Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Verovatno se svi sećate moje avanture sa traženjem pečata pravosnažnosti na ostavini.Priča se dodatno zakomplikovala pre nekoliko dana."Dobar dan, zanima me status ostavinskog predmeta...""Ne dajemo informacije preko telefona, izvinite".(na šalteru)"Dobar dan, da li je ovo rešenje pravosnažno?""Nije još"."Zašto"?"Pa znate ima puno predmeta a sudije su na odmorima"."Kakve to veze ima sa mnom"*"Sudija u ovom predmetu je na odmoru do 9. septembra, a mora da ima uvid u predmet da bi se udario pečat pravosnažnosti"."Ali to je meni hitno"."Možete pisati urgenciju, ali to vam neće mnogo ubrzati proces".Dan kasnije, zovem."Dobar dan, zanima me kome da uputim usmenu žalbu na rad suda".Prebace me na neku osobu po imenu M."Dobar dan! Pokušavam da dobijem pečat pravosnažnosti, ali mi tvrde da je to nemoguće dok se sudija ne vrati sa odmora"."Pa, nije nemoguće, ali ima mnogo predmeta....""Evo ovako. Meni taj pečat hitno treba. Ako to ne može da se završi, dogodiće se sledeće stvari: uložiću, istovremeno, žalbe predsedniku suda i ministarstvu pravde, i izaći će u dnevnim novinama članak o krajnjoj neozbiljnosti rada Prvog osnovnog suda. Članak ću lično pisati i objaviti"."Gospodine, te pretnje...""Gospođo, ja ne pretim nego govorim šta ću učiniti, a ništa od toga nije mimo zakona, i ne tražim ništa što mi ne pripada. Možete li mi ponoviti ime, prezime i funkciju?""Evo ovako, ako pošaljete urgenciju, to može biti rešeno za par dana"."Da li da dolazim sa urgencijom"?"Možete i mejlom".Tri dana kasnije."Dobar dan. Zanima me status predmeta...""Molim vas broj"."Kako sada može telefonom?""Uvek je i moglo, gospodine"."Broj je...."Pauza od 8 ( :fantom:) minuta"Izvinite, pao je sistem. Nije rešeno, ne vidim da je tu podneta urgencija"."Podneta je mejlom""Nije uobičajeno da se šalje imejlom...""Tako mi je rekla gospođa M....Mogu li da razgovaram sa njom?""Ne mogu da vas prebacim odavde, tražite preko centrale".Sat vremena kasnije - centrala je bila zauzeta sve vreme..."Dobar dan, molim vas gospođu M"."Ona je otišla na godišnji odmor."Kada se vraća?""Devetog septembra"...........Moje pitanje za pravnike glasi: koliko čovek daleko treba da, u zatvorenoj prostoriji, baci ručnu granatu a da ostane nepovređen?

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Da se sakrije iza debelog zida.Naivno od tebe sto si predao urgenciju mailom.Pisi prituzbu na rad postupajuceg sudije, gospodje M. , nece ubrzati ali nije bas prijatno kada dobijaju veliki broj prituzbi.

Edited by nautilus
Link to comment

Tako se jedne godine nezadovoljna stranka nameračila na predsednika suda, ali nije umela sa ulice da oceni raspored prostorija pa je betonska gromada prošla kroz prozor moje kancelarije i proletela mi pored glave.

Edited by halloween
Link to comment

Otkad teče rok za žalbu u parnici? Kada primi stranka ili kada primi advokat-punomoćnik? Otišao mi principal na more a zvale me dve stranke da im stigle presude pa da vidimo za žalbe šta ćemo i kako ćemo.

Link to comment
od dana kada ste vi primili. ali budi oprezan, mozda vam nisu ni poslali.
kako?I ajde, kad smo vec u materiji teorije prijema da nesto pitam.Resenje o prinudnom izvrsenju je poslato, slicno ovome gore, na 3 adrese: stranci, advokatu i strancinoj firmi. Firma je primila i postupila po sudskom nalogu, a da pritom nije sacekala 3 dana roka za zalbu svog zaposlenog. Mene zanima od kog datuma pocinje da tece rok za zalbu: onog kada je bukvalno firmin kurir primio postu ili mozda od onog trenutka kada je stranki takvo pismeno uruceno od strane tog kurira?
Link to comment

Za svakog tece posebno. Od dana kada je primljeno.Stranka primi 1. juna, rok istice 4. u ponocFirma primi 3. juna, njihov rok istice 6. u ponocadvokat primi 10. juna, njegov rok istice 13. u ponoc

Link to comment

Mojima stigao racun iz lokalnog komunalnog preduzeca, pre dva dana. To ne bi bilo nista cudno, da oni ne placaju sve redovno. Na ime duga se traze 294 dinara, plus neka kamata od 34 dinara. Cale ne bude lenj, te ode da proveri. Nadlezna kokoska za reklamacije mu rece da se radi o zaostalom racunu iz 2007. :blink:Tada je izvrsena vlasnicka transformacija firme, te nisu naplatili jedan mesec, bla, bla, bla.Nakon koliko zastarevaju ove stvari? Sto bi sada mi placali kamtu, kada je njihova greska u pitanju?

Edited by Miljenko
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...