Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

Znas, pored povecanja prihoda, postoji i drugi nacin da se smanji deficit budzeta. Mali je problem sto taj drugi nacin kvari raspolozenje u narodu (tj. glasackom telu), a to je no-no, ma koliko i slepom bilo jasno da je neophodno.
Da otpuste višak zaposlenih u državnim institucijama npr?Prvi sam za, al se onda opet ne bi moglo živeti od vaše kuknjave zbog povećanja nezaposlenosti.No da ne idemo tako daleko, poenta je da se divljanje cena ne može baš staviti na dušu vlasima jerbo gorivo divlja jer je broj krepalih dinosaurusa i slične marve ograničen i što se rezervoari polako prazne. Znači da nam ostaje štednja, pažljivija potrošnja itd. Neće gorivo nikada više biti povoljnije nego što je danas.
Link to comment
Ja nisam siguran koji je trenutno standard, ali ne bi me uopste cudilo da su kvantitativni zahtevi oko kvaliteta goriva u redu, ali niko ne kontrolise da li se oni ispunjavaju. U svakom slucaju, sipamo krs, ne znam kako bilo ko moze da bude zadovoljan u takvoj situaciji.
Srpska posla. Čuo si za Društvo za zaštitu potrošača ili tako nešto. E pa, to "društvo" vodi jedan hrona alkos koji posluje po sledećem principu:Pošalje npr. OMVu molbu za donaciju. Ako npr. OMV uplati donaciju nakon par dana ćeš čitati tekst kako je kontrola Društva za zaštitu potrošača utvrdila da je kvalitet goriva na OMVu izuzetan. Ako pak negde naletiš na tekst da je kvalitet goriva ogavan, odmah znaš da su ispušili za donaciju. I tako od goriva do hrane za bebe. Sve u svemu, sa stvarnim kvalitetom to nikakve veze nema.E sad, šta rade državne inspekcije i koji su njihovi standardi nemam pojma. I jako bi voleo da naspem po litar svih goriva i odnesem negde na zapad da neka stvarno nezavisna institucija utvdi kvalitet.
Link to comment
Da otpuste višak zaposlenih u državnim institucijama npr?Prvi sam za, al se onda opet ne bi moglo živeti od vaše kuknjave zbog povećanja nezaposlenosti.No da ne idemo tako daleko, poenta je da se divljanje cena ne može baš staviti na dušu vlasima jerbo gorivo divlja jer je broj krepalih dinosaurusa i slične marve ograničen i što se rezervoari polako prazne. Znači da nam ostaje štednja, pažljivija potrošnja itd. Neće gorivo nikada više biti povoljnije nego što je danas.
Ma nemam ja iluziju da ce gorivo biti jeftinije, samo bi bilo lepo da dobijes ono sto si platio, tj. gorivo zadovoljavajuceg kvaliteta. A po ovom boldovanom mi se cini da si ubedjen da sam ja neki ogorceni "samo da odu ovi, nikad nam nije bilo gore" Tomista :D A nije ni priblizno tako, naprotiv. Nisam ja zaboravio ni devedesete, ni zardjale kasike i viljuske, niti cu. Meni je samo muka da me jasu oni od kojih sam najvise ocekivao, bez iluzije da ce me neko drugi jahati manje. "Nasa kuknjava" zbog povecanja nezaposlenosti treba da bude tvoja i moja kuknjava. Da su napravili Koridor10 (a X puta su "zavrsavali finansijsku konstrukciju", licno sam pisao vesti o tome), da je "seca popisa" bila malo radikalnija, mozda bi lakse privukli investitore koji bi smanjili tu nezaposlenost. A to su sve ocigledne stvari. Za masu ekonomskih problema koji tiste ovu zemlju je jasno kako bi trebalo da se resavaju. Ako je jasno meni koji se bavim ekonomijom tek nekoliko godina, jasno je i svima njima. Ostaje samo trik pitanje - gde se dedose napori da se resenja sprovedu u delo?Izvinjavam se na offtopic-u, ali mi bas zaparala usi "nasa kuknjava" :) On topic, nek kosta ako mora da kosta (da se ne doticemo akcizne politike sada), ali mora da bude zadovoljavajuceg kvaliteta. A kad cujem Hellu kojem smeta kritika prodavanja krs goriva, a izbacuje rezervni tocak i gasi osvetljenje za instrument tablu da bi smanjio potrosnju, ne moze da mi ne bude smesno :D
Link to comment
