Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

Onda na ovoj pumpi zakidaju. Ne testira mi se ponovo, treba mi oko 65 evra da napunim do vrha, mnogo je to. Kod mene idu na crnu listu, svakako.

Link to comment
Interesantno, obzirom da se radi o istom benzinu, pošto ga MOL kupuje od NIS-a.
Mene na MOL pumpi u poslednje vreme pitaju hocu li domaci, ili strani bezolovni (razlika je nekoliko dinara). Edited by Uskebasi
Link to comment
Mene na MOL pumpi u poslednje vreme pitaju hocu li domaci, ili strani bezolovni (razlika je nekoliko dinara).
bmb95 i premijum bmb 98, mislim da i nisovim pumpama prodaju taj strani premijum.
Link to comment

bem li ga. kod mene obrnuto, na moje veliko iznenadjenje. sipao dole na dorcolu kod atanaskovica 10 litara i presao 150 km. posle toga sipao na jugopetrolu na miljaku i presao 170... oba puta identicna gradska voznja.

Link to comment
bmb95 i premijum bmb 98, mislim da i nisovim pumpama prodaju taj strani premijum.
prodaje se uvozni premium bmb-95 mada mu je broj oktana uvek nešto veći od 95 :)
Link to comment
bem li ga. kod mene obrnuto, na moje veliko iznenadjenje. sipao dole na dorcolu kod atanaskovica 10 litara i presao 150 km. posle toga sipao na jugopetrolu na miljaku i presao 170... oba puta identicna gradska voznja.
pricas o ED pretpostavljam
Link to comment

Mene je lik danas pitao da li hocu obican bezolovni ili premijum, a ja sipam obican jer je 146 a ovaj drugi valjda 155 ili tako nesto. Da vozim noviji auto, mozda bi' sipao taj skuplji, ovako jok.

Link to comment

To je evropremijum i bolji je taman za toliko koliko je skuplji, ako ne i malo više. Ovaj običan BMB ide samo iz Pančeva i svi ostali ga kupuju od NIS-a. btw, ako ti je računica tačna, pre će biti da su te zakinuli, nego da je do benzina. Mada, uz 130 na autoputu računaj na potrošnju koja nije daleko od one u gradskim uslovima (a i ona u gradskim uslovima zavisi od milion faktora).

Edited by Ivo Petović
Link to comment
To je evropremijum i bolji je taman za toliko koliko je skuplji, ako ne i malo više. Ovaj običan BMB ide samo iz Pančeva i svi ostali ga kupuju od NIS-a. btw, ako ti je računica tačna, pre će biti da su te zakinuli, nego da je do benzina. Mada, uz 130 na autoputu računaj na potrošnju koja nije daleko od one u gradskim uslovima (a i ona u gradskim uslovima zavisi od milion faktora).
Znači, obični BMB je svuda istog kvaliteta? Znaš li kakva je situacija sa plinom, kome se tu prikloniti?
Link to comment

TNG se uglavnom uvozi i to sa veoma različitih destinacija i veoma različitog kvaliteta, tako da nema nikakvog pravila. Stvarno ne znam gde je najbolji TNG, naročito što ga sam ne koristim.Ono što znam je da do kraja ove godine važi mogućnost da se običan PBS prodaje na pumpama kao TNG (što mnogi i rade), tako da se od 01.01.2013. godine očekuje znatno bolji tj. standardizovan kvalitet TNG, koji će biti pravi auto-tng kao i svuda u Evropi.

Link to comment
Šta je PBS? Znači li to i da će doći do poskupljenja tnga od novaka?
PBS je propan-butan smeša. Ona bi trebala da se koristi za grejanje i lošijeg je kvaliteta od TNG, ali po našem državnom pravilniku do kraja ove godine može se koristiti kao pogonsko gorivo za putničke automobile, što mnogi koriste obzirom da je jeftinija. Da li će poskupeti gas nakon što svi budu morali da prodaju isključivo auto-tng - pojma nemam, ali ne bi se uopšte iznenadio.
Link to comment
PBS je propan-butan smeša. Ona bi trebala da se koristi za grejanje i lošijeg je kvaliteta od TNG, ali po našem državnom pravilniku do kraja ove godine može se koristiti kao pogonsko gorivo za putničke automobile, što mnogi koriste obzirom da je jeftinija. Da li će poskupeti gas nakon što svi budu morali da prodaju isključivo auto-tng - pojma nemam, ali ne bi se uopšte iznenadio.
Liquefied petroleum gas
Varieties of LPG bought and sold include mixes that are primarily propane (C3H8), primarily butane (C4H10) and, most commonly, mixes including both propane and butane, depending on the season — in winter more propane, in summer more butane
sto ce reci isti racq, zavisi samo koliko prljavstine sadrzi...
Link to comment
PBS je propan-butan smeša. Ona bi trebala da se koristi za grejanje i lošijeg je kvaliteta od TNG, ali po našem državnom pravilniku do kraja ove godine može se koristiti kao pogonsko gorivo za putničke automobile, što mnogi koriste obzirom da je jeftinija. Da li će poskupeti gas nakon što svi budu morali da prodaju isključivo auto-tng - pojma nemam, ali ne bi se uopšte iznenadio.
i TNG je propan butan smeša?oćeš da kažeš da je ono što nazivamo auto-tngom u stvari PBS koji ispunjava propisan standard?nije da je TNG na domaćem tržištu (i domaći i uvozni) dobrog kvaliteta, daleko od toga, ali na granici je evropskog standarda sudeći po nekim analizama.meni nije najjasnije koji su to najbitniji parametri analize što čine kvalitetan TNG...i koliko sam skontao postoji letnji i zimski TNG i ne bi me čudilo da na nekim pumpama kod nas zimi prodaju letnji a leti zimski TNG :lol:edit: ups, nisam video Takanohanin post... Edited by maheem
Link to comment
pricas o ED pretpostavljam
jasno. totalno sam zapanjen jer su dosadasnja iskustva sa jugopetrolom uzasna (u smislu kradje, a ne kvaliteta goriva). mada serem i ja. kradu svuda.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...