Jump to content
IGNORED

Alternativna medicina


Teja

Recommended Posts

To uopste ne daje nikakav naucni legitimitet homeopatiji (zna se kako se to dobija, peer reviewed research).

 

Btw. znam profesore medicine u Srbiji koji preporucuju svakakve bapske lekove, tako da...

Link to comment

sad mi iskoči na fb

 

agencija dijada

Javna predavanja o kliringu, koučingu, psihoterapiji, komunikaciji...

...

 

menadžer škole

Goran Kojić dipl.ing, sertifikovani savetnik za lični razvoj.

Obučavan u kliringu, porodičnom rasporedu (poretku ljubavi), tehnici emotivne slobode (EFT), DOP tehnici, naturologiji, ekologiji organizma, stvaralačkom vaspitanju…

 

 

 

to je tip kome je u casopisu "zdrav zivot" saradnik bio ovaj ekspert (u sredini):

 

20080725PHOWWW00251.jpg

Link to comment

u holandiji se pod nazivom 'homeopatski' mogu zapravo naci razni biljni preparati. nekako je naziv usao u upotrebu za takve supstance: obicno neskodljive, moguce dobre, relativno blage, a nedovoljno ispitane da bi se prodavale u pravim apotekama. znam recimo neciju bebu kojoj je pomogao 'homeopatski' lek za grceve, a zapravo ekstrakt kamilice. mozda je slicno u nemackoj? 

Link to comment

terapija magnetima, spisak je impresivan.

bar su se malo izvadili poslednjom recenicom.

p.s. zemlja je veliki magnet.  -_-

 

 

AKMA magneti su namijenjeni za permanentnu i bezbolnu stimulaciju bioaktivnih tačaka kože. Proizvod je klinički ispitan, atestiran pod brojem 1600_2/83 od strane VMA.
Upotreba magneta u terapeutske svrhe je poznata više od 3.000 godina, a u to vrijeme su ih koristili stari Kinezi. U staroj Grčkoj Aristotel je bio prva osoba u poznatoj istoriji koja je govorila o terapeutskoj namjeni prirodnih magneta.
Djelovanje magnetskog polja je višestruko:
• poboljšava snabdjevanje tjelesnih ćelija hranjivim materijama i ostalim materijama neophodnim za      život,
• podržava nesmetanu regeneraciju ćelija,
• održava elektromagnetsku ravnotežu ćelija i nervnog sistema,
• povoljno utiče na poboljšanje cirkulacije i vaskularnog sistema.

Pad magnetnog polja uzrokuje lošu cirkulaciju i samim tim slabije dovođenje kiseonika i hrane u ćelije. To u osnovi dovodi do narušavanja imunološkog statusa organizma.
Dejstvo na ljudski organizam:
• delovanje magneta na ljudski organizam poboljšava cirkulaciju
• poboljšava metabolizam
• stabilizuje krvni pritisak
• pojačava imunološki sistem
• deluje na endokrini i nervni sistem stimuliše proizvodnju endorfina i serotonina
• ublažava stres i depresivna stanja
Indikacije su:
• sve vrste bolova
• povišeni krvni pritisak
• gojaznost
• strije
• celulit
• vene i kapilari
• hemoroidi
• mialgije
• osteoartroze
•  kontrakture
• sportske povrede
• artritis
• spondiloze
• sinusitis
• alergija
• anemija
• arterioskleroza
• astma i bronhitis
• opekotine
• dijabetes
• epilepsija
• roznica
• dermatitis
• glavobolje
•  bubrežni kamenac
•  multipla skleroza
• neuralgije
• hladna stopala…
Kontraindikacije su: maligna stanja, tuberkuloza, akutna febrilna stanja, trudnoća, mala djeca starosti ispod jedne godine…

Link to comment

Ричард Докинс је у серији "Enemies of reason" дао занимљив приказ хомеопатије. Иако је његово мишљење о томе негативно, у емисији је наведено да тај метод лечења даје резултате и да је зато у Великој Британији признат као метод лечења.

 

Ту сад долази добра тема за размишљање:

- како то да метод лечења који по савременим истраживањима (ради се дупло слепо - ни пацијент ни лекар не знају да ли се даје лек или плацебо) нема лековито дејство, успева у реалном животу (опет по савременој статистици) да да добре резултате.

