November 16, 2025Nov 16 47 minutes ago, johan nagel said:Ко ће да игра десно крило ако се одрекнемо Живковића? Немамо ми неограничену базу играча па да можемо лако да се одрекнемо било кога.Lazar Jovanovic, recimo. S ovom generacijom prica je zavrsena, od ovih sto su vec neko vreme (poslednjih godina) u ekipi treba da ostanu Bleki, Pavlovic, Erakovic, Samardzic, Vlahovic i golmani, vreme je da se napravi drastican rez i polako pravi ekipa od ovih mladjih, pa makar ispali u C ligu konferencija i krenuli od nule. Mimovic, Nedeljkovic, Kostov, Maksimovic, Milosavljevic, Dragojevic, Jovan Milosevic, Ugresic, Cvetkovic, to su igraci koji treba da budu buducnost reprezentacije. Svi ovi 30+ igraci su dali sve sto su mogli, na njima vise nista ne moze da se gradi. Paunovicu treba dati duzi ugovor i imati strpljenja da obavi tu tranziciju, kao sto je svojevremeno uradio Sinisa Mihajlovic. Ovako cemo samo umirati na rate sledecih nekoliko godina sa isluzenim igracima koji su odavno presli svoj zenit, koji nikad i nije bio narocito visok.
November 16, 2025Nov 16 6 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:samardzic ima 23 godinePa, njega sam naveo ne samo kao nekog ko treba da ostane vec kao jednog od nosilaca novog tima.
November 16, 2025Nov 16 Ja uopšte ne bih isključio Stankovića iz priče.Jebeš gol, dečko na terenu izgleda dobro.
November 17, 2025Nov 17 40 minutes ago, harper lee said:Lazar Jovanovic, recimo. S ovom generacijom prica je zavrsena, od ovih sto su vec neko vreme (poslednjih godina) u ekipi treba da ostanu Bleki, Pavlovic, Erakovic, Samardzic, Vlahovic i golmani, vreme je da se napravi drastican rez i polako pravi ekipa od ovih mladjih, pa makar ispali u C ligu konferencija i krenuli od nule. Mimovic, Nedeljkovic, Kostov, Maksimovic, Milosavljevic, Dragojevic, Jovan Milosevic, Ugresic, Cvetkovic, to su igraci koji treba da budu buducnost reprezentacije. Svi ovi 30+ igraci su dali sve sto su mogli, na njima vise nista ne moze da se gradi. Paunovicu treba dati duzi ugovor i imati strpljenja da obavi tu tranziciju, kao sto je svojevremeno uradio Sinisa Mihajlovic. Ovako cemo samo umirati na rate sledecih nekoliko godina sa isluzenim igracima koji su odavno presli svoj zenit, koji nikad i nije bio narocito visok.Лазар Јовановић је клинац од непуних 19 година који нема више од 20 минута озбиљног фудбала у ногама. Он може да буде носилац младе репрезентације евентуално. Тренутно у Штутгарту гравитира између клупе и 'није у саставу'. Живковић какав је да је, је капитен Паока и за малог је у овом моменту играч. Лоше је што он такав какав је има превише важну улогу у репрезентацији, а нема ни некакву алтернативу, па може да допусти себи онакав безобразлук на крају.Ми генерално уопште немамо матору репрезентацију да би силили некакво подмлађивање. Само Костић и Гудељ су 30+ играчи у овом тиму, Миленковић, Лукић и Живковић са 28-29 су у најбољим годинама, остали су практично сви 26 година или млађи.Солидну окосницу за будућност имамо, али на неким позицијама смо изузетно танки, пре свега на боку, да ли су у питању бекови или крила свеједно.Станковић јуниор и мени ово мало што сам га гледао изгледа одлично, и он има тек 20 година, могао би са буде озбиљан играч.
