Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

  • 1 month later...

trenutno je razlika oko 10 dinara, ako sam dobro video onomad na putu ka zrenjaninu.nego moram posle vekova pljuvanja da ishejlujem NIS-ov ED, prvi put sam uspeo (uz performanse) da isteram ekonomiju koju sam imao samo sa makedonskim i zapadnim gorivima. 750km sa manje od 50l, dok mi je uglavnom raniji prosek sa domacim ED bio tu do 650km, eventualno 700. stvarno su se jako popravili i rekao bih da je to isto gorivo kao u makedoniji sto se kvaliteta tice, jedino jebe sto je makedonski ED 1,10 a ovaj je i dalje 1,35e.mislim da vise nema rezona uzimati art petrolov ED koji je jefitniji ali nema ovu ekonomiju

Link to comment

cujem od jednog uposlenika da NIS lagano otpusta ljude sa pumpi uz otpremninu a priprema prijem na ugovor do 3 meseca, bez benefita iz klasicnog radnog odnosa

Link to comment

Da, od 1. jula vise nece biti stalno zaposlenih radnika na NIS pumpama. Ostaju samo nesrecnici koji rade za minimalac preko tzv. "lizing agencija".Ja sam cuo da su im ugovori na po 6 meseci.I jos nesto, planiraju da uskoro daju nekoliko pumpi u fransizu, da vide kako ce to funkcionisati, pa ako im se isplati sve ce preci u fransize.

Edited by ExicPL
Link to comment
Da, od 1. jula vise nece biti stalno zaposlenih radnika na NIS pumpama. Ostaju samo nesrecnici koji rade za minimalac preko tzv. "lizing agencija".Ja sam cuo da su im ugovori na po 6 meseci.I jos nesto, planiraju da uskoro daju nekoliko pumpi u fransizu, da vide kako ce to funkcionisati, pa ako im se isplati sve ce preci u fransize.
Medjutim vec sad se vidi da od rentiranja pumpi sslabo ce biti nesto, nerentabino je pokriti sve troskove, mislim da ce ih biti manje
Link to comment

Mene interesuje ko stoji iza tih agencija koje iznajmljuju radnike?Najvise ih ima koji rade preko nekog InterSIB-a. Po APRu, vlasnik te firme je neki Goran Sujak, a guglanjem nalazim da je on vlasnik i nekoliko firme koje se bave obezbedjenjem (sve neki guard-ovi, security itd). Tu ukupno ima sugurno bar 5000 radnika koji rade za njega na minimalcu. Ko je taj covek, kako nema nista o njemu po medijima i zasto on uzima neki procenat od NISa i ostalih, zasto oni sami ne zaposljavaju radnike?

Link to comment
trenutno je razlika oko 10 dinara, ako sam dobro video onomad na putu ka zrenjaninu.nego moram posle vekova pljuvanja da ishejlujem NIS-ov ED, prvi put sam uspeo (uz performanse) da isteram ekonomiju koju sam imao samo sa makedonskim i zapadnim gorivima. 750km sa manje od 50l, dok mi je uglavnom raniji prosek sa domacim ED bio tu do 650km, eventualno 700. stvarno su se jako popravili i rekao bih da je to isto gorivo kao u makedoniji sto se kvaliteta tice, jedino jebe sto je makedonski ED 1,10 a ovaj je i dalje 1,35e.mislim da vise nema rezona uzimati art petrolov ED koji je jefitniji ali nema ovu ekonomiju
makedonski je grcki, iz rafinerija hellenic petroleuma, inace vlasnika makedonske okte, od kojih je solunska nedavno apgrejdovana da izbacuje gomile dizela za eksport. 2bl dolara su pukli. mak rafinerija okta je katastrofa i ne moze da proizvodi e5 kvalitet.gorivo im je jeftinije zbog najnizih akciza u evropi i relativno niskog pdv.a od 18%
Da, od 1. jula vise nece biti stalno zaposlenih radnika na NIS pumpama. Ostaju samo nesrecnici koji rade za minimalac preko tzv. "lizing agencija".Ja sam cuo da su im ugovori na po 6 meseci.I jos nesto, planiraju da uskoro daju nekoliko pumpi u fransizu, da vide kako ce to funkcionisati, pa ako im se isplati sve ce preci u fransize.
to bi bilo interesantno videti. to je recimo omvov sistem, koji je po meni odlican jer je tako operater izrazito motivisan da ponudi kvalitetnu uslugu. mnogo vise nego obicni store menadzeri. najcesce je u pitanju family business koji preuzima pumpu. do sada su rentali nesto, ali su to bile pumpe sa losim prometima i koje su bile predvidjene za zatvaranje. ne znam sa kojim je uspehom to proslo Edited by Ravanelli
Link to comment

ne znam kako su trenutno motivisani NIS-ovi radnici ali ovi po beogradu (dejton posebno) su najljubaznije osoblje u zemlji, i to daleko van okvira pumpadzijskog biznisa

Link to comment

Izgleda ga je neko shvatio da se ljubaznost ne podrazumeva nego se uči pa su prošli neki vid obuke.A to što su naučili primenjuju u praksi verovatno iz straha za posao? Sipam stalno na 1 pumpi i čini mi se da uvek vidim nova lica.

Link to comment
ne znam kako su trenutno motivisani NIS-ovi radnici ali ovi po beogradu (dejton posebno) su najljubaznije osoblje u zemlji, i to daleko van okvira pumpadzijskog biznisa
obuka, ali i van toga mi deluje da je to inače dobra ekipa ljudi.radilo se dosta na sređivanju maloprodajne mreže. konačno su našli ok ekipu da vodi ceo posaonažalost dejtonka je najnesretnije napravljena u celoj mreži. traži jednom da odeš u wc. poseban doživljajšto se tiče motivacije mislio sam da će budući operater biti plaćen po prodatom litru, koji za sobom vuče i non-fuel sales od kog isto ima %, tako da će veoma paziti na svaki detalj, gledati da ima što više usluga, da dovuče više mušterija, napravi kartice za veće firme u svom kraju, da im popuste... nešto što se ne može srediti korporativnim pristupom i kontrolom rada. Edited by Ravanelli
Link to comment

nazovite me staromodnim ali meni smeta na neprestana rotacija zaposlenih po pumpama. volim da se intimizujem sa komsijama. da li su ih ucili/terali da musteriji uz gorivo i jos ponesto ali sam se slatko nasmejao kada sam usao u kucicu pumpe da platim gorivo, a madjahno devojce od 20-tak godina me pita: 'da li zelite jos nesto, kafu za poneti, mozda?' lepo je to, ali ja u tom trenutku imam moto jaknu i kacigu u ruci gde moram da joj odgovorim: 'vrlo rado ali mi je malo ne izvodljivo.' sa poznatom ekipom ti se ovakve stvari ne desavaju. tu su pitanja: 'o komso, novi motor', 'kako te sluzi taj lanser' 'rekao sam ti da je sale odlican majstor za mitsubishija', ' kako ti je onaj plavi iz druge smene, nisam ga video neko vreme'. ja volim intimizaciju u prodavnicama po komsiluku, to ima neku humanu dimenziju.

Link to comment

biodizel samo za automobile predviđene za d2ja ga koristim, mondeo, i prezadovoljan sam cenom vožnječak mi se čini da je kanta nešto živahnija, valjda razbojnici nemaju muda da "krste"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...