Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Reprezentacija Srbije

Featured Replies

Klubovi gledaju sebe i normalno je sto to rade. Kao sto je i normalan sled dogadjaja da klub koji “dominira” na neki posredan nacin bude odgovoran za stanje reprezentacije. Terzic i Zvezda su najzasluzniji za ovakvo stanje. Nijedan igrac koji je prodat u poslednjih 10ak godina ne igra nigde znacajniju ulogu. Za to vreme, kupovao je igrace i na sam pomen nekog potencijala da Vojvodina ili Partizan ne bi dosli do njih (sremcevic i sl) i punio svoje filijale. Poslednji put smo licili na ozbiljniji fudbal kad su u vrhuncu bili Tadic, Mitrovic, Kostic, Sergej koji mahom nisu ni potekli u blizancima.

Savez je leglo hostapleraja i uhlebljenje za raznorazne uvlakace. On treba da stvori ambijent za normalan rad sireg okruzenja ali i da dodje Vidic nista ne moze uraditi dok je Terzic na celu najvece masinerije.

  • Replies 45k
  • Views 3.2m
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Друже, навијаш за тим за чију утакмицу карте нису у продаји већ мораш директно у СНС централу да се упишеш у странку и онда ти дају карту, сендвич и бесплатан превоз у припиздину где репрезентација иг

  • Кристофер Лумумбо
    Кристофер Лумумбо

    Na sve to, drzava angazuje batinase da tuku ljude na Marakani, a niko od igraca ne staje u zastitu ljudi koji su dosli da ih podrze.

Posted Images

1 hour ago, harper lee said:

Nerealno je kako se neka opsta mesta kao ovo tvoje uporno recikliraju po srpskim medijima iako su nevidjena glupost i na povrsno gledanje. Koji klub na svetu postoji da bi pravio igrace za reprezentaciju? Sta uopste znaci praviti igraca za reprezentaciju? Kako se pravi igrac posebno za reprezentaciju? Kako je, na primer, Barselona napravila Mesija za argentinsku reprezentaciju? Kako je Real napravio Modrica za hrvatsku reprezentaciju? Jao, jao, profesionalni klub hoce da zaradi pare od igraca, da osvaja titule i igra najjaca evropska takmicenja, umesto da na svoju stetu "pravi igrace za reprezentaciju", gasi fudbal, gasi kosarku, jebem ti Zvezdu i Partizan.

Da li vi koji vrtite te besmislice uopste razmislite pre nego sto napisete nesto ovakvo? I ako razmislite, da li vam ikada nesto zazvuci cudno u tome sto pisete? Igraci se "prave" da bi se maksimizovale njihove individualne igracke performanse i da bi oni bili sto je moguce bolji u okviru svojih tehnickih i motorickih mogucnosti. Od njihovog igrackog plafona zavisi da li su igraci za domacu ligu, za Zvezdu i Partizan, za veci klub i jacu ligu u inostranstvu, na kraju i za reprezentaciju. Niko u Barseloni nije pravio Jamala za spansku reprezentaciju, oni su unapredjivali svog igraca koji je na kraju pokazao kvalitet da moze da igra za reprezentaciju i to je to. Da nije pokazao kvalitet i da postoji nekoliko boljih spanskih igraca od njega ne bi igrao za reprezentaciju nego bi igrao neko drugi, pravili ga u Barsi ili ne za reprezentaciju do sudnjeg dana.

Postoji mnogo problema u srpskom fudbalu i mnogo stvari koje FSS moze da uradi da unapredi uslove i stvori bolje okruzenje za reprezentaciju. Zvezda i Partizan nemaju nikakve veze sa tim.

Kao prvo, zatucan si navijac jednog kluba, koji ne vidi dalje od stadiona. Ali zabave radi, odgovoricu ti na (glupa) pitanja koja imas:

Da si malo bolje citao o cemu sam pisao, video bi da je problem u "nezdravom kultu rivaliteta Zvezde i Partizana", a to sta rade klubovi je samo nuspojava klime koja vlada u nasem fudbalu. Klubovima ne vladaju uprave, nego menadzeri u savezu sa kriminalcima.

