Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

  • 3 months later...

TNG nestaje sa tržišta Srbije?

 

 

Predsednik Asocijacije Josip Kelemen je naveo da je na dan 12. novembra cena litra TNG-a u Srbiji iznosila 0,74 evra a u Hrvatskoj 0,56 evra, da bi se do danas cena u Srbiji povećala na 0,80 evra a u Hrvatskoj smanjila na 0,41 evro. 

 

Na konferenciji je ocenjeno da je to zbog toga što se Srbija našla među pet evropskih zemalja sa najvećiom akcizom i dažbinama. 

 

Kelemen kaže da su akcize za TNG povećane sa 30 dinara po kilogramu u 2012. godini, na 40 dinara u 2014, a od Nove godine biće povećane za još pet dinara, zbog administrativne naknade Agenciji za bezbednost saobraćaja. 

 

 

jbt

Link to comment

neće nestati, samo će pasti potražnja.

 

država je uvela akcizu na tng i povećava je jer je učešće u potrošnji motornih goriva verovatno najveće u evropi - 20%.

u hrvatskoj tng se troši oko 3% od ukupnog, zato se i ne cimaju da ga polupaju sa porezima.

 

---

 

inače da, ovo isto pokazuje koliko je budžet suv

Link to comment
  • 4 weeks later...

U cemu je fora sa benzinom? Skoro 20 dindzi je jeftiniji nego do pre recimo mesec dana ili tako nesto. Jel nam sipaju misomor u njega ili sta?

Edited by Zli Gli
Link to comment

U cemu je fora sa benzinom? Skoro 20 dindzi je jeftiniji nego do pre recimo mesec dana ili tako nesto. Jel nam sipaju misomor u njega ili sta?

Ti ne pratiš kretanja na tržištu? Navrati malo na politiku, pa se informiši :)

 

Pala cena nafte, nenormalno...

Link to comment

neće nestati, samo će pasti potražnja.

 

država je uvela akcizu na tng i povećava je jer je učešće u potrošnji motornih goriva verovatno najveće u evropi - 20%.

u hrvatskoj tng se troši oko 3% od ukupnog, zato se i ne cimaju da ga polupaju sa porezima.

 

---

 

inače da, ovo isto pokazuje koliko je budžet suv

 

Pa nije bas.

 

Za pocetak u Turskoj je po wikiju 33 - 37% vozila na gas, a TNG se trosi vise nego benzin.

 

Italija i Poljska takodje imaju ogromno TNG trziste, Italija nas narocito sije po tome kada su u pitanju fabricki ugradjeni TNG uredjaji. Ne mogu da nadjem tacnu statistiku, ali mislim da je u Italiji oko 30% vozila na neki gas, sad cesto u podacima se TNG i komprimovani prirodni gas trpaju u isti kos...

Link to comment

Ti ne pratiš kretanja na tržištu? Navrati malo na politiku, pa se informiši :)

 

Pala cena nafte, nenormalno...

 

Otkud cu pratiti politiku, nisam blesav :D Svakako je lepo, samo neka pada posto meni zimi potrosnja raste na desetku...

Link to comment
  • 5 months later...

prijatno iznenađen kvalitetom dizela na eko pumpi(dizelavio). sa molovim gorivom sam obično trošio +6,5l sa ovim je nešto manje 6,1 i motor je, čini mi se tiši. cena prava sitnica 154,10 din

Link to comment

po onome što znam svo gorivo u srbiji je iz pa, sem evro dizela za koji rafinerija nema(dovoljno) kapaciteta i ono se uvozi. tako je bilo pre koju godinu, sada ne znam kakva je situacija.

Link to comment
  • 6 months later...

10294365_1541859699465405_2990738373480109461_n.jpg

 

Benzin super 1.58 km = 94.80din BEZOLOVNI 1.49 km =89.40 din EURO DIZEL 1.49 = 89.40 din LOZ ULJE 1.20 km = 72.00 din TNT iliti GAS 0.65 km = 39 din

 

ps. janja

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...