 

Одговор је нехотице дат у наведеној емисији - приказано је како један хомеопатски лекар ради.

Слуша пацијента, пажљиво је прегледа, говори јој доста о њеном стању, говори шта су урадили и шта ће урадити са следећим лековима. После тога јој даје те лекове (односно прилично разводњене лекове).

На основу тога се види да се са пацијентом лепо поступа и да он на основу тога има позитиван став.

 

Свако ко је био код наших лекара или зна некога ко често иде код истих зна да се са просечним пацијентом поступа као са џаком кромпира. После прегледа углавном лекар каже што човек не разуме, онда куца неколико минута на компјутеру, да неки лек и ајд ћао. На основу тога пацијенти имају негативан став према таквом лечењу.

 

Прилично сам убеђен да би, кад би хомеопате давале праве лекове, а лекари хомеопатске, резултати били врло неповољни по савремени здравствени систем.  Говорим по систем, а не по лекове. Са оваквим радним оптерећењем, доста администрације и малим средствима не може да се да квалитетна нега.

 

 

moja uslovno receno negativna reakcija na kosticev tekst je proizvod toga sto mislim da homeopatija nije najveci problem nacina lecenja vecine ljudi danas. da je sranje biti "angazovan" i baviti se raskrinkavanjem jedne prilicno ocigledno dubiozne metode koju ionako apliciraju mikroprocenti kada postoji daleko veci problem sa kojim se svako od nas susrece a to je etablirana medicina koja je simptomska i specijalisticka. ako nemas srecu da dobijes kompletan tretman a to je ono kako prodje vecina pacijenata, ona je bazirana na lecenju simptoma a ne uzroka, i to najcesce prvo uocenih simptoma. ako lezis u bolnici sa upalom pankreasa a recimo povrh svega imas los rezultat na bubrezima, ogromna je verovatnoca da taj rezultat niko nece shvatiti ozbiljno ili jos gore, proci neprimecen, jer ce se tobom baviti specijaliste endokrinolozi a ne nefrolozi, a njih ne zanima stanje tvojih bubrega sem ako vec ne umires pred njima. a kad za 5 godina dobijes simptome insuficijencije bubrega i kada pokazes te rezultate nefrologu, on ce te sa pravom pitati pa ko vas je to lecio pre pet godina.

to se desava i u daleko razvijenijim i bolje organizovanim sistemima od naseg upravo zato sto je to proizvod toga sto je medicina odavno prestala da bude holisticka i postala specijalisticka, tako da funkcionise po protokolima za bolesti. to bi bilo super kada bi na vrhu piramide lekara stajao neko ko moze da sagleda sve moguce aspekte vase bolesti ali je to prosto neisplativo, i funkcionise potpuno proizvoljno, od pacijenta do pacijenta. a osnova holistickog tretmana je da ti lekar posveti vreme da bi mogao da dobije sto vise informacija. a to je opet nemoguce u ovakvom sistemu.

Link to comment

ako lezis u bolnici sa upalom pankreasa a recimo povrh svega imas los rezultat na bubrezima, ogromna je verovatnoca da taj rezultat niko nece shvatiti ozbiljno ili jos gore, proci neprimecen, jer ce se tobom baviti specijaliste endokrinolozi a ne nefrolozi, a njih ne zanima stanje tvojih bubrega sem ako vec ne umires pred njima. a kad za 5 godina dobijes simptome insuficijencije bubrega i kada pokazes te rezultate nefrologu, on ce te sa pravom pitati pa ko vas je to lecio pre pet godina.

 

Mogu iz vrlo konkretnog ličnog iskustva da ti kažem da ovo prosto nema veze s mozgom. Jedna od prvih stvari koju bi endokrinolog uradio je da te pošalje kod nefrologa, to je 100% by the book lečenje. Ako to ne uradi žestoko je zajebao samo i isključivo taj doktor, nema veze to sa "lečenjem simptoma".