Dakle, problem je u tome sto je kod nas tema broj jedan Zvezda i Partizan, a o reprezentaciji niko ne prica, ali smo svi veliki rodoljubi kada dodje da igra reprezentacija i ocekujemo neki rezultat. A nismo svesni da ubijamo tu reprezentaciju svakom podrskom kriminalizovane uprave klubova koji su izgurali Srbe iz domaceg fudbala, jer su provalili foru za pravljenje para, a navijaci kao ovce (pasivno) podrzavaju to.

30 minutes ago, JohnnyD said:

Kao prvo, zatucan si navijac jednog kluba, koji ne vidi dalje od stadiona. Ali zabave radi, odgovoricu ti na (glupa) pitanja koja imas:

Da si malo bolje citao o cemu sam pisao, video bi da je problem u "nezdravom kultu rivaliteta Zvezde i Partizana", a to sta rade klubovi je samo nuspojava klime koja vlada u nasem fudbalu. Klubovima ne vladaju uprave, nego menadzeri u savezu sa kriminalcima.

Dakle, problem je u tome sto je kod nas tema broj jedan Zvezda i Partizan, a o reprezentaciji niko ne prica, ali smo svi veliki rodoljubi kada dodje da igra reprezentacija i ocekujemo neki rezultat. A nismo svesni da ubijamo tu reprezentaciju svakom podrskom kriminalizovane uprave klubova koji su izgurali Srbe iz domaceg fudbala, jer su provalili foru za pravljenje para, a navijaci kao ovce (pasivno) podrzavaju to.

Koliko god ja pazljivo citao svejedno je to sto si napisao gomila gluposti koje nemaju veze sa fudbalom i posledica su promaje u lobanji onde gde normalnim ljudima stoji mozak. I opet si to uradio, bolje da nisi pisao ovo objasnjenje jer je jos gluplje nego originalni post.

Rivaliteti u takmicarskom sportu su jedan od njegovih najvaznijih i najdugovecnijih aspekata i nemaju apsolutno nikakve veze sa reprezentacijama, kao sto nikakve veze sa njima nema to ko upravlja klubovima. Koliko francuskoj ili engleskoj reprezentaciji smeta sto dva najbogatija i u poslednje vreme najuspesnija kluba u tim drzavama vode srednjovekovni diktatori, glavosece i sponzori medjunarodnog terorizma?

Takodje, uopste nije tacno da o reprezentaciji Srbije niko ne prica, u retkim trenucima kad makar malo zalici da bi mogli da naprave kakav-takav uspeh hajp u medijima oko reprezentacije je nesto sto ne moze da se meri ni sa cim vezanim za klubove. Druga je stvar sto je nasa fudbalska reprezentacija skoro uvek poslovicni kurac na bicklu i sto ljudi u Srbiji bacani decenijama iz razocarenja u razocarenje vise nemaju poverenja u tu reprezentaciju. Jesu li Zvezda i Partizan krivi sto Ilija Petkovic vodi sina na prvenstvo, sto moron na treningu slomi nogu najboljem igracu reprezentacije a onda udje da igra i dobije crveni karton posle dva minuta jer je to isto pokusao da uradi na utakmici protivnickom igracu, sto Savez smenjuje selektora koji je ekipu odveo na svetsko prvenstvo jer nece da stavi u tim igraca kojeg oni hoce i umesto njega stavi pocetnika koji nas ukanali, sto isti taj Savez pred odlazak na drugo svetsko prvenstvo nece da isplati premije selektoru vec uzme da ga busi usred prvenstva. Ne ubijamo mi reprezentaciju podrskom klubovima, sta god da su ti klubovi, reprezentacija ubija nas time sto gledamo jednu istu utakmicu reprezentacije decenijama za koju znamo kako ce da se zavrsi a kada slucajno malo promolimo nos iz bede Savez sjebe reprezentaciju beskonacnim nizom afera, podvala, podmetanja i neopevanih budalastina. Je li nasa podrska Zvezdi i Partizanu kriva sto je predsednik FSS trazio od selektora da ga stavi u tim da upise nastup za reprezentaciju pa se naljutio na njega sto ovom to nije padalo na pamet?

