November 17, 2025Nov 17 nije toliko bitno dal će Paun da napravi veliku seču i podmlađivanje. nekakva seča i podmlađivanje su neminovni, ali nisu presudni. ono što mislim da je bitno jeste da, prilikom selekcije, treba poziv da dobju samo oni koji zaista žele da igraju za reprezentaciju, dakle oni kojima to nije cimanje. drugo, da prednost imaju oni koji su u takmičarskoj formi, dakle oni koj igraju redovno za svoje klubove.dakle, da reperezentaciju čine oni koji žele da za nju igraju, a ne oni koji moraju.sa aspekta motiva, to će verovatno većinski da bude mlađa garda. Stanković pre Grujića, Jovan Milošević pre Jovića itd. ali mlađa garda mora igra u svojim klubovima. ništa neće značiti Milošević ako se vrati u Štutgart i greje klupu, ili ako se Stanković vrati u Inter i igra na svakoj šestoj utakmici po 10-15 minuta, ili ako Ugrešič ode negde i završi u ilegali ili na pozajmci u nekoj filijali.ako bi selektor uspeo da napravi takvu grupu igrača i da sa njima ima odnos autoriteta i poštovanja, to bi mogao da bude solidan osnov za dalje. to naravno neće biti dovoljno da tučemo Španiju ili Argentinu ili da igramo polufinale EP, ali bi moglo da bude dovoljno da se ne postavlja više pitanje motiva, pristupa, energije.
November 17, 2025Nov 17 6 hours ago, johan nagel said:Бесмислено би било да се одрекнемо Лукића нпр који већ две сезоне игра стандардно у најјачој лиги на свету а пре тога је био и понајбољи играч Торина. Ако је стандардан у врло захтевној лиги код доброг тренера као што је Марко Силва, то онда значи да има квалитет. Зашто у репрезентацији не игра на том нивоу је ствар за анализу, у сваком случају на селектору је да му пронађе адекватну улогу и извуче најбоље из њега.Objasnjenje za njega je jednostavno, covek je supporting cast operisan od bilo kakve kreativnosti ali sa mnogo taktickih i fizickih kvaliteta koji mogu da se iskoriste u timu koji ne zavisi od njegove kreacije. Nista novo, jedan Dejan Stankovic u prajmu je u nasoj reprezentaciji izgledao kao ispodprosecan igrac jer se od njega ocekivalo da igra ono sto ne zna zbog velicine njegove igracke reputacije a nije imao ko drugi. Lukic i Stankovic/Ilic bi mogli biti solidan par u manevru ali nam je ispred njih potreban kreativac visoke klase kojeg nemamo ako ne racunamo SMS-a koji tesko da ce se vracati. Zato bih ja odmah gurnuo Kostova ili Maksimovica jer to su jedina nasa dva mlada igraca koji bi u perspektivi mogli da budu resenje za tu poziciju.
November 17, 2025Nov 17 6 hours ago, Ted said:dakle, da reperezentaciju čine oni koji žele da za nju igraju, a ne oni koji moraju.Eh, kad bi to bilo tako jednostavno. Npr., Rambo Petković je želeo da igra, Brazilci se krstili što ga naši ne zovu - i ništa. Koliko se samo kvalitetnih igrača povuklo iz nerazjašnjenih razloga, Subotić mi prvi pada na pamet...mislim da kod njega problem nije bio nedostatak želje. Koliko su samo talentovanih klinaca naši vrli skauti propustili da vrbuju za reprezentaciju? Jebi ga, ne može da se stigne, hladi se janjetina i greje špricer.Problemi našeg fudbala su mnogo dublji od puke želje, mada ima i toga i uvek je bilo, da se dolazak u reprezentaciju ne shvata ozbiljno. Ali, svi znamo da ima nekih važnijih stvari koje koče celu priču. Neće su tu promeniti ništa dok se uticaji kriminala, politike i klubaštva ne svedu na neku razumnu meru, ako već ne mogu da se odstrane.edit, tldr - ko god bude bio selektor moraće da pravi trule kompromise iz gore navedenih razloga, verujem da se Paunović zato i premišlja. Edited November 17, 2025Nov 17 by Rudolf Pingvinoglu
November 17, 2025Nov 17 22 minutes ago, harper lee said:Objasnjenje za njega je jednostavno, covek je supporting cast operisan od bilo kakve kreativnosti ali sa mnogo taktickih i fizickih kvaliteta koji mogu da se iskoriste u timu koji ne zavisi od njegove kreacije. Nista novo, jedan Dejan Stankovic u prajmu je u nasoj reprezentaciji izgledao kao ispodprosecan igrac jer se od njega ocekivalo da igra ono sto ne zna zbog velicine njegove igracke reputacije a nije imao ko drugi. Lukic i Stankovic/Ilic bi mogli biti solidan par u manevru ali nam je ispred njih potreban kreativac visoke klase kojeg nemamo ako ne racunamo SMS-a koji tesko da ce se vracati. Zato bih ja odmah gurnuo Kostova ili Maksimovica jer to su jedina nasa dva mlada igraca koji bi u perspektivi mogli da budu resenje za tu poziciju.Слажем се али такве играче је јако тешко наћи, бога питај у којем правцу ће се каријере Костова и Максимовића развијати. Ми већ неко време покушавамо од Самарџића да направимо тог креативца али он то једноставно није, дечко је некаква осмица, има опасан дриблинг и шут али није претерано креативан. На страну што игра баш топло хладно и у клубу а у репрезентацији је углавном хладно, уз понеки бљесак.
