Jump to content
IGNORED

Alternativna medicina


Teja

Recommended Posts

Nije mi jasno sta je tvoja poenta historiane.

 

Ako mislis da ja nisam cuo za Avogadrov broj, onda moram da te razuverim.

 

Ja se podsmevam stupidnoj ideji beskrajnih rastvaranja, ako vec nije bilo jasno.

Link to comment

Nije mi jasno sta je tvoja poenta historiane.

 

Objašnjavamtm Toniju da je moguće imati homeopatski rastvor u istom stepenu razblaženosti kapnut na šećernu tableticu, tojest da nije potrebno imati litar rastvora da bi se dostigao stepen razblaženosti o kome se priča.

 

pa ne moze da dodje toliko razblazen ni u teoriji, jedino ako ga prodaju u bocama, jedna boca jedna doza.

Ja se podsmevam stupidnoj ideji beskrajnih rastvaranja, ako vec nije bilo jasno.

Potpuno se slažemo oko ovoga.

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Btw. fotka koju si okacio je odlican primer za homeopatsko muljanje i prodavanje magle.

 

Arnica je potpuno legitimna lekovita biljka iz farmakopeje. Sta se dobija beskonacnim razblazivanjem njenog rastvora, samo homeopate znaju.

Link to comment

Arnica_montana_hom%C3%A9opathie_zoom.jpg

 

 

Disklejmer: ne branim homeopatiju, naprotiv, samo pričam o tome da će ova Arnica gore biti D6 i u celoj bočici i u svakoj kapi uzetoj iz te bočice.

sefe, hvala na tumacenju, ali ukucaj u gugl ime leka i videces na oficijelnoj strani tacan sastav, koliko miligrama cega ima u tabletici.

ne znam koliku masu ima tabletica, ali sanse nema da je ispostovan homeopatski princip.

Link to comment

ja poznajem zenu koja je psiholog i homeopata, zavrsila je navodno u londonu 4 godine fakulteta za homeopatiju. mrzelo me da guglam, a i sto bih kad uopste ne verujem u taj nacin lecenja. kad sam je pitala upravo oko tog beskonacnog razvodnjavanja, sta se dobija time, njen odgovor je bio da voda pamti, pa sam ja pitala kako je to moguce i kako to do sada toliki hemicari i fizicari nisu uocili to svojstvo i dokazali....nije umela da mi odgovori.

Link to comment

voda pamti

Dada, to je taj princip. Sipaš vodu u crvenu prozirnu čašu i držiš je poklopljenu na prozorskoj dasci na suncu dve nedelje, onda popiješ.

Crvena je za bubrege i creva, plava za nervni sistem i srce, žuta za...

Link to comment

nema frke

 

1 tableta sadrži:
Aktivne supstance:
Atropin-sulfat trit. D5 12,5 mg
Hepar sulfuris trit. D3 10 mg
Kalij um-dihromat trit. D4 50 mg
Silicij um-dioksid trit. D2 5 mg
Živa(II)-jodid trit. D8 25 mg
 
dakle tacno koliko cega ima, a ne rastvora 
Edited by ToniAdams
Link to comment

 

 

cekajte, ovde se sad osporava akupunktura i tradicionalne azijske medicine kao nadrilekarstvo?

Ako se ovo odnosi na poruku koju sam ja napisala, reci cu samo da si klasicno pogresno ucitao. Prosto sam navela dva razlicita iskustva.

Link to comment

Dada, to je taj princip. Sipaš vodu u crvenu prozirnu čašu i držiš je poklopljenu na prozorskoj dasci na suncu dve nedelje, onda popiješ.

Crvena je za bubrege i creva, plava za nervni sistem i srce, žuta za...

znam brate, ali ima crveno i crveno, znasht ti koliki je spektar, shta ako je pogreshna linija crvene, shta ako prelamanjem kroz staklo skrene na neku stranu drugu, pod kojim uglom se prelama (pod svim uglovima odjednom?), koliko je debelo staklo. koliko se apsorbuje, shta se apsorbuije, a shta prolazi, koliko se greje, da li treba da se greje toliko? znam da ne pomazem, nezgodno je, ali je izgleda dovoljno da najbolje da grozdana veruje ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

nema frke

I dalje mogu samo da zaključim da si fasciniran miligramima, ništa drugo. Šta tačno misliš da je nemoguće? Izmeriti miligram nečega i pomešati ga sa dva miligrama nečeg drugog?

 

znam brate, ali ima crveno i crveno, znasht ti koliki je spektar

Inžinjerka, ne komplikuj dodatno :lolol:

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

I dalje mogu samo da zaključim da si fasciniran miligramima, ništa drugo. Šta tačno misliš da je nemoguće? Izmeriti miligram nečega i pomešati ga sa dva miligrama nečeg drugog?

 

ma okej, moguce da imas neki poremecaj paznje. ne verujem da si prosto glup.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...