Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Reprezentacija Srbije

Featured Replies

5 hours ago, dukan said:

Srpski fudbal je kvalitativno na najnizim granama u poslednjih 20god i neko to treba javno reci a ne sakrivati se iza selektorskih opcija.

Naravno, najzasluzniji za to stanje je Doktor Terzic koji nikakav kvalitet nije stvorio za ovih 12-13 godina vlasti. Plus je i unistavao svaki potencijal samo da Partizan i Vosa nemaju bilo kakvu opciju.

Necemo nikad krenuti na bolje, sve dok je nezdrav kult rivaliteta Zvezde i Partizana, koji je miljama, milionima... jaci i znacajniji od reprezentacije. Prosecnog navijaca Zvezde i Partizana boli paja sto te ekipe ne prave vec decenijama igrace za reprezentaciju (u smislu da se forsiraju domaci igraci koji ce da sticu rutinu i pripremaju se za igranje za Srbiju, nego se dovlace stranci koji uglavnom sluze za pranje para), vec je samo bitno da se uzme titula, i da se zajebe onaj drugi tim, te da moze da se prepucava i spusta na drustvenim mrezama. Takodje, uprave tih klubova (pogotovu Zvezde u poslednjih 10 godina) boli paja sto ne prave te igrace vec gledaju samo profit, i domace igrace prodaju jako mlade koji uglavnom propadnu u Evropi jer su zeleni da bi bili konkurencija vrsnjacima iz Spanije, Argentine, Brazila, Nemacke itd., odnosno zemalja koje su mnogo vece i uspesnije, te usavrsenije u fudbalskom pogledu. Mi smo bili neka fudbalska sila (ne velika, ali znacajna) samo kao Juga i sa jakom ligom, sve posle toga je sviranje kurcu. Hrvatska nazalost ima mnogo vece lozenje na nacionalni tim u odnosu na klubove, iz nekog razloga, i to je jedini razlog sto su to sto jesu nakon raspada Juge, a ne zato sto su mnogo talentovaniji od nas.

Edited by JohnnyD

  • Replies 45k
  • Views 3.2m
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Друже, навијаш за тим за чију утакмицу карте нису у продаји већ мораш директно у СНС централу да се упишеш у странку и онда ти дају карту, сендвич и бесплатан превоз у припиздину где репрезентација иг

  • Кристофер Лумумбо
    Кристофер Лумумбо

    Na sve to, drzava angazuje batinase da tuku ljude na Marakani, a niko od igraca ne staje u zastitu ljudi koji su dosli da ih podrze.

Posted Images

Kakva gomila opštih mesta i gluposti. isuse

Jedini i najveći problem jeste nesposobnost: nesposobni da tehnički obučavaju decu u svim klubovima (malo bolje se radi kod blizanaca), nesposobnost organizacije i van igre (ishrana, disciplina, muskulatura, obrazovanje), nesposobnost da se radi pošteno i gleda za dobrobit društva umesto što svako gleda da za sebe uzme procenat ili deo kolača.

Možeš do sutra da dislajkuješ @JohnnyD , proveo sam preko 30 godina u fudbalu u 5 različitih zemalja, i ovo kod nas je - kada se uzme u obzir potencijal i količina izvora - je kriminalno nesposobno i najgore što sam video, a da ništa ne učimo od ranijih grešaka.

37 minutes ago, dragance said:

Možeš do sutra da dislajkuješ @JohnnyD , proveo sam preko 30 godina u fudbalu u 5 različitih zemalja, i ovo kod nas je - kada se uzme u obzir potencijal i količina izvora - je kriminalno nesposobno i najgore što sam video, a da ništa ne učimo od ranijih grešaka.

Tu se slazemo - ono gde se ne slazemo je sto ja vidim problem u Zvezdi/Partizanu koji se ne koriste u korist reprezentacije, nego cak protiv nje, sa (pasivnom) podrskom prosecnog navijaca istih. Mislim da nije potrebno da neko vidi druge zemlje da bi znao sta se ovde radi, iako sam bio fudbaler, igrao i kod nas i u inostranstvu i sve mi je jasno.

