Jump to content
IGNORED

Alternativna medicina


Teja

Recommended Posts

U dokumentarcu BBCija prikazani su pacijenti sa kolitisom i, cini mi se, parkinsonom koji su olaksani plasibom.

 

Pogledajte, sve je sa priznatih i poznatih univerziteta (koristim ovde pozivanje na autoritet posto o samoj materiji nista ne znam).

Link to comment

ja se bas skenjavam ovih dana jer tako cujem od jednih prijatelja da lece svoju nevakcinisanu decu homeopatskim lekovima,a jos su i medicinski radnici :(

 

Баш сам хтео да напишем да ми је лекарка нудила за бепце хомеопатски лек за имунитет.

Ајд разумем да на одрасле некако ради плацебо ефекат, али каква је то глупост за бебе???

Link to comment

meni je interesantno i čudno da je u Nemačkoj homeopatija totalno priznata

 

i gomila lekara opšte prakse su i stručnjaci za homeopatiju (tj takav im je naslov, npr "Doktor Hans Kriger, specijalista opšte medicine i homeopatije"

 

:huh:

Link to comment

Баш сам хтео да напишем да ми је лекарка нудила за бепце хомеопатски лек за имунитет.

Ајд разумем да на одрасле некако ради плацебо ефекат, али каква је то глупост за бебе???

Pa i taj je placebo za roditelje, da im smiri živce, biće uvereni da je bebin imunitet nesalomiv.
Link to comment

da, i jedna mamina drugarica koja već decenijama živi u Parizu nam je kad sam ja bila dete nudila homeopatske lekove koji su tada bili popularni u Francuskoj (kako je sada već ne znam, ali kao što rekoh u Nemčiji je totalno normalno), pa je moja mama rekla "ovaj khm naime, ne bih ja to"

Link to comment

Pa i taj je placebo za roditelje, da im smiri živce, biće uvereni da je bebin imunitet nesalomiv.

 

Биће да си у праву.

И још дају беби савршено безбедан лек, куд ћеш боље.

Link to comment

Баш сам хтео да напишем да ми је лекарка нудила за бепце хомеопатски лек за имунитет.

Ајд разумем да на одрасле некако ради плацебо ефекат, али каква је то глупост за бебе???

sta znaci nudi? u smislu preporucila, ili u smislu prodaje i zaradjue tim nudjenjem?

Link to comment

meni je interesantno i čudno da je u Nemačkoj homeopatija totalno priznata

 

i gomila lekara opšte prakse su i stručnjaci za homeopatiju (tj takav im je naslov, npr "Doktor Hans Kriger, specijalista opšte medicine i homeopatije"

 

mom mužu od svih prirodnih i neprirodnihtm lekova a koji se reklamiraju uzduž i popreko,

pomaže jedino jedan nemački homeopatski lek na koji smo sasvim slučajno nabasali

 

Nemačka homeopatija: najbolja na svetu.

hqdefault.jpg

Link to comment

sta znaci nudi? u smislu preporucila, ili u smislu prodaje i zaradjue tim nudjenjem?

 

Препорука, и то после нашег питања шта да радимо током зиме.

Сумњам да зарађује продајом, мислим да им фармацеути дају семинаре и сл. - ваљда има неки лекар овде да објасни тачно како то функциониште.

Link to comment

Hm, sad sam malo guglao i vidim da  bar dva čoveka koja se bave homeopatijom u Srbiji imaju zvanje profesora na medicini.

 

e. gramatika

Edited by Malkmus
Link to comment

Ne znam zašto vas to iznenađuje - ne rade ljudi ništa ilegalno, a prilika je da se (dodatno) zaradi. Meni neko da ponudi da valjam neškodljivu ušećerenu vodicu budalama, teško bi mi bilo da odbijem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...