November 17, 2025Nov 17 2 minutes ago, johan nagel said:Станковић јуниор и мени ово мало што сам га гледао изгледа одлично, и он има тек 20 година, могао би са буде озбиљан играч.Dobar je Stankovic, nametnuo se na ovim utakmicama. Ali i sam si rekao, on ima 20 a Jovanovic 19, to koliko ko od njih igra moze koliko sutra da se promeni jednim pravim ili pogresnim transferom. Poenta je da su to igraci koji su uglavnom vani i od juniorskih dana su ucili onaj fudbal kakav se danas igra a ne onaj kakav se igrao u prethodnoj generaciji. Moja teza je da moramo da napravimo radikalan rez kod svih igraca osim onih koje sam nabrojao u prvom postu a to su igraci upravo tu izmedju 23 i 26 godina, s izuzetkom Blekija. Nas prvi tim jeste relativno mlad ali pogledaj ko nam ulazi sa klupe a upravo tu gde smo tanki u poslednje vreme smo napravili nekoliko interesantnih mladih igraca. Rajkovic, Milenkovic, Pavlovic, Stankovic, Ilic, Samardzic i Vlahovic je vise nego solidna osnova da odrzi i pogura ove klince koje sam nabrojao.Stvar je u tome da je nama godinama igra unapred zavisila prakticno od cetiri igraca od kojih dvojica (Tadic i SMS) vise ne igraju a dvojica (Mitar i Kostic) su na izlaznim vratima, ovi koji su ostali su bili pomocno osoblje koje je radilo posao dok su oni igrali ali vise ne rade jer sami nemaju ekstra kvalitet. Moramo da probamo neke nove igrace iako verovatno niko od njih u ovom trenutku nije bolji a svakako nije iskusniji od trenutnih ali se oni moraju uvoditi u grupama kako bi se stvarali tandemi. Nama je danas sa klupe usao Katai da bismo imali kakvu-takvu kreaciju, Kataija koji kad udje sa klupe da igra u Zvezdi ja se uhvatim za glavu.Sto se Lukica i Zivkovica ili Grujica i Nemanje Maksimovica tice, oni jesu u najboljim godinama ali u kojim godinama da su, bolji igraci od ovoga nece biti. Za koliko su dobri videli smo u ovim kvalifikacijama.
November 17, 2025Nov 17 Dok se neki buduci predsednik i rezim ne uhvati u kostac sa mafijom u Zvezdi i Partizanu, "navijacima" i "menadzerima" koji odredjuju sudbinu klubova, lige i mladih igraca umesto njih samih ili njihovih porodica, nece biti nista. Plasiracemo se ponekad na svetsko i evropsko, i tamo ispasti u grupi ili odmah posle grupe, kao sto radimo 35 godina. Sve ostalo je zamazivanje ociju. Edited November 17, 2025Nov 17 by JohnnyD
November 17, 2025Nov 17 4 minutes ago, JohnnyD said:Dok se neki buduci predsednik i rezim ne uhvati u kostac sa mafijom u Zvezdi i Partizanu, "navijacima" i "menadzerima" koji odredjuju sudbinu klubova, lige i mladih igraca umesto njih samih ili njihovih porodica, nece biti nista. Plasiracemo se ponekad na svetsko i evropsko, i tamo ispasti u grupi ili odmah posle grupe, kao sto radimo 35 godina. Sve ostalo je zamazivanje ociju.Druze, ovako isto je bilo od 1974. godine, samo je drzava do pocetka devedesetih bila mnogo veca pa je imala veci izbor talenata i samim tim igrala bolji fudbal. Verovatno je bilo i ranije ali to vec ne pamtim. Te teze o mafiji u Zvezdi i Partizanu i uticaju menadzera su price za tesenje, treba to uraditi ali nista nece promeniti. Nama je generacija koja je napravila najveci rezultat na modernim svetskim prvenstvima dosla iz lige u kojoj je toliko utakmica bilo namesteno da je cetiri godine pre toga od 18 klubova prve lige 10 bilo kaznjeno zbog namestanja. Zamazivanje ociju je zapravo nada da ce tako nekakav potez kakav predlazes od Srbije da napravi ozbiljnu fudbalsku naciju. Nema od toga nista.
