March 31Mar 31 omladincima kapa dole. grupa je bas bila opaka. verovatno teza od one koja ih ceka na EP
March 31Mar 31 Okrenusmo ih evrogolom Pavlovica. Šteta što čovek nije imao priliku da igra u reprezentaciji sa malo ozbiljnijim saigračima. Ozbiljan skill u kombinaciji sa pobedničkom psihom. Nekako vazda prikazuje nešto više od ostalih.
March 31Mar 31 Kada vec nije uvodio Kostova u obe utakmice, mogao je da ostavi momka u U19. Ionako je to talentovanija generacija od seniora i za Kostova je bolje da je igrao nego da je odgledao obe utakmice sa klupe.
April 1Apr 1 Bitno je da igra ali je znacajno da i u ovim pocetnim fazama sa novim selektorom bude na okupljanju i druzenju sa ostalim igracima. Video sam ga da seta u spaniji sa igracem Partizana po gradu.Bitan je sistem u kome cemo igrati. Osnovno. Spanci izgledaju kao klupska ekipa koja ima nekoliko generacina koje izgledaju u istom sistemu. Problem je sto ni zvezda nema sistem a kamoli reprezentacija. Jos gore ako se postavi pogresan. Pre nekoliko godina dok sam gledao omladince Zvezde koji su tad imali 5 spiceva, rekli su mi u klubu da su dobili da igraju po sistemu Milojevica tj sa jednim spicem. I normalno je da nit se taj jedan razvio nit su ostala 4 nesto uradili sa karijerama. (Joveljic, Romanic, vucicevic, zaboravih jos jednog i cini mi se Krstic). Redosled po proceni u tom trenutku..Ero juce, Paunovic igra sa jednim spicem i to Jovicem. Pa on nikad to nije mogao i sad trosimo vreme da vidimo dal moze. Ako je tendencija sa bokovima onda videti cime raspolazes. A odgovor je u sustini “snicim”. Terzic i Bimrncevic su juce bili najgori (kao i u Spaniji). Gacinovic nije krilo, a o Erakovicu koji izgleda katatrofalno na beku da ne govorim. On nije ni stoper prosecan sad.Tek se sa Kosticem dobio nagovestaj sta treba da imamo po boku uz Mitra. Nravno i jedan i drugi nemaju naslednike.I opet ista prica..Sergej bas solidno izgledao. Iznenadjujuce.
April 1Apr 1 За Костова који је прерастао омладински фудбал и увелико игра сениорски, боље је да тренира са А тимом и постепено се уводи у њихов систем рада. Слична прича је и са Цветковићем који би вероватно имао и неке минуте јер може да одигра као лево крило где смо танки. Но он је ето капитен и први нападач па су одлучили да остане са у19.За омладинску репрезентацију би свакако било боље да су фул комплетни, али успели су да направе подвиг и овако, тако да је све испало добро.Из ових пар текми се види да ће окосница репрезентације бити Вмс, Миленковић (као капитен), Павловић, Станковић, Смс и капирам Влаховић.Дакле остају бекови, крила и још један везни. Капирам да су тим местима тренутно најближи Костић, Живковић и Самарџић/Лукић.Од бекова Терзић, Мимовић, Ераковић и потенцијално Недељковић.То је то што имамо, уз Митра џокера и ово остало помоћно особље. Бар док не стасају ови неки нови клинци.
April 1Apr 1 U19 je najbolja generacija koju imamo. Cilj je da oni posle EP u Velsu zaigraju na EP u Srbiji i Albaniji 2027 kao U21 i eventualno se plasiraju na OI 2028. Posle toga, slede im kvalifikacije za SP 2030. Zato bih volo da U19 ostane sa Veljom Milosavljevicem, Kostovim, Cvetkovicem, Bacaninom i Avdicem na okupu. Sadasnji seniori imaju kostur tima i dovoljno igraca da izguraju Ligu nacija i kvalifikacije za EP 2028.
April 1Apr 1 52 minutes ago, Dimitrije said:U19 je najbolja generacija koju imamo. Cilj je da oni posle EP u Velsu zaigraju na EP u Srbiji i Albaniji 2027 kao U21 i eventualno se plasiraju na OI 2028. Posle toga, slede im kvalifikacije za SP 2030. Zato bih volo da U19 ostane sa Veljom Milosavljevicem, Kostovim, Cvetkovicem, Bacaninom i Avdicem na okupu. Sadasnji seniori imaju kostur tima i dovoljno igraca da izguraju Ligu nacija i kvalifikacije za EP 2028.Нама играчи нису проблем. Нити су у суштини икад били. Ми имамо проблем са тренерима и понајвише са Савезом. Док се Савез не расчивија нема шта да очекујемо.
April 1Apr 1 Треба урачунати и фактор да Костов тек треба да се прода, тако да који минутчић у А селекцији може само да помогне по питању будуће цене. Е сад што није добио ни минут, као ни Драгојевић (који је слична прича само са доста мањим улозима), вероватно говори позитивно о самосталности у раду Пауновића.
April 1Apr 1 Te vaspitne mere: "Pozvacu te na dve prijateljske ali neces da igras da shvatis da ja ovde odlucujem..." dok istovremeno trazi od selektora U19 da mu prepusti igraca koji je jedan od kljucnih za omladinski tim, a u seniorskom timu taj isti igrac ima ulogu da slusa, cuti i gleda, i ne igra mi ne pravi smisla. Za U19 je bilo od kriticnog znacaja da Kostov bude u timo, dok za seniorski tim on nije u prvom ili drugom planu.
April 2Apr 2 Nama je ključno da Kostov ima minutažu, vidjeli smo u ovoj sezoni koliko je dečko napredovao. On je trkački parirao ekipi Lila što je zaista odličan pokazatelj. Taktički može dosta toga da popravi, ali ima vremena i vidi se konstantan napredak. On ce sa Stankovicem ciniti okosnicu reprezentacije, djeluje da bi se mogli fino uklopiti sa SMS-om. Nama su problem bokovi, nadam se da će Nedeljković dobiti negdje priliku, dečko ima strašan potencijal. U odbrani smo dobro popunjeni, očekujem dosta od Pavlovica, Milenkovica i Milosavljevica. Što se napada tiče nisam pametan, možda Vlahović oživi...
Create an account or sign in to comment