Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

Još samo da se dokopamo Austrije. Što se goriva ovde tiče, trenutno najbolje prolazim na OMV. Nije najjeftinije, ali auto najbolje ide i najmanje troši. Vozim na plin.

Link to comment
  • 4 weeks later...

MOL-ov neki pojacani evropremijum, skuplji - kesa. 4-5 dinara skuplji od obicnog a potrosnja ista ili cak veca, ili sam ja lud. A nisam malo sipao nego onako momacki, preko pola. Videcu opet, mozda je slucajnost.

Link to comment

MOL-ov neki pojacani evropremijum, skuplji - kesa. 4-5 dinara skuplji od obicnog a potrosnja ista ili cak veca, ili sam ja lud. A nisam malo sipao nego onako momacki, preko pola. Videcu opet, mozda je slucajnost.

Taj MOL-ov evropremijum sa aditivima je veoma cudan i rekao bih da kvalitet varira od nedelje do nedelje, valjda zavisi kakva im isporuka bude. Ja redovno kupujem taj i manje-vise vozim slicne relacije i razlika u potrosnji i opstem utisku u voznji je drasticna od jednog do drugog sipanja. Ali i pored toga mi deluje da je za nijansu bolji od drugih.

Edited by Uskebasi
Link to comment
  • 1 month later...

Dosta sam vozio u zadnje vreme pa je palo novo merenje i evo rezultata, metodom punjenja rezervoara do cepa i onda trosenja skoro do kraja pa opet sipanja do cepa i racunanja. NIS-ova pumpa u mom naselju u SM (29. novembar, mala pumpa na prometnom regionalnom putu) - preko 8.4 litre na 100km, vise od 50% gradska voznja uz po jedan odlazak do aerodroma i nazad i isto tako do Indjije, s tim sto na otvorenim putevima nisam vozio ekonomik brzinom nego prosecno 130, sto je kod moje Astre oko 4 hiljade obrtaja. S obzirom da mi svih ovih godina auto trosi oko osmice, ovo je puno. Posle toga isto odradio na MOL-u i potrosnja bila nepunih 7.5 litara, uz takodje jedan odlazak do aerodroma i nazad i dva puta do Indjije, isto prosecno 130. Dakle, skoro litru razlika na 100km sto ce reci da price koje sam cuo da na ovoj NIS pumpi neko kraducka tj. krsti gorivo nisu bez osnova. Sad sam sipao na drugoj NIS-ovoj, koja je nedavno renovirana i izgleda do jaja pa cu videti uskoro kakvi su oni, valjda nisu jajare kao ovi drugi. 

 

P.S. Onaj BMB98 je sad 15 dinara skuplji od obicnog evropremijuma a ne 4-5 kao do nedavno, bas su mu digli cenu momacki.

Link to comment

I na ovoj drugoj NIS pumpi, ovoj renoviranoj nadrkanoj, ista situacija oko potrosnje tj. znatno veca potrosnja nego na MOL-u. Jebo im ja pas mater, nece od mene vise dobiti ni dinara.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Sipao plin u Grčkoj i prešao 10 posto više nego sa domaćim. Plus za razliku od vožnje kod nas imao pun automobil i stiskao gas, stalno preko 3000 obrtaja. I to nisam sipao na nekom Šelu nego na raspaloj seoskoj pumpi, sve sa crnim seldžukom na povocu koji te odmerava.

Link to comment

Углавном купујем Молов дизел, понекад и остале. Разлике су незнатне, а у задње време и нису поуздана мерења јер возим у граду по шпицевима са просечном брзином 20-ак км/ч. Тако да је потрошња око 6 лит (1,4 ХДИ).

Link to comment

Ja cu da overim i OMV i Lukoil. MOL jebe NIS-a po pitanju benzina ali cu proveriti i ove, kad ih vec ima u blizini. Inace, na MOL-u je benzin skocio za oko 2 i po dinara, nije ovako kako je Rene napisao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...