Jump to content
IGNORED

Alternativna medicina


Teja

Recommended Posts

cekajte, ovde se sad osporava akupunktura i tradicionalne azijske medicine kao nadrilekarstvo?

 

pa ja sam najkompletniji i najtacniji pregled u zivotu imao 1999 kod vrhunskog tibetanskog "lekara". covek mi locirao sve moguce osetljive stvari u organizmu, i one od kojih sam tada patio, i one koje su mi se u medjuvremenu razvile. pritom sam bio kompletan agnostik na tom pregledu, otisao sam samo zato sto mi je to bilo na izvolte u tom selu u indiji gde sam se zadesio.

Link to comment

Mog oca primili na hirurgiju, ustanovili su mu tumor i poslali ga kuci bez sanse na operaciju, samo su mu dali uput na hemoterapiju.

 

Svi moji pokusaji da se nadjem sa doktorom i popricam o mogucnostima su se zavrsili na hodniku uz kulturno odjebavanje, sem kada sam upao u kabinet i popricao desetak minuta o "beznadeznoj situaciji" gde zapravo nemamo o cemu da pricamo u okvirima zvanicne medicine.

 

Tjaletu dva meseca kasnije nije bolje, ali nije ni gore, u sustini dane mu ulepsava nada da ce ga alternativna medicina (ne medicinari vec neki relativno jeftini preparati) izleciti ili mu produziti zivot, a disciplina kojoj se pokorio baca novo svetlo na nacin na koji se moze ziveti.

 

Zvanicna medicina u ovakvim takozvanim "beznadeznim" slucajevima zapravo samo odmaze. Ne leci glavu™ i ne olaksava joj, naprotiv. Tako da razumem tesko bolesne ljude koji makar i mantraju o izlecenju, na ma koji nacin.

Edited by Caligula
Link to comment

+1

Хтео сам али нисам стигао да погледам текст. Већ из коментара се види да је у целој овој гунгули кренуо да критикује оно што је најлакше, и да заобиђе проблем.

 

Превентива је код нас жалосно запостављена. Код мене у фирми на пет година плаћају систематски преглед - законски за преглед очију. Ја сам тестирао све живо што сам могао и консултовао се са рођацима о резултатима. А колеге које сам питао су ишле само на обавезан минимум. Прилично ми је чудно да се не провериш кад те већ терају и плаћају.

 

----

 

Иначе ми је скоро брат хирург преносио разна искуства из света.

Најбољи утисак ми је оставио добар пример како се превентивно бори против рака:

једном годишње се пацијент пријави у болницу на преглед од неколико дана. Раде се анализе крви на све маркере рака, као и остала испитивања по потреби. То је врхунац превентиве коју данашња медицина може да да.

Зачкољица: болница је Бети Форд а клијенти су милионери.

 

nije ni ovo tako prosto. npr. ima rakova koji sporo rastu i covjek ce umrijeti od neceg drugog prije nego sto rak postane problem. ali kad jednom znaju da ima nesto ljudi hoce terapiju koja moze da narusi kvalitet zivota.

Link to comment

@indi i toni

 

Moja mama ih je učila engleski u centru u Vase pelagića. Cela grupa je došla, bilo je to 82 na 83 godinu. Kada su nam dolazili u posetu kupovali smo im ekspandirani pirinač. Cela grupa je svuda išla zajedno noseći sa sobom radio stanicu. Uopšte se ne zezam

Link to comment

Došli su ovde da uče engleski. PRavili su frku kada je lekcija bila o bejzbolu jer je to američka propagnada. Imam još negde kod mame u kući knjigu o kim il sungu koju su nam doneli. A insistriali su da im se pokaže gde je okačen kalendar sa njegovim likom koji su dali jednoj maminoj koleginici na poklon. 

Link to comment

a jesi li ga pila razblazenog u vodi, onaj fazon kap na 15l?

 

on vec dodje razblazen. ako nije razblazen, nije homeopatija.

a ne smes ni slucajno kasicicom niti bilo cim drugim, ni prstima!, da vadis tabletice iz plasticne kutije, vec one moraju da zavrse bez kontakta i sa cim u ustima. pijenje homeopatskog leka pre desetak godina zahtevalo je od mene dosta akrobatskih vestina. 

lek mi nije saniro ni simptome, a kamoli uzrok. 

kasnije sam izlecila simptome snagom volje. uzrok geni, jbg. 

 

 

kad cujem to simtpom uzrok ppzdim otprilike isto ko kad cujem gregorijanski julijanski kalendar.

Edited by darling
Link to comment

zato sto nema smisla. zvuci, al iza toga nema nista. ja ne razumem sta znaci leciti simptom, a ne uzrok. na kom god primeru bolesti pokusam sebi ovo da objasnim, ne ide: na primer, ne rade ti bubrezi, ides na dijalizu, ako moze, presade ti bubreg. simtpom bolesti je da bubrezi ne ciste krv. uzrok je da su pokvareni, zato sto su genetski takvi, slabi, pohabani. medicina u okviru svojih mogucnosti uradi sta moze. ugradjeni bubreg ti fercera, krv cista, bubreg radi, znaci izborila se i sa simptomom i sa uzrokom. medicina uvek radi u okviru svojih mogucnosti, koje s vremenom rastu. za pet ili za pedeset godina uzgajace individualizovane bubrege u staklenicima. 

problem je u nama sto nas je savremena civilizacija razmazila i od medicine ocekujemo previse. ona nam pruza tacno onoliko koliko moze na ovom stepenu razvoja.

