Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

nazovite me staromodnim ali meni smeta na neprestana rotacija zaposlenih po pumpama. volim da se intimizujem sa komsijama. da li su ih ucili/terali da musteriji uz gorivo i jos ponesto ali sam se slatko nasmejao kada sam usao u kucicu pumpe da platim gorivo, a madjahno devojce od 20-tak godina me pita: 'da li zelite jos nesto, kafu za poneti, mozda?' lepo je to, ali ja u tom trenutku imam moto jaknu i kacigu u ruci gde moram da joj odgovorim: 'vrlo rado ali mi je malo ne izvodljivo.'
Sipao si verovatno ispod 1000din pa je pomislila da si "tajnstveni kupac" i resla da ti izdeklamuje sve po spisku. To da ne bi na kraju meseca plata bila npr.15 umesto 22000.A menjaju se cesto zato sto svi pobegnu cim nadju nesto bolje, odnosno kako sada stoje stvari, nesto bolje je skoro sve. Posao na pumpi je u BGu jedan od najgorih, takmici se sa kioskom i magacinom u nekom tempu.
Link to comment

čuo sam da ujutru, kada dođu na posao, ih iseku na komade, nahrane sa malo šljunka i onda moraju da rade 4 dana u nizu. potom njima nahrane krupnu stoku

Link to comment

Trenutno ga testiraju in vivo na drugom forumu pa mogu da ti javim. Za sada izgleda ok, troši za nijansu manje nego ovaj "običan" ED i ne trokira motor kako se dešavalo poslednjih meseci posle sipanja na njihovim pumpama.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Komora traži akcize na biodizelPKS predlaže uvođenje ovog nameta za taj proizvod koji se prodaje na pumpama, a čije prekomerno korišćenje može da ošteti motore automobilagorivo.jpgStručnjaci upozoravaju na opasnost od biodizela (Foto A. Vasiljević)Privredna komora Srbije (PKS) uputiće ove nedelje ministarstvima finansija, trgovine i energetike zahtev za privremeno uvođenje akciza na biodizel 100, koji se slobodno prodaje na pumpama, a čije korišćenje šteti radu motora.Zatražiće se, kako saznaje „Politika”, da se akcize izjednače s trošarinom na evrodizel oko 42 dinara, plus PDV, budući da se biodizel 100, sada prodaje po ceni koja jeza oko 20 dinara niža od evrodizela. Zato ga vozači sve više toče, a da pri tom ne znaju kakve su posledice po automobile, jer ih o tome niko nije obavestio. Naši propisi nalažu da koncentracija biodizela u mešavini sa dizelom iz sirove nafte ne može biti veća od sedam odsto. Zahtev je da nadležna ministarstva do 2015. godine, kada točenje biodizela u Srbiji bude slobodno, uvede akcize i tako stanu na put nekontrolisanom uvozu.Za prva četiri meseca ove godine uvezeno je oko sedam miliona litara čistog biodizela. Ukoliko se tim tempom nastavi mesečno će ovaj uvoz dostići polumesečni uvoz evrodizela, što su velike količine upozorava Ljubinko Savić iz Privredne komore Srbije.– Na tržištu derivata mora da bude reda, posebno za one koji su već počeli da mešaju biodzel s dizelom i da ga prodaju po ceni evrodizela, a da pri tom zarađuju po 20 i više dinara po svakom litru. Država od ovog posla nema ni dinara prihoda, a vozači ogromnu štetu – kaže on.Posebno je opasno ukoliko ovo gorivo stoji duže od šest meseci u rezervoarima, jer dolazi do oksidacije i stvaranja algi, što će tek uništiti automobile, a o čemu javnost mora pod hitno da bude obaveštena, upozorava Savić.Na pitanje kako komentariše najavu dr Zorane Mihajlović, ministarke energetike, da cena goriva može biti niža mešanjem biodizela u osnovni derivat, jer se akciza ne obračunava na biogorivo, on odgovara da je to moguće.– Bez obzira na to što je prerađivačka cena biodizela viša od proizvodnje običnog goriva, derivati u maloprodaji mogu biti jeftiniji upravo zbog toga što Srbija nema ni akcizu ni PDV na biodizel – objašnjava on.Savić ističe i da predlog da se snizi rafinerijska cena goriva može takođe da dovede do pojeftinjenja goriva, ali prvo treba videti da li je NIS povećao svoju efikasnost toliko da se može govoriti o smanjenju maloprodajne cene.– Gorivo može da bude jeftinije i nezavisno od NIS-a. Pitanje je zašto nije, budući da se slobodno uvozi, odnosno da ga ne kupuju svi od NIS-a, ali ipak svi drže NIS-ove cene – kaže Savić.Pravo je pitanje zašto trgovci nisu konkurentniji. Ako je evrodizel u Republici Srbiji jeftiniji za 23 dinara zbog čega ga trgovci u Srbiji ne prodaju jeftinije i time obore cenu NIS-ovog derivata.On kaže da ministarstvo ima pravo da predloži NIS-u da na ovaj način snizi cenu, jer je država Srbija ipak manjinski vlasnik u ovoj kompaniji i hoće da zaštiti potrošače, kao što NIS štiti sebe. U Udruženju naftnih kompanija Srbije podržavaju najavu ministarke da gorivo može biti jeftinije i da će tražiti od NIS-a da preispita svoju cenu rafinerijske prerade. UNKS pruža podršku državi u borbi protiv nelojalne konkurencije, koja je donedavno tržišnu prednost sticala zamenom dela dizel goriva lož-uljem, a danas sve više nelegalnim i po korisnike rizičnim mešanjem biodizela.----------------------------------------------NIS čini sve da ima niže ceneU NIS-u, na pitanje kako komentarišu najavu ministra energetike dr Zorane Mihajlović, da cena goriva može biti niža s smanjenjem rafinerijske cene, odgovaraju da na cene goriva utiče više faktora – od cena sirove nafte, preko kursa dinara i akcize, do efikasnosti u poslovanju. Na prva tri faktora NIS nema uticaja.Akcize, koje su uključene u strukturu cena, među najvećim su u regionu (u maloprodajnoj ceni goriva u Srbiji, porez i akciza učestvuju sa oko 50 odsto u ceni). U uslovima liberalizovanog tržišta u Srbiji, u kome se cene goriva slobodno formiraju na osnovu tržišta i konkurencije, NIS se trudi da sa prodajnim cenama bude niži od prosečnog nivoa cena u regionu i da ima najniže prodajne cene u poređenju sa ostalim velikim igračima na tržištu.

