Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

ja sam prestao da sipam na art petrolu posle miliona i miliona dinara datih im, jer su počeli da kradu na litraži. naime, oni nemaju kompjuterski povezan pištolj na računar, pa iznos ručno unose u fiskalnu kasu. dve litre vamo, dve litre tamo i svaki pumpadžija srećan. kovi - vlasniku arta, sam preneo informaciju ali nije ga doticalo.i lepo sam otišao u nis, uzeo kartice za plaćanje i imam evidenciju o svakom sipanom litru.
cekaj, ne kradu na meri nego kradu na kasi? meni se to nikad nije desilo, uvek platim ono sto mi izadje na cajgeru...
Link to comment
  • 2 months later...

Opet sam nesto propustila ocito - nema D2 na vise pumpi na koje sam svracala prethodna dva dana (MBG, MOL, NIS, OMV), da li ste spazili neku koja ima a da je u sirem centru (Beograda)?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Kako to moze, a sta ce da rade mnogi poljoprivrednici?Imas li neki link za vesti da iscitam o tome, gugl ne pomaze?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Sipam ED na Molu na Medaku i nisam dosad primetio neku razliku.Razliku sam, međutim, primetio kad sipam na NIS-ovim pumpama. Imaju neki, kao, zimski ED koji je stvarno odličan i sve češće ga kupujem.

Link to comment

mol uvozi svoje gorivo baržama iz duna rafinerije. za eko nisam apsolutno siguran šta radi, ali omv, knez i lukoil su vam NIS-ovo gorivo. tako se da priča o kvalitetu ugalvnom može završiti na radnicima na stanici (po meni je tu primer ovaj tepih o slučaju mol-a) ili na percepciji potrošačaIz NIS-ove prezentacijeza investitore, Q3 2012:Untitled.jpg

Edited by Ravanelli
Link to comment
mol uvozi svoje gorivo baržama iz duna rafinerije. za eko nisam apsolutno siguran šta radi, ali omv, knez i lukoil su vam NIS-ovo gorivo. tako se da priča o kvalitetu ugalvnom može završiti na radnicima na stanici (po meni je tu primer ovaj tepih o slučaju mol-a) ili na percepciji potrošača
To je jasno, ali tu i počinje priča o unutrašnjoj kontroli i organizaciji u samoj firmi. Seti se da su Rusi prvi napravili pokolj na Lukoilovim pumpama čim su došli i prilično popravili stvari. Zatim je onaj privatnik pratio sopstvene cisterne i izvalio ekipu iz Bataje koja ga potkrada. Pa pumpe u franšizama itd, itd.Baš zato je ovakav topik zlata vredan. U Austriji verovatno ne bi imao smisla.
Link to comment

Sipao sam danas benzin u Bosni za 2.18 maraka litar iliti oko 125 dinara. Bar u poslednje vreme nema eksperata da ponavljaju mantru "i posle poskupljenja najjeftinije u regionu" pa nemam osecaj da me tuku po usima posle guzenja.

Link to comment
Neće više ni biti nigde D2, ukinut je.
Verovatno nikom od vas ovde nece znaciti, ali ako vas neko pita - na NISovoj preko puta Usca i na MOLovoj u Visnjickoj imaju jos uvek/trenutno.
Link to comment

moći ćete da uzimate lož ulje, tako što ćete naručivati od NIS-a. mislim da će minimalna isporuka biti 1,000 litara. znači moraćete imati kubik skladišnog prostora.

To je jasno, ali tu i počinje priča o unutrašnjoj kontroli i organizaciji u samoj firmi. Seti se da su Rusi prvi napravili pokolj na Lukoilovim pumpama čim su došli i prilično popravili stvari. Zatim je onaj privatnik pratio sopstvene cisterne i izvalio ekipu iz Bataje koja ga potkrada. Pa pumpe u franšizama itd, itd.Baš zato je ovakav topik zlata vredan. U Austriji verovatno ne bi imao smisla.
to su ovi http://mbg.rs/ otkrili potkradanje, tako što su turali radnicima pištolje u usta. sada se dva vlasnika krljaju i optužuju tako jako da će biti dobro ako se raziđu bez mrtvih. u međuvremenu se mreža polako raspada, njih dvoje izvlače keš i naravno gube učešće, koje im polako preuzimaju drugi. europetrol najviše koliko sam ispratio.srediće se to sa strane krađe radnika, ali sa strane krađe vlasnika tek pošto se uvede odgovarajuća državna regulativa. za sada državne inspekcije za kontrolu kvaliteta su u kurcu zbog podeljenih nadležnosti i neusklađenih propisa. slušao sam jednom detalje, ali se nikada nisam ozbiljnije bavio time da bih mogao sada detaljno objasniti. zapravo, pitaću pa ću vam prepričati, kapiram da će koristiti.celo tržište retail goriva je i dalje u popriličnom haosu, pogotvo kada se uzme u obzir kako se razvija jedna od većih privatnih mreža, da bi na kraju sve što je uzeo zavalio nekom od velikih igrača, sa dobranim dugom u firmi (ja lično mislim da ih niko neće uzeti zbog lošeg plana širenja i da će na kraju da ga preuzmu poverioci, ali to sam samo ja). sa druge strane white pumpers (manje mreže i ostali privatnici) su već počeli da se prodaju i propadaju, što će se pogotovo videti posle poslednjih ulaganja koje su veliki imali u svoje mreže. recimo da će trebati još 10-15 godina pre nego što ovaj topik ovde postane bespotreban.trenutno moraš da kupuješ od nekog gde neće da te krade vlasnik (veliki igrači) i gde su sredili problema sa radnicima (a to je na nivou pumpe, sa time da je na nekim mrežama veoma retko) Edited by Ravanelli
Link to comment

Danas na pumpi AVIA na izlazu iz Beograda prema Nišu uočih da prodaju BIODIZEL 100 po ceni od 139 din/lit.Ima ga i na pumpi između Vinče i Boleča po ceni od 130 din/lit.Kažu da je iz uvoza.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...