Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

naravno da moze, ima i ta varijantaali ovo je old school gulasmarla: zamolio sam te da me se klonis. ja ignorisem tebe, ti mene, i mirna Backa. OK?

Link to comment

ma to bre, supa iz kocke, kesice, svejednopa ne bih ni ja ali bi pripremanje domace supe bio preveliki logisticki izazov u ovom trenutku (a o Shermanu da i ne govorim, bolje neka uci ab ovo)

Link to comment

jako brzo i jako, jako ukusno /naravno, pod pretpostavkom da volite spanac&gorgonzolu/.dakle, skuva se spanac /oko pola kg, za omlet od 8 jaja/ isecka i doda pomenutim a umucenim jajima. svemu se doda izmrvljena gorgonzola/rokfor, posoli po potrebi.isprzi se kao omlet ili kajgana - ja vise volim kajganu, tj da bude kremkasto a ne sa koricom... no, mislim da je ok i jedna i druga varijanta.sve u svemu, 15 minuta za pripremu, a moze se uz to jesti paradajz, masline, rukola kao salata sto me je i navelo da moje omiljeno povrce /brzinski/ pripremim na malo druagciji nacin; naime u mojim kucama se ono uglavnom spremalo kao sos, sa belim lukom i mlekom, a uz to mi nikada nije isla neka salata...

Link to comment
pa u kesici imas neke rezance, sta ce ti to u gulashu:)
jebote kurac napravio sam lapsus aloookocka. kocka. kocka. kocka. ne kesa, nego kocka. ok? laugh.gif Edited by vasudeva418
Link to comment

Ja u gulas stavim paradajz sok, a ponekad i tu govedju kocku.Evo recepta za belo meso sa slaninom:Sastojci: 3 bela mesa, 2-3 jaja, brasno , prezla, 500 g trapist sira, 300 g mesnate slanine (pancete) isecene na tanke snitePripremiti meso kao za pohovanje - filete belog mesa uvaljati u brasno, jaje i prezlu.Dublju tepsiju ili vatrostalnu ciniju obloziti snitama slanine i preko toga redjati u tri sloja: pripremljeno meso, pa narendani sir (i tako jos dva puta. Prekriti snitama slanine.Peci na 200-220 stepini 30-40 minuta.Kada je peceno, ocediti masnocu (pazljivo) i ostaviti da se ohladi (bilo bi dobro spremiti jelo dan ranije).Pre sluzenja iseci na tanke snite.

Link to comment

danas sam jeo peceni mladi krompir. jeo sam ga uz neki rostilj ali mi se bas usladio pa sam pomislio sta bih mogao da dodam da mi krompir bude glavno jelo. da li bih mogao da ubacim kackavalj da se zapece i neki suvi vrat ili tako nesto?! dajte neke kreativne predloge.

Link to comment

sitne kockice pancete i ruzmarin. dobra zelena salata. nista vise ti ne treba PS. mada je meni blasfemija da se panceta tura u to ali ljudi vole. prosti mladi krompirici su zakon.

Link to comment

meni to greota sa mladim krompirom. ako zapeces sa sirom/pavlakom/jajima onda je to nesto drugo, gratinirani krompir koji nije ni krompir ni sir (barem meni) i na koji nema smisla bacati mlade krompirice. eventualno mozes da narendas neki dobar parmezan ili onaj iz kesice da pospes kada sipas krompirice u tanjir, umesto soli ili tako nekako

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...