Link to comment

on vec dodje razblazen. ako nije razblazen, nije homeopatija.

a ne smes ni slucajno kasicicom niti bilo cim drugim, ni prstima!, da vadis tabletice iz plasticne kutije, vec one moraju da zavrse bez kontakta i sa cim u ustima. pijenje homeopatskog leka pre desetak godina zahtevalo je od mene dosta akrobatskih vestina. 

lek mi nije saniro ni simptome, a kamoli uzrok. 

kasnije sam izlecila simptome snagom volje. uzrok geni, jbg. 

 

 

kad cujem to simtpom uzrok ppzdim otprilike isto ko kad cujem gregorijanski julijanski kalendar.

pa ne moze da dodje toliko razblazen ni u teoriji, jedino ako ga prodaju u bocama, jedna boca jedna doza.

naravno da nije homeopatija, al se izgleda homeopatama isplati da fitoterapiju uzmu pod svoje, buduci da provereno radi otkad je ljudi i bilja, a fitoterapeutima da tapnu svoje proizvode na krilima homeopatskog hajpa. bljak. 

jedno drevno, plemenito, dragoceno znanje na taj nacin degradirano.

Link to comment

uzrok je da su pokvareni, zato sto su genetski takvi, slabi, pohabani. medicina u okviru svojih mogucnosti uradi sta moze. ugradjeni bubreg ti fercera, krv cista, bubreg radi, znaci izborila se i sa simptomom i sa uzrokom. medicina uvek radi u okviru svojih mogucnosti, koje s vremenom rastu. za pet ili za pedeset godina uzgajace individualizovane bubrege u staklenicima. 

problem je u nama sto nas je savremena civilizacija razmazila i od medicine ocekujemo previse. ona nam pruza tacno onoliko koliko moze na ovom stepenu razvoja.

 

 

Jok more, uzrok moze i da bude infekcija od gingivitisa. Bez zezanja, savrseno zdrave bubrege moze da sjebe cak i infekcija desni a boga mi i dugotrajan stres. Dakle ugradis novi bubreg ali odes kod psihologa da ti ga spase dugorocno. Moj prijatelj hronicne probleme sa bubrezima izlecio(!) prvo bensendinima a onda uz pomoc psihoterapeuta. Postoje gradovi koji imaju vise bubreznih bolesnika u proseku, i to zbog lose gradske vode (kamenac etc.)

 

Meni uzrok/posledica itekako ima smisla, pa dolazio uzrok iz spoljenjeg sveta ili samog organizma nebitno.

 

Moj primer, sedeo dve godine u ofisu pored prozora a sunce mi je tri sata dnevno obasjavalo desnu zenicu gotovo direktno. Mrzelo me da menjam mesto, prosto mi nije predstavljalo veliku smetnju. Rezultat, desno oko sokolovo sada losije vidi od levog iako su braca rodjena. Uzrok: neznanje, lenjost, posledica: asimetrican vid (ne znam kako se to strucno zove)

Edited by Caligula
Link to comment

naravno, postoje razni uzroci bolesti bubrega, dala sam jedan primer. 

 

nisam rekla da uzrok nema posledicu, nego da nadrilekarske metode ponavljaju mantru: medicina leci simptom, a ne uzrok, od koje meni skace pritisak. (to je dakle simptom sa uzrokom :D) 

 

 

pa ne moze da dodje toliko razblazen ni u teoriji, jedino ako ga prodaju u bocama, jedna boca jedna doza.

 

 

 

vidi da moze.  

 

suprotno pravilima, jer zamisli, homeopatsk lek ne sme ni na jezik, nego sam morala da gadjam zderlo :D, ja sam kuglice lickala. (nije ni cudo da me nisu radile :D) bile su slatke, kapiram, sami secer. 

 

slazem se sa tobom za fito. 

Edited by darling
Link to comment

@indi i toni

 

Moja mama ih je učila engleski u centru u Vase pelagića. Cela grupa je došla, bilo je to 82 na 83 godinu. Kada su nam dolazili u posetu kupovali smo im ekspandirani pirinač. Cela grupa je svuda išla zajedno noseći sa sobom radio stanicu. Uopšte se ne zezam

 

Били су и на другим местима код нас - занимало их је нешто од наоружања.

Мени још увек висе две њихове слике у кући - гравира тигра је врло лепо урађена.

Link to comment

nije ni ovo tako prosto. npr. ima rakova koji sporo rastu i covjek ce umrijeti od neceg drugog prije nego sto rak postane problem. ali kad jednom znaju da ima nesto ljudi hoce terapiju koja moze da narusi kvalitet zivota.

 

Верујем да има и тога (мада сумњам да се дешава богатунима).

Има и случајева брзо напредујућег рака где и од на време постављене дијагнозе пацијент има времена само да се поздрави са широм фамилијом и пријатељима.

 

У неким случајевима, то неће помоћи. Али у глобалу хоће.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...