Jump to content
IGNORED

Alternativna medicina


Teja

Recommended Posts

placebo efekat jebe kevu, i zaista, ako znas da je secerna pilula, i dalje radi. jer placebo nije samo u piluli, nego i u doktorovom mantilu, i u bolnickom settingu, i u sigurnosti sa kojom ti lekar kaze da ce ti pilula pomoci... a ima nesto cak i u boji pilule! zelene vise pomazu kad je u pitanju anksioznost, crvene kad je u pitanju depresivnost. placebo je car.

cekaj, ako ti neko da secer i kaze ti da je secer ali da ce ti pomoci protiv depresije, a ti mu samo zbog mantila poverujes, onda ti depra nije najveci problem

Edited by ToniAdams
Link to comment

i slazem se, medicina iz toga moze dosta da nauci. cisto finansijski gledano, ljubazniji pristup smanjuje trajanje bolnickog lecenja, i to se zna odavno. tako da malo vise vremena sa pacijentom moze da znaci manje pacijenata na kraju balade. 

najbolje da sad nekritichki prihvatamo svake belosvecke ludosti -_-

 

ko onaj junior shto hoce da ide u bolnicu da rucha. kaze, pa platila si osigiguranje <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

cekaj, ako ti neko da secer i kaze ti da je secer ali da ce ti pomoci protiv depresije, a ti mu samo zbog mantila poverujes, onda ti depra nije najveci problem

 

tako je, problem je sto si homo sapiens, a protiv toga nema leka :(

Link to comment

inace, o tome kako placebo zbilja radi se bas malo zna. skoro je drugarica zapocela doktorat na tu temu pa je morala da napusti zbog fundinga, ali rekla mi je da postoji mali milion neispitanih pitanja i da postoji interesovanje da se otvore. kapiram da cemo kroz desetak godina znati znacajno vise. 

Link to comment

a el ima neka toplista bolesti i poremecaja kontra kojih placebo ima najbolji ucinak?

 

Ako ima, sigurno ide ovako nekako:

1. Prehlada

2. Prolazna glavobolja

3. Omanja infekcija

4. Lakša alergijska reakcija

5.  Hipohondrija

...

 

Problem je što šarlatani preko takvih "lekova" grade reputaciju koja im omogućava da ustvrde da leče sve redom. Onaj lik što je valjao CD-ove protiv raka je u isto vreme pričao o zdravoj ishrani, vežbanju, i poboljšanju raspoloženja - i kao, videćete rezultate već posle nekoliko dana. Mrš!

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

ja se bas skenjavam ovih dana jer tako cujem od jednih prijatelja da lece svoju nevakcinisanu decu homeopatskim lekovima,a jos su i medicinski radnici :(

to me rastuzuje.

da ne bude zabune ja verujem u neke grane alternativne medicine i verujem jako u fitoterapiju i da je ishrana pola posla do zdravlja i obrnuto i u placebo efekat i da ljudski um ima moc samoizlecenja svog tela..ali verujem i u aktivne supstance u lekovima kojih  u homeopatiji ih apsolutno nema.

Edited by ivy
Link to comment

da ne bude zabune ja verujem u neke grane alternativne medicine

 

Ako nešto radi, onda je medicina, tako da ne postoji alternativna medicina.

 

 

(Jedva sam našao split, nisam znao da ovaj deo foruma postoji. :ph34r: )

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...