Edited by JohnnyD

10 hours ago, JohnnyD said:

14:2 u sutevima, 66:34 u posedu lopte, 3:0 u golovima... ne znam sta jos jedna ekipa moze da uradi da "ubije" drugu statisticki, kao nas Spanci veceras. Da smo uveli pravilo pre jedno 4 godine da svako ko igra u Arabiji i slicnim banana ligama ne moze da igra za reprezentaciju, garantovano bismo imali bolji rezultat i na svetskom, i na evropskom prvenstvu. Pa cak i sa igracima iz domace lige, oni bar nisu napunili dzepove parama i zele da grizu. A bez toga, kao i bez brzine nema modernog fudbala. Jebeni Ojerzabal, koji se pretvara u prime R9 svaki put kada igra za Spaniju treba da bude primer svima.

Па рецимо прошли меч са њима тамо су имали 30 шутева, 10 у оквир.. То је баш гажење које прети да оде у катастрофу. Синоћ су постигли неке врхунске голове на изразити квалитет али не делује да су створили неких десет великих шанси и могли да нас унаказе. На крају крајева то је Шпанија у фул саставу на њиховом терену, ретко ко се тамо не проведе као бос по трњу.

То да без брзине нема модерног фудбала је нажалост по нас жива истина и рекло би се нерешив проблем годинама уназад. Опет нису ни Хрвати брзински, моторички много испред нас па их то не кочи јер имају озбиљан квалитет.

Што се тиче играчког кадра ми стално нешто подмлађујемо, ваљда надајући се да ће то да нам реши проблеме само од себе. Иза тог подмлађивања мора да стоји некакав јасан план иначе је и то узалудан посао. Лично мислим да немамо простор да се одрекнемо било ког фудбалера који има квалитет, посебно ако немамо млађу алтернативу која може моментално да буде достојна замена.

До пре неколико година смо имали Тадића у животној форми, Митровића који је срао голове по Енглеској, Влаховића од 80 милиона, Сергеја понајбољег вежњака серије А, Костића који кида у Бундеслиги и прелази у Јувентус.. Данас су сви поменути сенке тих играча а неки више и не играју за репку. На страну што ни та екипа није урадила ништа специјално, сада можемо само да сањамо тај квалитет. Но и даље немамо боље од њих тако да још увек могу да помогну, можда у неким редукованим улогама али је бесмислено одрећи их се тотално.

Тренутно имамо основу за будућност у виду голмана, Миленковића, Павловића, Станковића, Влаховића, и доста неких млађих и релативно млађих (или боље рећи још увек недоказаних) играча који имају потенцијал. Дакле Самарџић, Ратков, Цветковић, Милошевић, Недељковић, Милосављевић, Максимовић, Костов, можда неко од ових Партизанових клинаца типа Угрешић, Симић, овај Букинац ех Воша, још тих клинаца из у19.. Талента има и ако смо паметни оставићемо Пауновића да ради како мисли да треба па како испадне, паметније решење од тога тешко да имамо.

18 minutes ago, JohnnyD said:

problem u Zvezdi/Partizanu koji se ne koriste u korist reprezentacije

Da Terza može da iskopa svake sezone jednog ili dva Kostova, on bi bio najbogatiji najsrećniji. Ti klubovi igraju da zarade novac od UEFA i od pijace, ne da rade za reprezentaciju. A i mladima je bolje da igraju inda se razvijaju u mestima od manjeg pritiska, nego kod blizanaca. Kostov je iznimka.

Ja ne bih mracio i pricao o pogubnom uticaju tzv Blizanaca na nas fudbal. Bez Blizanaca, fudbal bi se ovde igrao amaterski. Blizanci su doneli najznacajniji doprinos domacem fudbalu od 1945. naovamo. Niko drugi. Ako neko misli da postoji alternativa koja ce da prekine dominaciju Zvezde i Partizana u domacem fudbalu i zameni ih necim boljim i uspesnijim, neka kaze.

