Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

Charles Crawford ‏@CharlesCrawfordIn #Serbia petrol pumpers don't always set pump to zero. You pay for full tank but get half. Victim called pečurka @BDStanley @AdamSJasser View conversation Reply Retweet Favorite :D

Link to comment

Ipak nisam presao mnogo vise sa MOL-ovim benzinom nego sa NIS-ovim, samo 60ak km. Mada, to je za celu litru manja potrosnja a samo jednom sam isao za BG, dok sam prosli put dva. Uglavnom, MOL je svakako bolji a i rekao mi jedan drug da je taj neki debeli sto radi na NIS-u teska ljiga i da krade u dogovoru sa nekima.Sad sam natocio pun na Lukoil-u pa cu videti kakvi su Rusi biggrin.gif

Link to comment

mbg na vozdovackom kruznom putu, uspeli su da mi natoce 39l tng-a u rezervoar u koji staje 35l a koji nije bio prazan,eto samo da znate da tamo kradu vise od uobicajenih 5-10%

Link to comment

zajebi art petrol... upravo sam pre 2-3 dana sipao 10l na artu na pevcu i mislim da ce ovo biti ubedljivo najveca potrosnja/pljacka od kad sipam. presao sam 110 km i mislim da imam jos max za 10 km (umesto uobicajenih 150-160 u zavisnosti gde sipam). izgleda da koliko para toliko i muzike.inace pre par dana kad sam sipao na jugopetrolu na miljaku videh da se tamo ljudi nonstop biju ko ce pre da sipa loz ulje (dozvoljeno je ali ne sme radnik da vam sipa, morate sami). pa sam pitao matorca koji radi tamo u cemu je poenta kad je sad loz ulje za 10 din samo jeftinije od eurodizela. kaze on, ne zna ni sam, al zna da su mu zimus na -19 zaledili i super i euro, a da samo loz ulje nije zaledilo :blink: . ko zna sta se tu mulja....

Link to comment

s vremena na vreme sipam gorivo kod "arta" na ibarskoj magistrali između ćelija i ljiga. najčešće kod "kneza" na ulazu u mladenovac ili u rušnju. tokom svih ovih godina sipanja po principu "dopuni dok ne cakne pištolj" samo jednom sam podigao obrve na OMV u ćelijama.mislim da sa ovakvim načinom sipanja na osnovu lokalne kolometraže možeš da znaš koliko litara može da stane.što se lož ulja tiče, ja sam ga sipao bilo preko kanti bilo dogovorom sa prodavcem dok nisu uveli akcizu. sada ti prodavac sipa na "artu" i "knezu" sigurno. nisam primetio razliku između D2 i lož ulja. jedino sam zimus, za razliku od ovog što pišeš, imao problem sa filterom za gorivo. imao sam rezervni pa sam ga sam promenio. mehaničar mi je objasnio da "ložak" ima više parafina i da se on zimi zgusne i da filter valja menjati pre i posle zime. bošista mi je rekao da nikako ne vozim na eurodizelu da ne sjebem semering na pumpi. da mogu samo da dopunim.

Link to comment
  • 2 weeks later...

vidi, ne favorizujem art iz nekog posebnog razloga. štaviše, imam problem s njima u smislu da kad im se uplati 100.000-150.000 din oni recimo 60.000 fakturišu po 137,90 za litar, a ostalo po 139,90 pa ti nađi vezu, a cena se na pumpi nije menjala. u tom smislu su muljatori. drugačije ne. što se potrošnje tiče, kod nas se vodi striktna evidencija potrošnje prema vozilu u odnosu na broj pređenih kilometara i to prema putnim nalozima koji proveravaju i overavaju ukupno tri osobe za svaki auto, tako da ono što sam lično mogao da proverim jeste da art kod partizanovog stadiona toči korektno gorivo. nema tu nijedno vozilo problem sa potrošnjom. za knez nema ko nije rekao da kradu. ja nikad nisam sipao tamo.

Link to comment

evo, da ne bude da niko nije rekao nešto dobro za "knez"...ns- kučevo i nazad, "knez" u karlovcima, sipao u "mondea" 2900 dindži d2, otišao, vratio se, 424 km, i još se švrćkam po gradua nisam metiljaoodo' sad na nisovu malu pečurku, tu mi blizu

Link to comment

Ja sipao na Lukoilu pun, 50 litara, pre mozda 2 nedelje. Presao sam oko 350 i vidim da ce mi potrosnja verovatno biti veca nego na MOL-u a manja nego kod NIS-a (bliza NIS-u, cini mi se, no videcemo na kraju), ali primecujem da mi motor zatrzava malo kad ga upalim i vozim prvih minut-dva, za sta mi je drug rekao da se desava kad mesaju gorivo s vodom. Jebo im pas mater.

Link to comment

18 jul knez petrol rušanj sipano 35 posle 644 km = 5.3 L/100km29 jun knez petrol ispred mladenovca 18l posle 316 = 5.7 L/100km17 jul art na ibarskoj između dudovice i ćelija sipano 36 posle 534 km = 6,7 L/100km23 jul mol u medaku sipano 13 posle 230 km = 5.6 L/100kmrezultat = precrtan ART petrol

Edited by djordje geprat
Link to comment
  • 1 month later...

Dajte savet gde sipati benzin a ne zaplakati od muke? Aj sad ozbiljno - jel postoji bitna razlika izmedju obicnog bezolovnog i ovog evropremijuma? Razlika u ceni i nije nesto velika, valjda 3 dinara ili tako nesto a radnici na pumpama kazu samo "isplati se uzeti evropremijum".

Link to comment

jel na ART petrolu sipan benzin ili dizel? ja nemam neke probleme sa njihovim ED, naprotiv, potorosnja mi inklinira MOL-ovoj, tj mozda je i ista (nisam dugo sipao kod madzara, skupo).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...