Link to comment
  • 1 month later...

mol izbacio neki evo-diesel, sipao juče. javljam utiske kad ga potrošim. 156din/lonaj stari euro diesel im je bio odličan, možda najkvalitetnije gorivo i srbiji. a za ovaj novi, videćemo

Link to comment
  • 4 weeks later...

Molovo gorivo i drugi hvale, ne samo dizel. Inace ja vozim na plin i vec sa trecim autom desilo mi se isto: odem u CG i vratim se, u povratku uvek manja potrosnja bar za pola litre. S pretproslim kolima cak i mnogo vise, tamo 8,6, a nazad 7,4. Nisam priimetio neku razliku u vuči. Svejedno, očigledno je plin tamo kvalitetniji. Doduše, neznatno je i skuplji.Šta je bilo s tim dizelom Simoviću?

Edited by nesha taxista
Dodata poslednja rečenica
Link to comment

vise me zanima da li je MOL popravio obican ED koji salje ovde, oni su do ove poslednje iteracije gazpromovog dizela bili superiorni ali su se pred kraj bili pokvarili i mnogi su se vratili na NIS-ove pumpe, me included. glupo bi bilo da ovako prepuste musterije kojima je bilo stalo sta sipaju u rezervoar.medjutoa htedoh reci, ako idete na kosovo, sipajte na slovenackim PETROL pumpama. ED kosta 1,23 i u odnosu na sadasnji NIS-ov ED potrosnja je manja najmanje za 5-6%.

Link to comment

Ja za ocev auto kupujem redovno na MOLu euroBMB, letos sam silom prilika uzela dvaput na NISovoj jer sam nailazila samo na njihove pumpe u selima kroz koje sam prolazila i razlika u predjenoj kilometrazi je veca od 100km :thumbdown:Poslednje koje sam uzela je neko novo koje imaju, sa aditivima, nismo presli previse da mogu posteno da uporedim sa obicnim euroBMBom ali mi se cini da smo dobili nesto km vise

Link to comment
Šta je bilo s tim dizelom Simoviću?
evo ga :)bio sam na odmoru bez kola, pa me zato nije bilo6 dinara skuplji u odnosu na standardni molov evro dizel, potrošnja mizerno manja 6,1/100 km u odnosu na 6,3/100km. subjektivni osećaj da je auto tiši i ima "bolji" rad motora. po rečima pumpadžije, gorivo u sebi ima aditive za "pročišćavanje sistema"ja ću nastaviti da ga sipameditsistem merenja u eksperimentu "od čepa do čepa" nikakvi bord kompjutori. isključivo gradska vožnja.mada sam gledajući bord komp. uspevao da spustim potrošnju na standardnim deonicama(kuća-posao-kuća) poprilično Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment
  • 1 month later...

Ja sam par puta sipao ED sa Wynn's aditivom u AC "Boban" na Dorćolu i prezadovoljan sam. Cena ista, potrošnja ista, a razlika u radu motora OGROMNA. Imao sam problem sa brujanjem motora na određenim brzinama, bio je baš bučan (pogotovo na autoputu) i posle nekoliko sipanja brujanje je potpuno nestalo, automobil bukvalno prede. U pitanju je 1.5 dCi motor, ako nekog zanima.Dakle iskrena preporuka.

Link to comment
  • 5 months later...

Dva primera koja govore o kvalitetu naseg goriva. 

 

Auto je Hyundai i30CW 1.6 (126ks). Oba puta sam vozio na istoj deonici (Beograd - Nemacka, preko Madjarske).

 

Primer 1: Oktobar 2013 

Sa nasim gorivom, potrosnja je bila 7.2L/100, prosecna brzina 102km/h

U Austriji sma sipao gorivo, potrosnja je resetovana posle sipanja i bila je 6.2. Prosecna brzina nije dirana, i bila je 105 km/h.

 

Primer 2: Mart 2014

Nase gorivo, potrosnja 7.5, brzina 110km/h

Austisko godivo, potrosnja 6.5, brzina 111km/h

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...