Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Treba mi savet u vezi proje.Zašto proja puca po sredini tokom pečenja?
:) ja bas pravila proju prekjuce, evo vasudeva mi tercirao savetesto puca? moja ne puca pa mogu samo da dam mamine savete - testo gushce nego za palacinke, naravno, ali ne previse. malo sitnijeg brashna (ponekad, smo kukuruzno, moze da bude krupno mleveno, pa bolje dodati malo pshenichnog), neki sir/kajmak da to zamasti i zalepi. ja na 4 jajeta stavim 600-700 gr brasna (mesam sitnije i krupnije)ili je mozda temperatura rerne?najbolja je 180 stepeni C.
Link to comment
a cek, je l' se zajebavas?
Ne, pita kuvarica. Jasno je sve za proju, to je 1 rutina, samo se uvek prelomi preko polovine, što kvari vizuelni izgled.
Link to comment

pa kako sto, raste vise po sredini, jer je na ivicama smesa fiksirana tepsijom (ah, rekla sam tepsija :cry:), a sredina ostaje da slobodno buja, postajuci prhka i uzbudljiva, i kako raste, korica prepukne od vreline, praveci pukotinu koja poziva.ima zena koje stavljaju u proju prasak za pecivo.

Link to comment
:) ja bas pravila proju prekjuce, evo vasudeva mi tercirao savetesto puca? moja ne puca pa mogu samo da dam mamine savete - testo gushce nego za palacinke, naravno, ali ne previse. malo sitnijeg brashna (ponekad, smo kukuruzno, moze da bude krupno mleveno, pa bolje dodati malo pshenichnog), neki sir/kajmak da to zamasti i zalepi. ja na 4 jajeta stavim 600-700 gr brasna (mesam sitnije i krupnije)ili je mozda temperatura rerne?najbolja je 180 stepeni C.
Hvala, otprilike tako i radimo. Verovatno je do temperature, jer termostat nešto ne radi najbolje. P.S. Stavimo i malo slaninice. :)
a pitanje je ozbiljno. uh, uzbudjena sam. dakle, gde puca? mislis, po sredini, kad se nadigne, rasprsne se korica?
pa kako sto, raste vise po sredini, jer je na ivicama smesa fiksirana tepsijom (ah, rekla sam tepsija :cry:), a sredina ostaje da slobodno buja, postajuci prhka i uzbudljiva, i kako raste, korica prepukne od vreline, praveci pukotinu koja poziva.ima zena koje stavljaju u proju prasak za pecivo.
Raste po sredini, a stavljamo prašak za pecivo.
Link to comment
pa kako sto, raste vise po sredini, jer je na ivicama smesa fiksirana tepsijom (ah, rekla sam tepsija :cry:), a sredina ostaje da slobodno buja, postajuci prhka i uzbudljiva, i kako raste, korica prepukne od vreline, praveci pukotinu koja poziva.ima zena koje stavljaju u proju prasak za pecivo.
dzaba Ti na kujni kad opet pishesh erotske romane
Link to comment
Hvala, otprilike tako i radimo. Verovatno je do temperature, jer termostat nešto ne radi najbolje. P.S. Stavimo i malo slaninice. :)
wub za patriotizam.
Raste po sredini, a stavljamo prašak za pecivo.
kako ja to vidim, bitno je da raste svuda, a ako sredina malo pupi, nije strasno. ako, pak, ivice ostaju niske i tvrde, a samo sredina titra, onda je stvarno do hardvera. probajte s kalupima.
dzaba Ti na kujni kad opet pishesh erotske romane
ne, u vezi sa rernom cu uvek imati koristan savet.
Link to comment
smanji kolicinu praska za pecivo. da li dodajes kiselu vodu u testo?
Da, kisela se stavlja. Pokušaćemo sledećeg puta sa manje praška za pecivo. Hvala!
Link to comment

kad smo vec kod proje, kalup za mafine, navodno teflonski, samo prvi put se nije zalepila. pravljeno jos dva puta i nema tog cuda koje bi odlepilo i izvadilo projice. u obicnoj teflonskoj tepsiji se nista ne lepi, sta god stavio.da li postoji neki poseban trik za te kalupe tipa gusca smesa, ne puniti do vrha itd, ili je kao sto predpostavljam samo los kvalitet?ne da mi se vise isprobavati i bacati...

Link to comment

pa los kvalitet, meni se uglavnom desavalo obrnuto, rade u pocetku, a onda se valjda potrosi teflon, sta li... (jasno je da lupetam, ali ne dobacujem dalje). elem, mozes da probas da ga tretiras kao neteflonski kalup, tj. da ga podmazes mazivom i onda pospes brasnom lagano, protreses da se rasporedi, visak brasna prospes. brasno, dakle, treba da napravi tanak 'film' po zidovima i dnu kalupa, zalepivsi se za lagano premazano mazivo. to je starinski papir za pecenje, meni drazi.edit: imam silikonske. kalupe, ali ih stvarno mrzim, tripujem mirise, mada rade posao, tako da mogu da ih doniram.

Link to comment

probacu i da podmazem sa uljem i brasnom, tnx :)ako ni to ne uspe, bacam kalup, verovatno je jako los.edit: mozda bi mogao kupovati i one korpice za mafine, ionako to retko pravim...

Edited by mr@ki
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...