Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Reprezentacija Srbije

Featured Replies

nije toliko bitno dal će Paun da napravi veliku seču i podmlađivanje. nekakva seča i podmlađivanje su neminovni, ali nisu presudni. ono što mislim da je bitno jeste da, prilikom selekcije, treba poziv da dobju samo oni koji zaista žele da igraju za reprezentaciju, dakle oni kojima to nije cimanje. drugo, da prednost imaju oni koji su u takmičarskoj formi, dakle oni koj igraju redovno za svoje klubove.

dakle, da reperezentaciju čine oni koji žele da za nju igraju, a ne oni koji moraju.

sa aspekta motiva, to će verovatno većinski da bude mlađa garda. Stanković pre Grujića, Jovan Milošević pre Jovića itd. ali mlađa garda mora igra u svojim klubovima. ništa neće značiti Milošević ako se vrati u Štutgart i greje klupu, ili ako se Stanković vrati u Inter i igra na svakoj šestoj utakmici po 10-15 minuta, ili ako Ugrešič ode negde i završi u ilegali ili na pozajmci u nekoj filijali.

ako bi selektor uspeo da napravi takvu grupu igrača i da sa njima ima odnos autoriteta i poštovanja, to bi mogao da bude solidan osnov za dalje. to naravno neće biti dovoljno da tučemo Španiju ili Argentinu ili da igramo polufinale EP, ali bi moglo da bude dovoljno da se ne postavlja više pitanje motiva, pristupa, energije.

  • Replies 45k
  • Views 3.2m
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Друже, навијаш за тим за чију утакмицу карте нису у продаји већ мораш директно у СНС централу да се упишеш у странку и онда ти дају карту, сендвич и бесплатан превоз у припиздину где репрезентација иг

  • Кристофер Лумумбо
    Кристофер Лумумбо

    Na sve to, drzava angazuje batinase da tuku ljude na Marakani, a niko od igraca ne staje u zastitu ljudi koji su dosli da ih podrze.

Posted Images

6 hours ago, johan nagel said:

Бесмислено би било да се одрекнемо Лукића нпр који већ две сезоне игра стандардно у најјачој лиги на свету а пре тога је био и понајбољи играч Торина. Ако је стандардан у врло захтевној лиги код доброг тренера као што је Марко Силва, то онда значи да има квалитет. Зашто у репрезентацији не игра на том нивоу је ствар за анализу, у сваком случају на селектору је да му пронађе адекватну улогу и извуче најбоље из њега.

Objasnjenje za njega je jednostavno, covek je supporting cast operisan od bilo kakve kreativnosti ali sa mnogo taktickih i fizickih kvaliteta koji mogu da se iskoriste u timu koji ne zavisi od njegove kreacije. Nista novo, jedan Dejan Stankovic u prajmu je u nasoj reprezentaciji izgledao kao ispodprosecan igrac jer se od njega ocekivalo da igra ono sto ne zna zbog velicine njegove igracke reputacije a nije imao ko drugi. Lukic i Stankovic/Ilic bi mogli biti solidan par u manevru ali nam je ispred njih potreban kreativac visoke klase kojeg nemamo ako ne racunamo SMS-a koji tesko da ce se vracati. Zato bih ja odmah gurnuo Kostova ili Maksimovica jer to su jedina nasa dva mlada igraca koji bi u perspektivi mogli da budu resenje za tu poziciju.

Kostov mi se jako dopada.

6 hours ago, Ted said:

dakle, da reperezentaciju čine oni koji žele da za nju igraju, a ne oni koji moraju.

Eh, kad bi to bilo tako jednostavno. Npr., Rambo Petković je želeo da igra, Brazilci se krstili što ga naši ne zovu - i ništa. Koliko se samo kvalitetnih igrača povuklo iz nerazjašnjenih razloga, Subotić mi prvi pada na pamet...mislim da kod njega problem nije bio nedostatak želje. Koliko su samo talentovanih klinaca naši vrli skauti propustili da vrbuju za reprezentaciju? Jebi ga, ne može da se stigne, hladi se janjetina i greje špricer.

Problemi našeg fudbala su mnogo dublji od puke želje, mada ima i toga i uvek je bilo, da se dolazak u reprezentaciju ne shvata ozbiljno. Ali, svi znamo da ima nekih važnijih stvari koje koče celu priču. Neće su tu promeniti ništa dok se uticaji kriminala, politike i klubaštva ne svedu na neku razumnu meru, ako već ne mogu da se odstrane.

edit, tldr - ko god bude bio selektor moraće da pravi trule kompromise iz gore navedenih razloga, verujem da se Paunović zato i premišlja.

Edited by Rudolf Pingvinoglu

22 minutes ago, harper lee said:

Objasnjenje za njega je jednostavno, covek je supporting cast operisan od bilo kakve kreativnosti ali sa mnogo taktickih i fizickih kvaliteta koji mogu da se iskoriste u timu koji ne zavisi od njegove kreacije. Nista novo, jedan Dejan Stankovic u prajmu je u nasoj reprezentaciji izgledao kao ispodprosecan igrac jer se od njega ocekivalo da igra ono sto ne zna zbog velicine njegove igracke reputacije a nije imao ko drugi. Lukic i Stankovic/Ilic bi mogli biti solidan par u manevru ali nam je ispred njih potreban kreativac visoke klase kojeg nemamo ako ne racunamo SMS-a koji tesko da ce se vracati. Zato bih ja odmah gurnuo Kostova ili Maksimovica jer to su jedina nasa dva mlada igraca koji bi u perspektivi mogli da budu resenje za tu poziciju.