 

Ta cela mantra kako treba lečiti uzroke a ne simptome je nadrilekarska glupost kojom dokazuju mušterijama da je tradicionalna medicina sranje; u velikom broju slučajeva je apsolutno neophodno tretirati prvo simptome. Kad ti dovedu dete sa temperaturom 42, prvo valjda gledaš kako da mu oboriš temperaturu - nećeš sigurno da ga ostaviš u bolničkom krevetu dok ti sprovedeš istragu u Dr. House stilu da ustanoviš gde se, kako, i čime tačno zarazilo.

Link to comment

Mogu iz vrlo konkretnog ličnog iskustva da ti kažem da ovo prosto nema veze s mozgom. Jedna od prvih stvari koju bi endokrinolog uradio je da te pošalje kod nefrologa, to je 100% by the book lečenje. Ako to ne uradi žestoko je zajebao samo i isključivo taj doktor, nema veze to sa "lečenjem simptoma".

 

Ta cela mantra kako treba lečiti uzroke a ne simptome je nadrilekarska glupost kojom dokazuju mušterijama da je tradicionalna medicina sranje; u velikom broju slučajeva je apsolutno neophodno tretirati prvo simptome. Kad ti dovedu dete sa temperaturom 42, prvo valjda gledaš kako da mu oboriš temperaturu - nećeš sigurno da ga ostaviš u bolničkom krevetu dok ti sprovedeš istragu u Dr. House stilu da ustanoviš gde se, kako, i čime tačno zarazilo.

 

i ja sam pisao iz konkretnog licnog iskustva. 14 dana u krevetu u urgentnom centru, na izvolte svim mogucim lekarima i specijalistima. i onda odem x godina kasnije kod onoga sto vi ovde nazivate nadrilekarkom bez diplome koja ispred sebe poslozi rezultate analiza od pre x godina, zapali cigaru i posle 10 minuta gledanja u papire i prethodnog razgovora od 45 min kaze dijagonozu koja nema nikakve veze sa onim zbog cega sam otisao kod nje. ja sa tim saznanjem odem kod specijaliste iz ove oblasti koji uradi nove analize i potpuno nezavisno dodje do iste dijagnoze.

 

bottom line je da svako danas ima pravo da bira nacin na koji se leci i da je to kompletno u redu. smejati se homeopatama ili bilo kome ko trazi drugacije lecenje moze samo neko ko nikada u zivotu nije bio kod lekara za ozbiljniju stvar od kijavice.

Link to comment

Naravno da svako danas ima pravo da bira način na koji se leči, ali nema pravo (ili bar ne bi trebalo da ima) da zbog jednog propusta jednog lekara proglašava modernu medicinu nefunkcionalnom i savetuje ljudima da se okrenu šarlatanima. Ja sam tokom 20 godina promenio 5-6 endokrinologa, i apsolutno svaki mi je pisao upute za nefrologa; ako ti pankreas ne radi kako treba, svaki lekar bi morao da razmisli kakve to posledice može da ima po bubrege - što je BTW upravo simptom. Ako ti je stručni homeopata rekao da ti je insuficijencija bubrega bila uzrok upale pankreasa (a ne obrnuto), prilično sam siguran da te je slagao.

Link to comment

Naravno da svako danas ima pravo da bira način na koji se leči, ali nema pravo (ili bar ne bi trebalo da ima) da zbog jednog propusta jednog lekara proglašava modernu medicinu nefunkcionalnom i savetuje ljudima da se okrenu šarlatanima. Ja sam tokom 20 godina promenio 5-6 endokrinologa, i apsolutno svaki mi je pisao upute za nefrologa; ako ti pankreas ne radi kako treba, svaki lekar bi morao da razmisli kakve to posledice može da ima po bubrege - što je BTW upravo simptom. Ako ti je stručni homeopata rekao da ti je insuficijencija bubrega bila uzrok upale pankreasa (a ne obrnuto), prilično sam siguran da te je slagao.

 

ovo sto si napisao u poslednjoj recenici nema veze sa stanjem stvari, ja to nigde nisam napisao. samo sam ti rekao da mi je osoba koja nema formalno medicinsko obrazovanje citajuci rezultate analiza napravljenih za vreme lecenja jednog simptoma savrseno tacno postavila dijagnozu x godina kasnije iz sasvim drugog specijalistickog domena. ono o cemu pisem je nedodirljivost specijalisticke medicine ciji je broj zrtava zapravo ogroman, daleko veci nego nadrilekara i homeopata. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...