November 17, 2025Nov 17 12 minutes ago, johan nagel said:Слажем се али такве играче је јако тешко наћи, бога питај у којем правцу ће се каријере Костова и Максимовића развијати. Ми већ неко време покушавамо од Самарџића да направимо тог креативца али он то једноставно није, дечко је некаква осмица, има опасан дриблинг и шут али није претерано креативан. На страну што игра баш топло хладно и у клубу а у репрезентацији је углавном хладно, уз понеки бљесак....niti su Kostov i Maksimović dali dokaz da mogu biti to. Nemamo - još uvek - takvog igrača. Mada je trenutak za smenu generacija nikad bolji. Ja bih probao i Luku Zarića i Bogdana Kostića po krilima, u takvom smo kurcu da možemo i da se zajebavamo.
November 17, 2025Nov 17 Ја мислим да смена генерација треба да се ради постепено, дакле да шансу добијају млади играчи који су је поштено и заслужили својим играма (и за које је процењено да могу одмах адекватно да одговоре задацима сениорског фудбала на том нивоу), а не да играју само зато што су млади. И наравно не треба се одрећи некога само зато што је закорачио у четврту деценију, промениле су се околности у спорту и данас каријере трају лагано да кааасних тридесетих.Океј некад треба учмалу психолошки разорену екипу освежити новим лицима али не треба ни ићи у крајност.
November 17, 2025Nov 17 https://livetv.sx/rs/eventinfo/314457834__turska_do_17__srbija_do_17/#webplayer_alieztv|243697|314457834|2879670|3311|1|rs
November 17, 2025Nov 17 4 minutes ago, sasha said:Jel Lanetov mali igra nešto u Štutgartu?za sada ne, ali ga trener hvali
November 17, 2025Nov 17 18 minutes ago, johan nagel said:Ја мислим да смена генерација треба да се ради постепено, дакле да шансу добијају млади играчи који су је поштено и заслужили својим играма (и за које је процењено да могу одмах адекватно да одговоре задацима сениорског фудбала на том нивоу), а не да играју само зато што су млади. И наравно не треба се одрећи некога само зато што је закорачио у четврту деценију, промениле су се околности у спорту и данас каријере трају лагано да кааасних тридесетих.Океј некад треба учмалу психолошки разорену екипу освежити новим лицима али не треба ни ићи у крајност.Ne treba ali ih se treba odreci jer nemaju kvalitet, nisu ga imali ni kad su bili u prajmu niti ce ga ikada imati. Mladi igraci ,mozda jesu macka u dzaku ali mi njima ne menjamo Cavija i Iniestu nego Zivkovica, Grujica, Gudelja, Jovica, Nemanju Maksimovica, Radonjica, Kataija i ostale polufabrikate, propale talente i bivse igrace. Nama su potrebni igraci na brojnim pozicijama koji ce da igraju sutra jer ovi koji igraju danas godinama igraju i vidimo da ne dobacuju. Taj Lazar Jovanovic mozda sedi na klupi ali sedi na klupi u Stutgartu a Grujic koji je juce igrao sedi na klupi u Grckoj. Uostalom, samo kod nas je igrac od 20 godina isuvise mlad da igra za reprezentaciju, u mnogo jacim reprezentacijama od nase igraci tih godina nisu nikakva retkost.Idealno bi bilo, a nece se desiti, da u nedostatku boljih resenja tom Paunovicu damo duzi ugovor i odresene ruke da postavi igru koju ce igrati sve nase selekcije od kadeta do A tima i da na taj nacin sprecimo da generacijama kukamo kako nemamo igraca za ovu ili onu poziciju ili da na silu igramo neke arhaicne formacije jer nemamo, na primer, normalne bekove koji mogu da igraju bilo sta. Pa da se ti mladi igraci ne samo navikavaju na nas sistem igre vec i jedni na druge, da se u mladjim generacijama stvaraju i uigravaju tandemi i da se onda kontrolisano vrse smene generacija. Mi se umesto toga stalno rukovodimo trenutnom formom pa nam jedne godine udje u tim Birmancevic i posle par utakmica ispadne, pa onaj Jan Karlo Simic ili kako se vec zove par utakmica pa ispadne, pa onaj Tedic odigra jednu utakmicu jer je imao par dobrih utakmica u nekoj ligi pa ispadne, sutra ce i ovaj Stankovic ispasti kad ne bude igrao redovno u klubu ili udje u losiju formu. Jedna smo od nacija sa najvise igraca koji igraju svuda po Evropi a ne mozemo da napravimo boljeg igraca od Gudelja, Zivkovica, Grujica koje godinama gledamo kako se muce i lutaju od selektora do selektora ili jos gore, vadimo iz naftalina Kataija i Radonjica koji ni u jebenoj Zvezdi ne mogu da igraju kao starteri. Edited November 17, 2025Nov 17 by harper lee
November 17, 2025Nov 17 @harper lee bila je prica da ce veljko dobiti sire ingerencije u okviru saveza, tj. nece biti samo selektor vec i koordinator mladjih selekcija, kao neki menadzer celokuponog srpskog reprezentativnog fudbala, sto je ok, jer i mladje kategorije treba da se navikavaju na ono sto igra a tim. ali, sve to je na stend baju, jer izgleda da mu je nedelju dana na selektorskom mestu bilo dovoljno da shvati da mu to ne treba u zivotu.
November 17, 2025Nov 17 to za koordinaciju svih reprezentativnih reprezentacija, negde sam procitao da je paunovic trazio, ili mu je bilo ponudjeno, i ako se desi bilo bi jako dobro. nije to novo, tako rade dobre reprezentacije, najlogicnija stvar@Nikodije brzi Edited November 17, 2025Nov 17 by roux senyurt
Create an account or sign in to comment