Jebali vas vise Zvezda i Partizan koji su vam podvaljeni kao krivci za lopovski savez iz kojeg stranke na vlasti kradu pare nemilice, za kartel "trenerske struke" prevazidjen pre 40 godina koji sabotira svaku promenu da clanovi kartela ne bi ispali iz rotacije za posao po srpskim klubovima jer i nemaju gde drugo da rade, za to sto drzava nije sposobna da sprovede postupak privatizacije klubova 20 godina nego klubovi jos uvek ili imaju nejasnu strukturu vlasnistva ili njima upravljaju oni koje ne treba pitati kako su stekli prvi milion, za to sto nijedan klub u Srbiji niko nece da gleda jer nema sta da vidi, za jos stotinu stvari koje ne valjaju u srpskom fudbalu. Da, sve bi bilo super da nema toksicnog rivaliteta Zvezde i Partizana pa da nas u svetlu fudbalsku buducnost povedu Javor iz Ivanjice i Mladost iz Lucana. Limburga meseca u zemlji Nedodjiji.

Neko ti je vec napisao pa cu da ponovim jer je tacno, da nema Zvezde i Partizana profesionalni fudbal u Srbiji bi se ugasio ili bi bio na nivou Litvanije, Estonije, Gruzije, Jermenije i slicnih zemalja. Sve drugo je sviranje kurcu.

Zvezda je poslednjih godina izbacila nekoliko igraca koji bi trebalo u narednom periodu da postanu okosnica reprezentacije. Problem je sto mnogi od njih kad odu iz Zvezde stagniraju ili nazaduju bilo zato sto su otisli u prejak tim u kom ne dobijaj u sansu ili u neku bez veze ligu gde igraju rekreativni fudbal. Partizan je takodje dao sansu nekim igracima koji su isto nestali kad su otisli dalje. Ostatak lige je na nivou prvenstva Andore i tu je pitanje za fudbalski savez zasto je to tako. Zasto nasi predstavnici u evropskim takmicenjima ispadaju od klubova iz Azerbejdzana, Malte, Lihtenstajna, Crne Gore, Farskih Ostrva. Za to nisu krivi ni Zvezda ni Partizan. Ako zelis da gledas reprezentaciju sastavljenu od igraca ekipe koja nije u stanju da prodje Gziru ili Ki Klaksvik moze i tako, ali onda ne treba da igramo protiv Spanije nego protiv Giraltara ili ko sto su Bugari pre neki dan dali 10 golova nekom ostrvlju iz Polinezije ako ce to da dize moral. I nama je ova utakmica protiv Spanije uletela iznenada jer je zbog rata otkazana utakmica protiv Katara gde bi rekreativci iz Saudijske lige mogli lepo da se naigraju, pa bi onda naricali nad zlom sudbinom kako smo ravnopravni sa ucesnicima svetskog prvenstva, ali nas ipak tamo nece biti.