Nas u bliskoj buducnosti ocekuju dva znacajna turnira: Liga nacija i EURO U21. Na prvom, nas tim treba da izgradi fizionomiju igre i selekciju koja moze da nas odvede u zavrsnicu EURO 2028. Na EURO U21, koji se igra kod nas i u Albaniji, moramo da pokusamo da se domognemo polufinala i eventualno uspemo da se kvalifikujemo za OI 2028. Za nas je bitno da igramo i na seniorskom EURO 2028 kao i na OI 2028. Na EURO U21 takmicenju ce igrati vecina igraca koji danas igraju za U19. To je vrlo talentovana generacija nakon duzeg vremena (Cvetkovic, Maksimovic, Milosavljevic, Simic, Avdic, Zaric, Kostic + Kostov). Ta bi generacija mogla da napravi dobar rezultat na OI i da sa igracima koji ce igrati u Ligi nacija i kvalifikacijama za seniorski EURO napraviti osnovu za tim koji ce da se takmici za zavrsni turnir na SP 2030.

1 hour ago, JohnnyD said:

Mislim da nije potrebno da neko vidi druge zemlje da bi znao sta se ovde radi, iako sam bio fudbaler, igrao i kod nas i u inostranstvu i sve mi je jasno.

Ja ti pričam o profesionalnom fudbalu i reprezentacijama, kakvi sistemi u zemljama slične veličine napreduju i kako se grade, a ne o fudbalu FK Donji Mrčajevci i Hounslow Rangers 5-a-side.

13 hours ago, Nikodije said:

Ne u poslednjih 20 godina nego u istoriji. Čim sam video sastav bilo mi je jasno kako će to izgledati. Jbt Gudelj, Kostić, Mitar... aman više. Mislio sam da je Veljko došao da nešto promeni i podmladi, da se zahvali zaslužnima i pravi nešto novo, a on krenuo da drvi isto sa istom grupom bivših igrača i drugih nemača pojma. Pola reprezentacije ne bi imalo mesto u Zvezdi koja je prosečan tim Lige Evrope.

Još priča neke deluzije "kako smo imali plan igre ali smo ostali nedorečeni" a Španija da je htela dala bi nam 8 komada. Barem je valjda video da ovakav tim nema perspektivu i da mora da pravi nešto novo makar ne otišao na Euro, jer neće otići ni sa ovim timom. Ovu utakmicu je bezveze protraćio da bi spoznao ono što je morao da zna i pre nje.

Bogu hvala, nenadjebivi Gudelj, Vanja, Lukić, Jović i drugari. Mislio sam da gledam snimak neke stare Piksijeve tekme.

Nekad su se reprezentativne pauze koristile da se formira temelj tima za dolazeći četvorogodišnji ciklus, ovaj genije ga koristi da ubedi Piksijeve penzose da su još potrebni otadžbini.

Kako je njima dobro

Вања брани у Наполију, дакле тим из ЛШ и из самог врха Серије А. Мислим да он баш није споран, онолики голман са добрим рефлексом и пристојном дистрибуцијом лопте је данас баш на цени. Посебно ако узмемо у обзир форму Петровића у Енглеској која није баш похвална (тренутно се мало сабрао и брани океј али опет).

Гудеља ми је већ мука да браним па ћу овог пута прескочити :D , јасно је само да га сви тренери који су га тренирали из неког разлога воле, вероватно знају нешто више од просечног навијача.

Костић ни у најбољим данима није играо за репрезентацију како је умео за клуб, а камоли сада када је резерва у Јувентусу а ми променили формацију која му је одговарала, но опет крила немамо па немамо, кад искочи неко бољи капирам да га више нећемо гледати толико.

Митар је одређени проблем реално, велико је име и много је урадио за репрезентацију, међутим он је већ сад мање више бивши играч и засигурно повратком Влаховића неће бити прва опција. Остаје да он то прихвати и да не нарушава атмосферу или тако нешто као Тадић што је радио (био у праву или не).