A kad cujem Hellu kojem smeta kritika prodavanja krs goriva, a izbacuje rezervni tocak i gasi osvetljenje za instrument tablu da bi smanjio potrosnju, ne moze da mi ne bude smesno :D
ne znam o kakvom "krš" gorivu pričaš. imamo škodu 1.9 tdi, prešla pola miliona kilometara bez generalke od 2000. godine. jednom naterana preko 3000 rpm do 186 kmh radi kušnje maksimalne brzine, vožena uglavnom po autoputu, garažirana i terana u servis na okrugli kilometar. kompresija ko da je juče isterana iz salona. ali to nije vaš problem, kao što ni vaše suljanje roštiljske masti u katalizatore kod kojekakvih bezvratih koteških domorodaca - e zato da prištedite 50 para po rezervoaru - nije moj problem.&evo ti još nešto smešno:malopre sam prešao 60 km regionalnim putem, sa sve bočnim vetrom, pa sam se u povratku malo širio: - 5,2 pri 80 s isključenim periferijama (4,2 din/km)- 8,9 pri 100 s ful trotl klimom, radiom i servom (7,2 din/km)budem li taličan kao sa škodom, ušparati ću oko 13.500 € na pol milijuna km.p.s.naravno, vi ne morate da sledite moj primer, jer bi stvarno bila truba da neko ostane bez plate zato što nije uplaćeno dovoljno poreza i akciza. Edited by Hella
Link to comment
ako nisi informisan da smo na silaznoj putanji uljnog zenita, da u britaniji već vladaju nestašice, da će goriva biti sve manje i da će biti sve skuplje - predlažem ti da se malo informišeš o energetskim trendovima u svetu, pa ćeš videti da nema razloga za uzruj.
Sretoh ortaka pre neki dan, koji godinama radi na naftnim busotinama u Azerbejdzanu, Kazahstanu, sad je na Severnom moru.Kaze mi da su rezerve nafte prakticno nesagledive, da samo 15 odsto od onog sto se eksploatise ide u gorivo, s tim da od tih 15 odsto dve trecine ide za vojne potrebe, a trecina stanovnistvu.
Link to comment
Kaze mi da su rezerve nafte prakticno nesagledive
da, naravno, jedino što je cena eksploatacije nafte iz uljnih škriljaca i katranskih peskova malo problematična. mislio sam na dosadašnju, lako vadljivu naftu & nezajažljive indijce i kineze koji žderu derivate ko mravi.
Link to comment
ne znam o kakvom "krš" gorivu pričaš. imamo škodu 1.9 tdi, prešla pola miliona kilometara bez generalke od 2000. godine. jednom naterana preko 3000 rpm do 186 kmh radi kušnje maksimalne brzine, vožena uglavnom po autoputu, garažirana i terana u servis na okrugli kilometar. kompresija ko da je juče isterana iz salona. ali to nije vaš problem, kao što ni vaše suljanje roštiljske masti u katalizatore kod kojekakvih bezvratih koteških domorodaca - e zato da prištedite 50 para po rezervoaru - nije moj problem.&evo ti još nešto smešno:malopre sam prešao 60 km regionalnim putem, sa sve bočnim vetrom, pa sam se u povratku malo širio: - 5,2 pri 80 s isključenim periferijama (4,2 din/km)- 8,9 pri 100 s ful trotl klimom, radiom i servom (7,2 din/km)budem li taličan kao sa škodom, ušparati ću oko 13.500 € na pol milijuna km.p.s.naravno, vi ne morate da sledite moj primer, jer bi stvarno bila truba da neko ostane bez plate zato što nije uplaćeno dovoljno poreza i akciza.
Sta pricas ti, covece?! :D
Link to comment
:isuse:
Nisi ti bas...Ja bih te pozdravio i ostavio da diskutujes sa ovima sto misle da si ozbiljan (i normalan). Tj. da trolujes dok oni diskutuju, as usually. Uzdravlje
Link to comment
O visinama akciza možemo da pričamo, al treba od nečega platiti sudstvo, zdravstvo, školstvo...
A, onda dobro. Nije mi zao da placam javne sluzbe koje tako dobro funkcionisu. :)
Link to comment
A, onda dobro. Nije mi zao da placam javne sluzbe koje tako dobro funkcionisu. :)
Pa daj onda da ih poukidamo kad ne valjaju?Bar bi se vozali ko blesavi.
Link to comment

A jebiga, prezivecemo nekako i ovih mesec i kusur dana. Nadam se da ce nakon toga ljudi koje smatram za normalne i razumne ponovo poceti tako i da se ponasaju. Ako ne, onda nista.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...