2 minutes ago, Delija67 said:

Zvezda je poslednjih godina izbacila nekoliko igraca koji bi trebalo u narednom periodu da postanu okosnica reprezentacije. Problem je sto mnogi od njih kad odu iz Zvezde stagniraju ili nazaduju bilo zato sto su otisli u prejak tim u kom ne dobijaj u sansu ili u neku bez veze ligu gde igraju rekreativni fudbal. Partizan je takodje dao sansu nekim igracima koji su isto nestali kad su otisli dalje. Ostatak lige je na nivou prvenstva Andore i tu je pitanje za fudbalski savez zasto je to tako. Zasto nasi predstavnici u evropskim takmicenjima ispadaju od klubova iz Azerbejdzana, Malte, Lihtenstajna, Crne Gore, Farskih Ostrva. Za to nisu krivi ni Zvezda ni Partizan. Ako zelis da gledas reprezentaciju sastavljenu od igraca ekipe koja nije u stanju da prodje Gziru ili Ki Klaksvik moze i tako, ali onda ne treba da igramo protiv Spanije nego protiv Giraltara ili ko sto su Bugari pre neki dan dali 10 golova nekom ostrvlju iz Polinezije ako ce to da dize moral. I nama je ova utakmica protiv Spanije uletela iznenada jer je zbog rata otkazana utakmica protiv Katara gde bi rekreativci iz Saudijske lige mogli lepo da se naigraju, pa bi onda naricali nad zlom sudbinom kako smo ravnopravni sa ucesnicima svetskog prvenstva, ali nas ipak tamo nece biti.

Ti prodajes igraca onome ko zeli da ga kupi, ne pitas se previse. Za Andriju Maksimovica znam odlicno da su imali bolju ponudu od Lajpciga ali su ga u dogovoru sa njegovom porodicom prodali bas u Lajpcig, jer se taj klub pojavio na pregovorima sa detaljnim planom sta planiraju da urade s njegovim razvojem. Ponekad ni to nije garancija, kad smo Grujica prodavali u Liverpul Klop ga je licno zvao i tvrdio mu da ga ne uzima za pozajmice vec da igra, znamo kako se to zavrsilo ali ne zbog toga sto je Zvezda prodala Grujica u Liverpul vec zato sto je Liverpul lose procenio njegov talenat. Svi klubovi koji zive od prodaja prodaju igrace "prerano" iz prostog razloga sto daleko najvecu cenu na trzistu imaju mladi i neoblikovani igraci koje je lakse prilagoditi novom sistemu, 80% posto njih ne napravi karijeru koja im se predvidja iz jos jednog prostog razloga, ispostavilo se da nisu onoliko dobri koliko su procenjeni da jesu. U prevodu, mogu sad da ti kazem da ce Kostov i Milosavljevic da naprave veliku karijeru a da, na primer, Zaric i Avdic nece. Avdic mozda i zabode neki fin ugovor jer igra na deficitarnoj poziciji, Zaric nece ni toliko. Nisu svi talenti ekstra talenti, koliko god da ih nasi mediji sve tako dozivljavaju djuture. Pogledaj samo ste se pocetkom sezone pisalo o novim "Partizanovim bebama", dovoljno je bilo da na zimu ode jedini pravi talenat iz te ekipe pa da cela ta prica prdne u cabar.

Posto si Zvezdu pomenuo pa da ne uplicem druge klubove, Zvezdi je itekako u interesu da njeni igraci igraju dobro i pokazu se kao ozbiljni igraci, u klubu o tome itekako vode racuna. Jedan Luka Modric iz Zvezdine skole bi svakom sledecem klincu kojeg Zvezda prodaje podigao cenu za bar par miliona i Terzic je itekako svestan toga, ne rade oni to iz brige za te igrace vec iz svog interesa.

Normalno je da iz zdrave konkurencije izadje kvalitet. Ali mi nigde nemamo zdravu konkurenciju. I partizan dok je dominirao kao i mi danas je gledao da unisti i ponizi onog drugog. Njima se vratila setva u zetvi a tako ce i nama tj tako se vec vraca srpskom fudbalu.