Лукић је стандардан у стабилном Премијерлигашу, Јовић је нашао свој ниво у Грчкој и понајбољи је стрелац лиге..

СМС је класа још увек и уз Пауновића на клупи би можда могли да извучемо још доброг фудбала из њега, вероватно се и он ужелео јачих утакмица играјући тамо у С. Арабији.

Пауновић је иначе разматрао и повратак Тадића (37, УАЕ лига) тако да то вам доста говори о његовом опредељењу, и да се неће одрећи било кога ко има одређени квалитет и може да помогне.

Sa naglaskom na "može da pomogne".

Osim ovih veterana, užasni smo na bekovskim i krilnim pozicijama. Ne vidim svrhu forsiranja 4 pozadi ako nemaš personal za to. Neca Radonjić bi bio pojačanje za ovaj tim, u kakvom god da je stanju bolji je od Birmančevića...

Plus je povratak SMS-a, Dekijev sin takođe ima neki potencijal, ali bekove i krila ne možemo da rešimo sa ovim igračima, bolje da ubaci malog Avdića iz Zvezde i slično.

Многе репрезентације реално немају неке врхунске бекове, довољно је да имаш неког коректног играча који није баш уочљива рупа. Мислим да имамо солидно талентованих клинаца на тим позицијама и да ће то бити океј кроз коју годину.

Крила су већи проблем дефинитивно, ту чак не видим ни у перспективи неке велике таленте, чак и кад се вратимо уназад баш мало смо добрих крила избацили.. Красић, Бамби Тошић, Бошко Јанковић, Живковић, Лазар Марковић, не знам кога сам још заборавио, ај и Милан Јовановић нек буде неко крило, није то баш неки ниво реално иако за тренутну ситуацију делује добро.

17 minutes ago, johan nagel said:

Вања брани у Наполију, дакле тим из ЛШ и из самог врха Серије А. Мислим да он баш није споран, онолики голман са добрим рефлексом и пристојном дистрибуцијом лопте је данас баш на цени. Посебно ако узмемо у обзир форму Петровића у Енглеској која није баш похвална (тренутно се мало сабрао и брани океј али опет).

Гудеља ми је већ мука да браним па ћу овог пута прескочити :D , јасно је само да га сви тренери који су га тренирали из неког разлога воле, вероватно знају нешто више од просечног навијача.

Костић ни у најбољим данима није играо за репрезентацију како је умео за клуб, а камоли сада када је резерва у Јувентусу а ми променили формацију која му је одговарала, но опет крила немамо па немамо, кад искочи неко бољи капирам да га више нећемо гледати толико.

Митар је одређени проблем реално, велико је име и много је урадио за репрезентацију, међутим он је већ сад мање више бивши играч и засигурно повратком Влаховића неће бити прва опција. Остаје да он то прихвати и да не нарушава атмосферу или тако нешто као Тадић што је радио (био у праву или не).

Лукић је стандардан у стабилном Премијерлигашу, Јовић је нашао свој ниво у Грчкој и понајбољи је стрелац лиге..

СМС је класа још увек и уз Пауновића на клупи би можда могли да извучемо још доброг фудбала из њега, вероватно се и он ужелео јачих утакмица играјући тамо у С. Арабији.

Пауновић је иначе разматрао и повратак Тадића (37, УАЕ лига) тако да то вам доста говори о његовом опредељењу, и да се неће одрећи било кога ко има одређени квалитет и може да помогне.

Sve to nije bitno. On ima godinu da pripremi tim za sledeći ciklus, umesto toga se zamlaćuje isluženim ragama, pri tom sasvim prosečnim u evropskim okvirima. Ne boriš se za Modrića, pobogu. Nije doveden da lepše priča od Pikseta.

Па то и ради, припрема тим за следећи циклус од најбољих играча које тренутно има на располагању.