Слажем се али такве играче је јако тешко наћи, бога питај у којем правцу ће се каријере Костова и Максимовића развијати. Ми већ неко време покушавамо од Самарџића да направимо тог креативца али он то једноставно није, дечко је некаква осмица, има опасан дриблинг и шут али није претерано креативан. На страну што игра баш топло хладно и у клубу а у репрезентацији је углавном хладно, уз понеки бљесак.

12 minutes ago, johan nagel said:

Слажем се али такве играче је јако тешко наћи, бога питај у којем правцу ће се каријере Костова и Максимовића развијати. Ми већ неко време покушавамо од Самарџића да направимо тог креативца али он то једноставно није, дечко је некаква осмица, има опасан дриблинг и шут али није претерано креативан. На страну што игра баш топло хладно и у клубу а у репрезентацији је углавном хладно, уз понеки бљесак.

...niti su Kostov i Maksimović dali dokaz da mogu biti to. Nemamo - još uvek - takvog igrača. Mada je trenutak za smenu generacija nikad bolji. Ja bih probao i Luku Zarića i Bogdana Kostića po krilima, u takvom smo kurcu da možemo i da se zajebavamo.

Ја мислим да смена генерација треба да се ради постепено, дакле да шансу добијају млади играчи који су је поштено и заслужили својим играма (и за које је процењено да могу одмах адекватно да одговоре задацима сениорског фудбала на том нивоу), а не да играју само зато што су млади. И наравно не треба се одрећи некога само зато што је закорачио у четврту деценију, промениле су се околности у спорту и данас каријере трају лагано да кааасних тридесетих.

Океј некад треба учмалу психолошки разорену екипу освежити новим лицима али не треба ни ићи у крајност.

Aleksandar Stanković će sledećeg leta biti igrač Intera, mmw.

kadeti igraju protiv turaka trenutno ako nekoga interesuje

Jel Lanetov mali igra nešto u Štutgartu?

4 minutes ago, sasha said:

Jel Lanetov mali igra nešto u Štutgartu?

za sada ne, ali ga trener hvali

18 minutes ago, johan nagel said:

Ја мислим да смена генерација треба да се ради постепено, дакле да шансу добијају млади играчи који су је поштено и заслужили својим играма (и за које је процењено да могу одмах адекватно да одговоре задацима сениорског фудбала на том нивоу), а не да играју само зато што су млади. И наравно не треба се одрећи некога само зато што је закорачио у четврту деценију, промениле су се околности у спорту и данас каријере трају лагано да кааасних тридесетих.

Океј некад треба учмалу психолошки разорену екипу освежити новим лицима али не треба ни ићи у крајност.

Ne treba ali ih se treba odreci jer nemaju kvalitet, nisu ga imali ni kad su bili u prajmu niti ce ga ikada imati. Mladi igraci ,mozda jesu macka u dzaku ali mi njima ne menjamo Cavija i Iniestu nego Zivkovica, Grujica, Gudelja, Jovica, Nemanju Maksimovica, Radonjica, Kataija i ostale polufabrikate, propale talente i bivse igrace. Nama su potrebni igraci na brojnim pozicijama koji ce da igraju sutra jer ovi koji igraju danas godinama igraju i vidimo da ne dobacuju. Taj Lazar Jovanovic mozda sedi na klupi ali sedi na klupi u Stutgartu a Grujic koji je juce igrao sedi na klupi u Grckoj. Uostalom, samo kod nas je igrac od 20 godina isuvise mlad da igra za reprezentaciju, u mnogo jacim reprezentacijama od nase igraci tih godina nisu nikakva retkost.

Idealno bi bilo, a nece se desiti, da u nedostatku boljih resenja tom Paunovicu damo duzi ugovor i odresene ruke da postavi igru koju ce igrati sve nase selekcije od kadeta do A tima i da na taj nacin sprecimo da generacijama kukamo kako nemamo igraca za ovu ili onu poziciju ili da na silu igramo neke arhaicne formacije jer nemamo, na primer, normalne bekove koji mogu da igraju bilo sta. Pa da se ti mladi igraci ne samo navikavaju na nas sistem igre vec i jedni na druge, da se u mladjim generacijama stvaraju i uigravaju tandemi i da se onda kontrolisano vrse smene generacija. Mi se umesto toga stalno rukovodimo trenutnom formom pa nam jedne godine udje u tim Birmancevic i posle par utakmica ispadne, pa onaj Jan Karlo Simic ili kako se vec zove par utakmica pa ispadne, pa onaj Tedic odigra jednu utakmicu jer je imao par dobrih utakmica u nekoj ligi pa ispadne, sutra ce i ovaj Stankovic ispasti kad ne bude igrao redovno u klubu ili udje u losiju formu. Jedna smo od nacija sa najvise igraca koji igraju svuda po Evropi a ne mozemo da napravimo boljeg igraca od Gudelja, Zivkovica, Grujica koje godinama gledamo kako se muce i lutaju od selektora do selektora ili jos gore, vadimo iz naftalina Kataija i Radonjica koji ni u jebenoj Zvezdi ne mogu da igraju kao starteri.

Edited by harper lee

@harper lee bila je prica da ce veljko dobiti sire ingerencije u okviru saveza, tj. nece biti samo selektor vec i koordinator mladjih selekcija, kao neki menadzer celokuponog srpskog reprezentativnog fudbala, sto je ok, jer i mladje kategorije treba da se navikavaju na ono sto igra a tim. ali, sve to je na stend baju, jer izgleda da mu je nedelju dana na selektorskom mestu bilo dovoljno da shvati da mu to ne treba u zivotu.

to za koordinaciju svih reprezentativnih reprezentacija, negde sam procitao da je paunovic trazio, ili mu je bilo ponudjeno, i ako se desi bilo bi jako dobro. nije to novo, tako rade dobre reprezentacije, najlogicnija stvar

@Nikodije brzi

Edited by roux senyurt

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.