Paunovic je ratrzan izmedju zelja i mogucnosti. Gledao sam ovu utakmicu uzivo i video njegove realcije. Prvo ih bodri, a onda drekne na Mimovica i Bitmancevica da se okrenu ka napred i ne vracaju loptu. Onda besan okrene se ka klupi pa kao ajmo drugari smo molim vas i pozdarvljanje i zahvaljuvanje svakom. Jednostavno on zna da oni ne znaju al ne moze da ih ubije sa vikom. Takodje zna da mladi nemaju kvalitet da nastave jer da imaju igrali bi u jebenom Lajpcigu. Mijatovic je prodat za 8 miliona u USA i posle dve pozajmice igra cvajtu u klubu koji je deseti. I to ulazi svremena na vreme.

Atmosfera je ok i momci se sad drze jedni drugih ali to nema veze sa kvalitetom. Stariji ne mogu, mladi ne znaju. Resenje je ova U19 da se nekako podrzi ali uz 5-6 jakih iskusnih a mi trenutno osim vanje, stranjinje i blekija nemamo nikog (vlahovica dodati).

Gledao sam zagrevanje i stvarno jedan bratski odnos gde su sve izmene igrale u krugu i salili se i podrzavali. Svi do jednog osim Lukica koji je glumio neku dzombu jer Boze moj on je klasa iznad i kad god je pogresio trazio je da drugi udju u krug jer su mu lose dodali ili nesto drugo uradili. Glupost jeste ali na sitnicama se vidi karakter.

A dokle smo stigli, najbolje oslikava cinjenica da je on Desetka reprezentacije.

Ne razumem sta je nezdravo a sta zdravo rivalstvo. U Glazgovu, na primer, postoji zestoka netrpeljivost izmedju Rendzersa i Seltika (politicka, verska, etnicka). U Riu kada pitas nekog za koji klub navija reci ce ti da navija za Flamengo i da istovremeno mrzi Vasko de Gamu. Da ne pominjem rivalitet izmedju Olimpijakosa i PAO.... I sva ta nezdrava rivalstva su doprinosila razvoju i napredovanju fudbala u tim zemljama. To o negativnom uticaju rivalstva izmedju Zvezde i Partizana na domaci fudbal je isto toliko mit koliko i mit da Srbija ima demokratske tradicije.

Gledao sam juce utakmicu U19 protiv Portugala. Nije lose ali nije bog zna sta. Ima talentovanih igraca ali nemam utisak da selektor Petric ume da taj talenat slozi u celinu, vec se oslanja na individualni kvalitet i greske protivnika. Protiv Engleske dve grube, neiznudjene, greske engleskog tima, pomalo srecan sut sut Cvetkovica sa pola terena i losa intervencija golmana su doneli pobedu. Doduse ni Englezi nisu ozbiljno ugrozili nas gol. Juce je visina i dobra skok igra Velje Milosavljevica donele izjednacenje. Nasi su bili ravnopravni portugalskom timu na sredini terena ali nisu stvarali sanse. Pred kraj, umesto da ide na pobedu koja bi mu osigurala prolaz u zavrsnicu, Petric uvodi stopera umesto ofanszivnog igraca da cuva neresen rezultat, prepustajuci Portugalcima da napadaju i jure pobedu. Nasa U19 reprezentacija obecava vise od svih ostalihnasih selekcija, ali mene ne bi iznenadilo da izgube od Poljske ili da odigraju nereseno. Poljaci su u obe utakmice dobili po crveni karton i obe zigubili mnimalno 0-1.

9 minutes ago, Dimitrije said:

Ne razumem sta je nezdravo a sta zdravo rivalstvo. U Glazgovu, na primer, postoji zestoka netrpeljivost izmedju Rendzersa i Seltika (politicka, verska, etnicka). U Riu kada pitas nekog za koji klub navija reci ce ti da navija za Flamengo i da istovremeno mrzi Vasko de Gamu. Da ne pominjem rivalitet izmedju Olimpijakosa i PAO.... I sva ta nezdrava rivalstva su doprinosila razvoju i napredovanju fudbala u tim zemljama. To o negativnom uticaju rivalstva izmedju Zvezde i Partizana na domaci fudbal je isto toliko mit koliko i mit da Srbija ima demokratske tradicije.

