog zivota u italiji gde moras se smejes non stop <_< ). za to sam uzela, u sephori, onaj lancomov contorno occhi koji nije za duboke bore. i rekla bih da radi (nije bas jeftin ali dugo traje). i ja sam to vise preventivno, cim sam videla prvu crticu, da se ne prosiri. ali uzela bih vec nesto preventivno i za lice, malo antirid ali nista strong jer nemam bore na licu. samo ponekad mi se ucini da po neku linijicu primetim, pa opet idem logikom bolje spreciti nego leciti. te, modesti, posto sam procenila da si upucena :), aj' mi nabaci neki savet sta bih mogla da uzmem. takodje pazarim u sephori (izmenjah razne kremove, nisu losi, ali nije to to). Edited by sta dalje
Link to comment
:blush: ja sam samo profesionalno deformisana i ocigledno zaludna :lol:sta dalje sreco, mislim na tebe i spremam ti predloge, samo da pitam/potvrdim:zivis u gradu (smog?)?jug Italije - suvo, suncano ili sever pa je hladno i vetrovito? u prvom slucaju bih isla na hidrataciju, za sever bih isla na malo jace/hranljivije kremeoko ociju - malo tamnijih podochnjaka ili samo treba dodati vlaznost?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...