Jump to content
IGNORED

Alternativna medicina


Teja

Recommended Posts

Ja mnim da je uzrok bolesti u prestanku slobodne cirkulacije energije u telu. Ti zarobljeni dzepovi energije se onda moraju odliti, a zatim ponovo uspostaviti cirkulacija i balans duha i tela. Cijena preparata za energetski rebalans organizma -sitnica.

:)

Link to comment

 

naravno da nije homeopatija, al se izgleda homeopatama isplati da fitoterapiju uzmu pod svoje, buduci da provereno radi otkad je ljudi i bilja, a fitoterapeutima da tapnu svoje proizvode na krilima homeopatskog hajpa. bljak.  

 

To je definitivno tacno. (Ja sam inace polagao Lekovito bilje na faksu i tamo su nas ucili da je homeopatija u sklopu lekovitog bilja, tj. farmakopeje, sto striktno gledano po definiciji homeopatije i po tome sta pise u farmakopeji, nije slucaj.) Ima tu definitivno puno nejasnoca koje odgovaraju mnogima kojima je to polje delatnosti hleb nasusni (ne mislim samo na homeopate).

Link to comment

jeboga, pa samo ime govori sta je homeopatija.

Cak i tu ima zabune. Nasa profanka Lek. bilja je to shvatila npr ovako. Ginseng se koristi za protivu impotencije zato sto pojedini koreni te biljke lice na pjenist. ("Slicno se slicnim leci") Ipak mislim da to nije ono kako se danas definise homeopatija. (A to je da supstanca koja uzrokuje bolest u zdravih ljudi - nekom magijom - uzrokuje zdravlje u bolesnih ljudi).

Link to comment

Cak i tu ima zabune. Nasa profanka Lek. bilja je to shvatila npr ovako. Ginseng se koristi za protivu impotencije zato sto pojedini koreni te biljke lice na pjenist. ("Slicno se slicnim leci") Ipak mislim da to nije ono kako se danas definise homeopatija. (A to je da supstanca koja uzrokuje bolest u zdravih ljudi - nekom magijom - uzrokuje zdravlje u bolesnih ljudi).

to je bila njena projekcija :fantom:

Link to comment

Pa, ne mari, zena sa zdravim instinktima. :D

 

Ne zameram joj to, nego je i mene uspela da zbuni u pogledu toga sta je stvarno homeopatija. Sreca da sad imam Google da ispravim tu krivu poduku.

Link to comment

pa ne moze da dodje toliko razblazen ni u teoriji, jedino ako ga prodaju u bocama, jedna boca jedna doza.

naravno da nije homeopatija, al se izgleda homeopatama isplati da fitoterapiju uzmu pod svoje, buduci da provereno radi otkad je ljudi i bilja, a fitoterapeutima da tapnu svoje proizvode na krilima homeopatskog hajpa. bljak. 

jedno drevno, plemenito, dragoceno znanje na taj nacin degradirano.

hm, moguće da je ovo

tj. sad gledala te neke kapi koje koristi moj muž a na kojima na tečnom nemačkom piše da je homeopatski lek a to su zapravo biljne kapi

i ništa se ne razblažuje

 

ja sam u ovoj priči na yolovoj strani jer sam se uverila da neka alternativna sredstva pomažu u određenim situacijama

ne u slučaju najtežih bolesti, naravno

recimo, obično parafinsko ulje je spasilo mog supruga od operacije palca

imao je tzv ''škljocavi palac'', hirurg mu nekoliko puta ubrizgavao diprofos i posle tih par puta rekao da to više nema smisla i da mora da se operiše

u isto vreme muž imao problem i sa išijasom i išao kod nekih jermenki na neku vrstu fizioterapije i one mu za taj palac rekle da proba sa običnim oblogama od parafinskog ulja

nakon 10 dana tih obloga, mnogo mu se popravilo stanje. škljoca i dalje ali ne boli i ima punu pokretljivost

e sad, krenulo i sa palcem i na drugoj ruci ali to isto parafinsko ulje skoro da i ne pomaže.

vrag bi ga znao

Link to comment

 

 

ja sam u ovoj priči na yolovoj strani jer sam se uverila da neka alternativna sredstva pomažu u određenim situacijama

 

To je prilicno siroki zahvat kad se tako kaze. Naravno da ima alternativa koje pomazu. I kamilica pomaze protiv kijavice ponekad. Konkretno kada je homeopatija (definisana onako kako oficijelno jeste) u pitanju, nema validnog dokaza da pomaze.

 

Licna iskustva nisu validna u ovom kontekstu iz prostog razloga sto mi mozemo da mislimo da nam je nesto pomoglo, a ko zna sta se u stvari stvarno desilo (po principu placeboa).

Link to comment

To je prilicno siroki zahvat kad se tako kaze. Naravno da ima alternativa koje pomazu.

pa jeste, nego se ovde pričalo o homeopatiji, a neko je prikačio i akupunkturu pa se yolo pobunio

po meni, s pravom.

ne može sve u isti koš sa homeopatijom

 

ed.

kapiram da lična iskustva nisu validna, sve jasno

ali ...

ne mogu ovde da pričam o nekim stvarima, suviše su lične

a radi se o tome da sam posle jedne terapije kod nekog rusa koji leči bioenergijom imala efekte kakvi nisu bili postignuti ni žešćim lečenjem 

a to ''žešće lečenje'',  tj. sa žešćim medikamentima, me je posle dosta koštalo u životu

i da ne pomislite da sam neka lujka, sve sam ja poslušala lekare i sve uradila poslušno kako su mi rekli

i shebala se za ceo život  <_<

 

taj rus je došao posle, moglo je nešto da se ublaži ali ne i izleči definitivno

Edited by dùda
Link to comment

on vec dodje razblazen

pa ne moze da dodje toliko razblazen ni u teoriji, jedino ako ga prodaju u bocama, jedna boca jedna doza.

zasto to mislis?

jesi li slucajno guglao pomenuti lek?

Nije bitno koji je lek, polemišem sa tezom da neki rastvor mora da bude u litarskoj boci, umesto da je kapnut na kocku šećera.

Jednoprocetni (nulazareznulanulanulanulanulajedan procentni) rastvor je isti, bio u pipeti ili buretu od 200 litara.

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Pa, u buretu od 200 L moze jos i da se zalomi poneki molekul tih njihovih beskrajnih razblazivanja.

 

A verovatnoca je da u kapljici vode koja ide na kocku secera nema nista osim H2O.

Link to comment

Arnica_montana_hom%C3%A9opathie_zoom.jpg

 

This bottle contains Arnica montana (wolf's bane) D6, i.e. the nominal dilution is one part in a million (10-6).

 

 

Each drop of water contains roughly 1.67 x 10²¹ water molecules.

 

Disklejmer: ne branim homeopatiju, naprotiv, samo pričam o tome da će ova Arnica gore biti D6 i u celoj bočici i u svakoj kapi uzetoj iz te bočice.

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...