Gledao sam juce utakmicu U19 protiv Portugala. Nije lose ali nije bog zna sta. Ima talentovanih igraca ali nemam utisak da selektor Petric ume da taj talenat slozi u celinu, vec se oslanja na individualni kvalitet i greske protivnika. Protiv Engleske dve grube, neiznudjene, greske engleskog tima, pomalo srecan sut sut Cvetkovica sa pola terena i losa intervencija golmana su doneli pobedu. Doduse ni Englezi nisu ozbiljno ugrozili nas gol. Juce je visina i dobra skok igra Velje Milosavljevica donele izjednacenje. Nasi su bili ravnopravni portugalskom timu na sredini terena ali nisu stvarali sanse. Pred kraj, umesto da ide na pobedu koja bi mu osigurala prolaz u zavrsnicu, Petric uvodi stopera umesto ofanszivnog igraca da cuva neresen rezultat, prepustajuci Portugalcima da napadaju i jure pobedu. Nasa U19 reprezentacija obecava vise od svih ostalihnasih selekcija, ali mene ne bi iznenadilo da izgube od Poljske ili da odigraju nereseno. Poljaci su u obe utakmice dobili po crveni karton i obe zigubili mnimalno 0-1.

Sve sto ne valja u srpskom fudbalu na kraju se svede na ove dve reci koje sam boldovao. Petrica fudbal jedva zanima jer se bavi nekim drugim poslovima koji su mu prioritet, tako je trenirao i Partizan svojevremeno. U Srbiji se poslednjih godina pojavilo par zanimljivih trenera (Kokovic, Damjanovic, Jaksic, Nedjic, Veselinovic) a ti generaciju koja je prilicno talentovana dajes u ruke Petricu koji se muva tu po savezu godinama a trenerski portfolio mu zjapi prazan. Istina je da smo imali srece protiv Engleza i da smo jurili rezultat protiv Portugala ali to su Engleska i Portugal, dve zemlje sa izuzetnom produkcijom mladih i kvalitetnih igraca koje u tom segmentu spadaju u vrh svetskog fudbala. Pri cemu ovaj turnir igramo bez verovatno najboljeg i najtalentovanijeg igraca te generacije, Kostova, jer ga je Paunovic povukao u A reprezentaciju i Jovana Milosevica koji je povredjen.

1 hour ago, dukan said:

Normalno je da iz zdrave konkurencije izadje kvalitet. Ali mi nigde nemamo zdravu konkurenciju. I partizan dok je dominirao kao i mi danas je gledao da unisti i ponizi onog drugog. Njima se vratila setva u zetvi a tako ce i nama tj tako se vec vraca srpskom fudbalu.

Paunovic je ratrzan izmedju zelja i mogucnosti. Gledao sam ovu utakmicu uzivo i video njegove realcije. Prvo ih bodri, a onda drekne na Mimovica i Bitmancevica da se okrenu ka napred i ne vracaju loptu. Onda besan okrene se ka klupi pa kao ajmo drugari smo molim vas i pozdarvljanje i zahvaljuvanje svakom. Jednostavno on zna da oni ne znaju al ne moze da ih ubije sa vikom. Takodje zna da mladi nemaju kvalitet da nastave jer da imaju igrali bi u jebenom Lajpcigu. Mijatovic je prodat za 8 miliona u USA i posle dve pozajmice igra cvajtu u klubu koji je deseti. I to ulazi svremena na vreme.

Atmosfera je ok i momci se sad drze jedni drugih ali to nema veze sa kvalitetom. Stariji ne mogu, mladi ne znaju. Resenje je ova U19 da se nekako podrzi ali uz 5-6 jakih iskusnih a mi trenutno osim vanje, stranjinje i blekija nemamo nikog (vlahovica dodati).