November 17, 2025Nov 17 Fudbal je takav sport da ljudi koji njime rukovode to rade na mafijaski nacin. Tako je u celom svetu. Tako je bilo i u SFRJ. U fudbalu nista nikada nije (bilo) cisto. Mnogo je popularan i samim tim mnogo je novca u obrtu. Kod nas je problem sa reprezentacijom uvek bio taj sto su navijaci vodecih klubova vise bili privrzeni klubovima nego reprezentaciji. Na primer, u SFRJ je reprezentacija pred vazne susrete cesto sparingovala sa Zvezdom. Te utakmice su bile otvorene za publiku i dobro se secam kada je na Marakani 15-20 hiljada gledalaca navijalo iz petnih zila za Zvezdu protiv reprezentacije iako je u reprezentaciji bio njihov idol Dzaja i jos neki Zvezdini igraci. Nikada niko nije patio zbog poraza reprezentacije koliko zbog poraza Zvezde (ili Partizana, Dinama...) i bilo kojoj takmicarskoj utakmici. Ako reprezentacija pocne da gubi, odmah se osete u publici klubaska pripadnost i za losu igru se okrivljuju igraci rivalskih klubova. (A umelo je da pocne i po nacionalnoj pripadnosti.) U Srbiji se taj trend odrzao do danas dok, na primer, u Hrvatskoj reprezentacija ima daleko bolji status, iako je i tamo fudbalska mafija olicena u Mamicu u srzi hrvatskog fudbala. Njima reprezentacija dize nacionalni naboj, jos kada obuku sahovnicarske dresove, i zaplesu dobar fudbal protiv vodecih timova, ko se ne bi radovao i patio sa tim timom. Kod nas to ide u totalnu negativu jos pre nego utakmica pocne, da li zbog politike, ili zbog selekcije igraca, ili zbog dresova, ili zbog proizvoidjaca dresova,... you name it. Edited November 17, 2025Nov 17 by Dimitrije
November 17, 2025Nov 17 Vi ko da ste jeli bunike ili se pravite ludi, pa smatrate da svaka druga fudbalska nacija ima Belivuka (koga je stvorila drzava btw), i kucu u Ritopeku, i slicne likove koji mrace i oblace fudbalom, da jedan krimos dodje pred stadion i isprebija obezbedjenje predsednika kluba, da predsednik saveza bude ubijen u sred bela dana... itd.E pa, nema, to je odlika nas, pre svega posleratne, siromasne evropske drzave, i mi sa tim moramo da se suocimo. Djindjic je to verovatno hteo, ali nije stigao, ostali nisu skupili muda da nabodu u osinjak, i svima se olupilo u glavu. I Vucicu ce, kada tad, sa tim sto on najvise suruje sa njima i bukvalno ih proizvodi i kontrolise parama. A fudbal trpi.
November 17, 2025Nov 17 1 minute ago, JohnnyD said:Vi ko da ste jeli bunike ili se pravite ludi, pa smatrate da svaka druga fudbalska nacija ima Belivuka (koga je stvorila drzava btw), i kucu u Ritopeku, i slicne likove koji mrace i oblace fudbalom, da jedan krimos dodje pred stadion i isprebija obezbedjenje predsednika kluba, da predsednik saveza bude ubijen u sred bela dana... itd.E pa, nema, to je odlika nas, pre svega posleratne, siromasne evropske drzave, i mi sa tim moramo da se suocimo. Djindjic je to verovatno hteo, ali nije stigao, ostali nisu skupili muda da nabodu u osinjak, i svima se olupilo u glavu. I Vucicu ce, kada tad, sa tim sto on najvise suruje sa njima i bukvalno ih proizvodi i kontrolise parama. A fudbal trpi.Niko to ne negira, samo ti kazem da resavanje takvih stvari fudbal u Srbiji nece uciniti nista boljim. Naravno, to ne znaci da ih ne treba uraditi iz mnogo drugih razloga.