Једини млади играч који у овом моменту заслужује да буде стандардан А репрезентативац је Станковић јр. и он се већ усталио у стартној постави. Због тоталног одсуства конкуренције тренутно и Мимовић добија више шанси него што заслужује и то је отприлике то.

Не видим шта би насилно подмлађивање тачно донело, сем гомиле клинаца још увек неспремних за тај ниво фудбала.

Све то треба да иде својим током, кад ко заслужи шансу добиће је.

23 hours ago, JohnnyD said:

Necemo nikad krenuti na bolje, sve dok je nezdrav kult rivaliteta Zvezde i Partizana, koji je miljama, milionima... jaci i znacajniji od reprezentacije. Prosecnog navijaca Zvezde i Partizana boli paja sto te ekipe ne prave vec decenijama igrace za reprezentaciju (u smislu da se forsiraju domaci igraci koji ce da sticu rutinu i pripremaju se za igranje za Srbiju, nego se dovlace stranci koji uglavnom sluze za pranje para), vec je samo bitno da se uzme titula, i da se zajebe onaj drugi tim, te da moze da se prepucava i spusta na drustvenim mrezama. Takodje, uprave tih klubova (pogotovu Zvezde u poslednjih 10 godina) boli paja sto ne prave te igrace vec gledaju samo profit, i domace igrace prodaju jako mlade koji uglavnom propadnu u Evropi jer su zeleni da bi bili konkurencija vrsnjacima iz Spanije, Argentine, Brazila, Nemacke itd., odnosno zemalja koje su mnogo vece i uspesnije, te usavrsenije u fudbalskom pogledu. Mi smo bili neka fudbalska sila (ne velika, ali znacajna) samo kao Juga i sa jakom ligom, sve posle toga je sviranje kurcu. Hrvatska nazalost ima mnogo vece lozenje na nacionalni tim u odnosu na klubove, iz nekog razloga, i to je jedini razlog sto su to sto jesu nakon raspada Juge, a ne zato sto su mnogo talentovaniji od nas.

Nerealno je kako se neka opsta mesta kao ovo tvoje uporno recikliraju po srpskim medijima iako su nevidjena glupost i na povrsno gledanje. Koji klub na svetu postoji da bi pravio igrace za reprezentaciju? Sta uopste znaci praviti igraca za reprezentaciju? Kako se pravi igrac posebno za reprezentaciju? Kako je, na primer, Barselona napravila Mesija za argentinsku reprezentaciju? Kako je Real napravio Modrica za hrvatsku reprezentaciju? Jao, jao, profesionalni klub hoce da zaradi pare od igraca, da osvaja titule i igra najjaca evropska takmicenja, umesto da na svoju stetu "pravi igrace za reprezentaciju", gasi fudbal, gasi kosarku, jebem ti Zvezdu i Partizan.

Da li vi koji vrtite te besmislice uopste razmislite pre nego sto napisete nesto ovakvo? I ako razmislite, da li vam ikada nesto zazvuci cudno u tome sto pisete? Igraci se "prave" da bi se maksimizovale njihove individualne igracke performanse i da bi oni bili sto je moguce bolji u okviru svojih tehnickih i motorickih mogucnosti. Od njihovog igrackog plafona zavisi da li su igraci za domacu ligu, za Zvezdu i Partizan, za veci klub i jacu ligu u inostranstvu, na kraju i za reprezentaciju. Niko u Barseloni nije pravio Jamala za spansku reprezentaciju, oni su unapredjivali svog igraca koji je na kraju pokazao kvalitet da moze da igra za reprezentaciju i to je to. Da nije pokazao kvalitet i da postoji nekoliko boljih spanskih igraca od njega ne bi igrao za reprezentaciju nego bi igrao neko drugi, pravili ga u Barsi ili ne za reprezentaciju do sudnjeg dana.

Postoji mnogo problema u srpskom fudbalu i mnogo stvari koje FSS moze da uradi da unapredi uslove i stvori bolje okruzenje za reprezentaciju. Zvezda i Partizan nemaju nikakve veze sa tim.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.