Gledao sam zagrevanje i stvarno jedan bratski odnos gde su sve izmene igrale u krugu i salili se i podrzavali. Svi do jednog osim Lukica koji je glumio neku dzombu jer Boze moj on je klasa iznad i kad god je pogresio trazio je da drugi udju u krug jer su mu lose dodali ili nesto drugo uradili. Glupost jeste ali na sitnicama se vidi karakter.

A dokle smo stigli, najbolje oslikava cinjenica da je on Desetka reprezentacije.

Stvar je u tome da nemamo drugo resenje a to da li mladi imaju ili nemaju kvalitet se ne moze ocenjivati u ovim fazama njihovih karijera. Mi smo vec napravili delimicnu smenu generacija i oni koji u ovom trenutku imaju kvalitet, poput Vlahovica, Samardzica, Pavlovica i Stankovica su standardni reprezentativci. Pored njih od ovih nesto starijih treba zadrzati SMS-a, Jovica, Blekija i to je, pored golmana s kojima smo pokriveni, vec dovoljno kvalitetna osnova da ne gruvamo previse mladih igraca odjednom. Svi ostali 30+ igraci treba da idu, s tim sto jedna masna oprostajna utakmica treba da se napravi Mitrovicu koji nas je zaduzio za sve pare.

Imacemo u perspektivi veliki problem sa krilnim igracima, sve dok se tu ne pojave neki ozbiljni talenti igraci poput Kostica i Birmancevica ce morati da budu pozivani jer nemamo druga resenja.

Rekao bih da su problemi našeg fudbala u delu stvaranja igrača za reprezentaciju malo elementarniji. A i poprilično nerešivi u trenutnim okolnostima.

Za početak, upitno je da li bazen klinaca obuhvata sve koje bi mogao da obuhvati, pre svega zbog toga ko i kako organizuje ceo fudbalski framework u ovoj i sličnim zemljama.

A zatim, pitanje da li se kompetentni ljudi bave selekcijom najboljih i njihovim daljim oblikovanjem kroz trenažne procese za profesionalni fudbal. Ubeđen sam da to može i treba bolje i da se ne izvlači ono što bi mogla da izvuče zemlja od 6-7 mil ljudi.

Naravno, vrh ledenog brega i uzrok svemu ovome su profiteri celog procesa, jer celu priču pokrece, finansira i oblikuje isključiva alavost za zaradom izabrane bulumente.

Očekivati nešto bolje imajući u vidu sve gore navedeno nema baš neke veze sa realnošću.

1 hour ago, harper lee said:

Sve sto ne valja u srpskom fudbalu na kraju se svede na ove dve reci koje sam boldovao. Petrica fudbal jedva zanima jer se bavi nekim drugim poslovima koji su mu prioritet, tako je trenirao i Partizan svojevremeno. U Srbiji se poslednjih godina pojavilo par zanimljivih trenera (Kokovic, Damjanovic, Jaksic, Nedjic, Veselinovic) a ti generaciju koja je prilicno talentovana dajes u ruke Petricu koji se muva tu po savezu godinama a trenerski portfolio mu zjapi prazan. Istina je da smo imali srece protiv Engleza i da smo jurili rezultat protiv Portugala ali to su Engleska i Portugal, dve zemlje sa izuzetnom produkcijom mladih i kvalitetnih igraca koje u tom segmentu spadaju u vrh svetskog fudbala. Pri cemu ovaj turnir igramo bez verovatno najboljeg i najtalentovanijeg igraca te generacije, Kostova, jer ga je Paunovic povukao u A reprezentaciju i Jovana Milosevica koji je povredjen.

Mislim da je Damjanovic bio selektor ovih momaka iz U19 kada su bili U17. On je napravio dobre rezultate sa ovim igraciuma pa su ga onda, kako to obicno ide, smenili. Damjanovic sada trenira OFKu. Ove iz U17 sada trenira neki anonimac, vojnik FSS.