November 17, 2025Nov 17 3 minutes ago, harper lee said:Niko to ne negira, samo ti kazem da resavanje takvih stvari fudbal u Srbiji nece uciniti nista boljim. Naravno, to ne znaci da ih ne treba uraditi iz mnogo drugih razloga.Za pocetak, uradila bi se decentralizacija Zvezde i Partizana, i stvorili bi klimu slicnu SFRJ gde je bilo vise od 2 (ili vise od trenutno 1) kluba koji mogu da ponesu titulu. A to onda stvara vise talenata iz lokalnih sredina i jacanje budzeta tih klubova. Odlazak, ili delimican odlazak mafije iz fudbala ne znaci da klinac iz Smederevske Palanke nece pozeleti sa 18 godina da potpise za Zvezdu, ili za Romu, ali ce znaciti da ce liga biti jaca - a to je empirijski dokazano, skoro pa aksiom za jacu reprezentaciju.
November 17, 2025Nov 17 7 minutes ago, JohnnyD said:Za pocetak, uradila bi se decentralizacija Zvezde i Partizana, i stvorili bi klimu slicnu SFRJ gde je bilo vise od 2 (ili vise od trenutno 1) kluba koji mogu da ponesu titulu. A to onda stvara vise talenata iz lokalnih sredina i jacanje budzeta tih klubova. Odlazak, ili delimican odlazak mafije iz fudbala ne znaci da klinac iz Smederevske Palanke nece pozeleti sa 18 godina da potpise za Zvezdu, ili za Romu, ali ce znaciti da ce liga biti jaca - a to je empirijski dokazano, skoro pa aksiom za jacu reprezentaciju.Ja bih voleo da mi je tvoj optimizam kad je srpski fudbal u pitanju. Ne zelim ni da odgovaram na ove tvoje fantazije, ako nismo sto puta do sada prezvakavali tu pricu nismo nijednom.
November 17, 2025Nov 17 Na kraju svakog ciklusa se vrti ista priča o nekim novim i mladim igračima koji samo čekaju šansu i kreće renesansa.Jbg, propali smo, a nemamo ni struku da bar ovo što imamo povežemo u neki smisleni hrkljuš. Da li će Veljko imati živaca da se cima oko toga ostaje da vidimo.
November 17, 2025Nov 17 Бесмислено би било да се одрекнемо Лукића нпр који већ две сезоне игра стандардно у најјачој лиги на свету а пре тога је био и понајбољи играч Торина. Ако је стандардан у врло захтевној лиги код доброг тренера као што је Марко Силва, то онда значи да има квалитет. Зашто у репрезентацији не игра на том нивоу је ствар за анализу, у сваком случају на селектору је да му пронађе адекватну улогу и извуче најбоље из њега.Ја сам става да се не треба одрицати икога, па чак ни Сергеја рецимо који ем има упитан мотив кад игра за репрезентацију рекао бих, ем лади јаја тамо у Арабији и додатно се улењио сигурно. Али и такав Сергеј би нам значио, посебно ако би успео Вељко некако да извуче оно најбоље из њега.Океј Тадић је већ превише матор и игра у неозбиљној лиги да би сад баш и њега поново активирали, с тим што да се није сам повукао и за њега би било места што да не, ионако нема природног наследника.То да смо преко сваке мере офанзивно зависили од двојца Тадић - Митровић је чињеница и сада плаћамо цех томе. Ампутиран нам је извор буквално 70% голова. Покушавамо сад да од Самарџића и Влаховића направимо тај нови дуо али тешко ће то ићи, другачији су типови играча, другачији карактери, уопштено нереално је да очекујемо да неко опет толико повуче, мораће већи број играча да допринесе.Исто ово што каже Никодије, ми свако мало (после сваког резултатског неуспеха) правимо неке резове, импровизујемо, подмлађујемо а немамо никакав план, систем, што би опет било чудо и да имамо с обзиром на стање у савезу а и држави генерално.
Create an account or sign in to comment