Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

Jel ima to negde na netu da se pogleda/procita?
jok, 120 dinara na trafici. ali ako hoćeš da prištediš na novini, imaš milion sajtova sa univerzalnim savetima.
Link to comment
pa ne, dosadnije je nonstop kenjkati kako je gorivo skupo i kako nas mafija dere, a mi samo turiramo do 7000 rpm na semaforu, ujutro grejemo kola po pola sata i palimo ih da skoknemo do drugog ćoška po pljuge.
Ma jok, povoljno je i ima odlican odnos cena/kvalitet. Koji si ti govnar... Ideja - Zasto stati na 6.4l potrosnje? Probaj da ulje koje zamenis na servisu, umesto bacanja, iskoristis da premazes karoseriju! Smanjices trenje, i eto tebe ispod 6 litara! A da ne pricamo o tome sto ces doprineti ocuvanju zivotne sredine... :D
Link to comment
Ma jok, povoljno je i ima odlican odnos cena/kvalitet. Koji si ti govnar...
kome se ne sviđa u srbiji, neka se seli u rusiju.ako nisi informisan da smo na silaznoj putanji uljnog zenita, da u britaniji već vladaju nestašice, da će goriva biti sve manje i da će biti sve skuplje - predlažem ti da se malo informišeš o energetskim trendovima u svetu, pa ćeš videti da nema razloga za uzruj.
Link to comment
kome se ne sviđa u srbiji, neka se seli u rusiju.ako nisi informisan da smo na silaznoj putanji uljnog zenita, da u britaniji već vladaju nestašice, da će goriva biti sve manje i da će biti sve skuplje - predlažem ti da se malo informišeš o energetskim trendovima u svetu, pa ćeš videti da nema razloga za uzruj.
Ja tebi predlazem da izadjes malo, lep je dan :) A znam da ti se svidela ideja za ulje, samo te sramota da priznas :)
Link to comment
Nije tačno, gorivo je u Amerikama samo 0,93e!Znači da može! Ua Tadić, ua Cvetković, ua! angry.gif
Dosta ti je trebalo da se pojavis :D Posto neki i dalje nisu ukapirali, parola glasi: "Gorivo u Amerikama i Evropama ima malko manje sumpora, fosfora i ostalih sranja, zato im je potrosnja niza a kola se manje habaju! Znaci da moze! Ua oni koji nam uvaljuju krs gorivo, zajedno sa onima koji to dozvoljavaju (ako mislis da su Tadic i Cvetkovic u pitanju, ona oni; ako mislis da nisu, onda neko drugi, dopisati po potrebi)!"
Link to comment

Koliko me sećanje služi, monopol NISa na uvoz nečega je ukunut prošle godine.Što znači - ua svi prodavci goriva, ua OMV, ua Mol, ua NIS, ua, ua!Edit: Zanimljivo, eto pored mobilne telefonije još jednog bitnog monopola koji je ukinuo Tadićev režim, znam da te zanimaju takve stvari.

Edited by Idioteque
Link to comment

o hebote sad vam je monopol nis-a kriv a ne zapitate se koliki udeo u ceni imaju akcize na gorivo, te da bi vlada lako mogla da iskontroliše divljanje cena goriva kada bi se odrekla dela svog profita od akciza

Link to comment
Koliko me sećanje služi, monopol NISa na uvoz nečega je ukunut prošle godine.Što znači - ua svi prodavci goriva, ua OMV, ua Mol, ua NIS, ua, ua!
Postoji maaala zackoljica sa velicinom skladista koje je potrebno da bi se izbegla kupovina od NISa. Nek ti Hella objasni, vidis da je ekspert. A i kad (ako) se izgrade skladista i "normalizuje" uvoz, ostaje pitanje zasto se ne kontrolise kvalitet goriva koje prodaju svi ovi koje si nabrojao.
Link to comment

Gorivo ne divlja samo u Srbiji već u celom svetu. O visinama akciza možemo da pričamo, al treba od nečega platiti sudstvo, zdravstvo, školstvo...Vi bi verovatno ukinuli akcize pa štampali pare da isplatite plate. A gorivo više ni u Bosni nije jeftinije od našeg, tako da...

Link to comment
Postoji maaala zackoljica sa velicinom skladista koje je potrebno da bi se izbegla kupovina od NISa. Nek ti Hella objasni, vidis da je ekspert. A i kad (ako) se izgrade skladista i "normalizuje" uvoz, ostaje pitanje zasto se ne kontrolise kvalitet goriva koje prodaju svi ovi koje si nabrojao.
Pa šta, treba Tadić da im izgradi skladišta? Tržište to lepo rešava, ponudi čistije gorivo po istoj ceni i imaćeš kolonu vozila ispred pumpe. Tome služi i ovaj topik između ostalog.Al dobro, slažem se da propisani standard mora biti viši nego što je sada.
Link to comment
Gorivo ne divlja samo u Srbiji već u celom svetu. O visinama akciza možemo da pričamo, al treba od nečega platiti sudstvo, zdravstvo, školstvo...Vi bi verovatno ukinuli akcize pa štampali pare da isplatite plate. A gorivo više ni u Bosni nije jeftinije od našeg, tako da...
Znas, pored povecanja prihoda, postoji i drugi nacin da se smanji deficit budzeta. Mali je problem sto taj drugi nacin kvari raspolozenje u narodu (tj. glasackom telu), a to je no-no, ma koliko i slepom bilo jasno da je neophodno.
Link to comment
Pa šta, treba Tadić da im izgradi skladišta? Tržište to lepo rešava, ponudi čistije gorivo po istoj ceni i imaćeš kolonu vozila ispred pumpe. Tome služi i ovaj topik između ostalog.Al dobro, slažem se da propisani standard mora biti viši nego što je sada.
Ja nisam siguran koji je trenutno standard, ali ne bi me uopste cudilo da su kvantitativni zahtevi oko kvaliteta goriva u redu, ali niko ne kontrolise da li se oni ispunjavaju. U svakom slucaju, sipamo krs, ne znam kako bilo ko moze da bude zadovoljan u takvoj situaciji.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...