20 hours ago, MeanM@ said:

Rekao bih da su problemi našeg fudbala u delu stvaranja igrača za reprezentaciju malo elementarniji.

Stvaranje igraca za reprezentaciju ne postoji, to je fraza koja ne znaci nista. Mi mozemo da stvaramo igrace i to je to, da li ce oni biti ili nece za reprezentaciju najmanje zavisi od nasih klubova. Srpska liga se u evropskom fudbalskom ekosistemu smatra razvojnom ligom, iz nje mladi igraci idu na dalju doradu u jace fudbalske sredine i to ce tako ostati verovatno zauvek. I neke dobrano jace lige od nasih, kao sto su portugalska, holandska, belgijska ili danska, se takodje smatraju razvojnim ligama. Ono sto je nas problem nije stvaranje igraca, tu spadamo u zemlje sa nadprosecnim brojevima, problem je u organizaciji strucnog rada sa selekcijama od kadetske do A selekcije. Nama je potrebno da igraci znaju sta igraju u reprezentaciji i kakvi se zahtevi pred njih postavljaju i to ne sme da se menja od selektora do selektora.

Drugim recima, potreban nam je onaj famozni "sistem igre" unutar kojeg ce se igraci osecati komforno i moci da igraju "zatvorenih ociju". Kad to budemo imali imacemo i jednostavniju tranziciju iz mladjih u starije starosne grupe jer ce igraci imati "genericku" uigranost i mnogo lakse ce se prilagodjavati. Vrhunski igraci su samo ekstra kvalitet, njih ce biti manje ili vise u zavisnosti od generacije ali da bi nam oni dali to ekstra sto imaju po talentu ekipa mora da zna sta igra. Paunovic je u tom smislu dobore krenuo, ostaje samo da imamo strpljenja sa njim kad krenu porazi jer prakticno krecemo od nule po jubilarni stoti put.

Dobro, stvar je formulacije. Na slično sam mislio. Stvaranje kompletnih igrača u fizičkom i mentalnom smislu od onih koji su dovoljno talentovani. To što će oni postati reprezentativci, to je kanda samo posledica kvalitetnog rada sa njima, kog u ovom slučaju manjka, jelte.

Fali sistema, fali struke i sve je opterećeno bremenom menadzerisanja

On 27. 3. 2026. at 17:15, porucnik vasic said:

Верујем да патиш за шест буктиња и пољском химном. Ми смо статистички у најбољој групи репрезентација у најјачној континенталној асоцијацији ФИФА. То јесте позитивно.

ne idu ti četništvo i crvena boja, poručniče.

18 minutes ago, MeanM@ said:

Dobro, stvar je formulacije. Na slično sam mislio. Stvaranje kompletnih igrača u fizičkom i mentalnom smislu od onih koji su dovoljno talentovani. To što će oni postati reprezentativci, to je kanda samo posledica kvalitetnog rada sa njima, kog u ovom slučaju manjka, jelte.

Fali sistema, fali struke i sve je opterećeno bremenom menadzerisanja

Ma, menadzeri svuda kolo vode, struka je kod nas problem jos uvek. Neke stvari se pomeraju u tom smislu, sve je manje Djoricevih kadrova i drugih duuuuuuleta savica u Savezu, ali dosta sporo ide. Ne znam kako se radi sa klincima u drugim klubovima ali u Zvezdi se mnogo toga promenilo u poslednje vreme, iz raznih razloga. Terzicu je omladinska skola znacajan izvor prihoda i zaista se mnogo ulaze u selekciju, proizvodnju i razvoj igraca. Sto se na kraju i vidi u broju zanimljivih mladih igraca koji su iskocili u poslednje vreme i njihovoj ceni na trzistu. Srbija je jos uvek u kamenom dobu kad je pracenje razvoja mladih igraca u pitanju pa ni Zvezda nije izuzetak, dosta je stvari popravljeno ali ima jos mnogo da se popravi.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.