Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

jesu li te korpice nesto ralzicito u odnosu na ovaj gore aramov kalup?edit: sad se setila da imam jos nesto, bas su korpice koje se zaglavljuju u konstrukciju od zica, pa kad se sve poredjaju dobije se izgled kao ova kalup-tepsija, samo sto mozes da vadis napolje svaku pojedinacnu korpicu. samo, to je od teflona i ne vidim kako bi moglo da bude bolje u smislu lepljenja od obicne teflonske tepsije. mada kako bih i znala, kad nikad nisam koristila, posto silikonski kalup vise nego uspesno radi posao.

Edited by Isis
Link to comment

Ima i silikonske korpice, a ako retko pravis, mozda je najbolje da kupis pakovanje papirnih (to ja sa stanovista nekog kome je bitan svaki kubni milimetar kuhinjskog prostora :lol: ).

Link to comment
kad smo vec kod proje, kalup za mafine, navodno teflonski, samo prvi put se nije zalepila. pravljeno jos dva puta i nema tog cuda koje bi odlepilo i izvadilo projice. u obicnoj teflonskoj tepsiji se nista ne lepi, sta god stavio.da li postoji neki poseban trik za te kalupe tipa gusca smesa, ne puniti do vrha itd, ili je kao sto predpostavljam samo los kvalitet?ne da mi se vise isprobavati i bacati...
meni te "moderne projice u kalupu za maffine" izgledaju tako mnogo metrosexualno da to nisu moje proje :cry:moja se proja sece, komada, ubaci u tanjir sa vrucim mlekom i jede sutradan za dorucakmada, savet je odlican i toliko je ocigledan da ga nisam ni pomenula posto sve nesto mislim da to sada svi rade - papir za pechenje! nema vise ribanja tepsije/pleha, nista se vise ne lepi i da, moze biti da zbog toga ni ne puca.
Link to comment

Srbi iz Dijaspore!Znate li neki recept dobar za slatki krompir? Provalio danas da ima da se kupi u Beogradu, i to organski. Nisam probao nikada, a bas me zanima.

Link to comment
Srbi iz Dijaspore!Znate li neki recept dobar za slatki krompir? Provalio danas da ima da se kupi u Beogradu, i to organski™. Nisam probao nikada, a bas me zanima.
sve kao i normalan krompir, pazi da se ne raskuva, dobra je corba od slatkog krompira (slicna onoj od bundeve, malo manje slatka)
Link to comment

zecetina je prilicno suvo meso, valja je krchkati ali je zgodnije u rerni - manje posla.recept je jednostavan - parcici mesa se stave u pleh, posole, pobibere, na svaki komad stavi lepo parce putera, sve pospe sa puno zacinskog bilja (necete pretarati, meso je uvek toliko blago da ce mu zacini samo pomoci da se iskaze) i zalije sa malo belog vina i saltkom pavlakom.pokrije dobro aluminijomskom folijom i pece u rerni na 200 stepeni oko 45 minuta100_1714.jpgsupicu posle pecenja sam iskoristila za sos, dodala jos malo pavlake i krckala dok sos nije postao dovoljno gust:100_1718.jpguz dobar kropmir samo kuvan u ljuci, preliven maslinovim uljem i posut krupnom solju i malo salate:100_1720.jpg

Edited by msmodesty
Link to comment
Srbi iz Dijaspore!Znate li neki recept dobar za slatki krompir? Provalio danas da ima da se kupi u Beogradu, i to organski. Nisam probao nikada, a bas me zanima.
gde :o(i poshto :blush:)chula da je u cro slatki krompir potpuno regulan vec neko vreme, a kod nas nikako i nishta...
Link to comment

pa kolachic :wub: ovde se to zobe brioche ili ti slatki hleb sa mlekom, najbolje da je vec malo bajat i suv:3 zumanceta100ml slatke pavlake200ml kokosovog mleka60 gr secerato ej osnova za umakanje hleba. u male posudice redja se red bajatog milhbrota (je l' se tako kaze?) pa red voca (u originalu su bile maline, ja nasla samo vishnje iz kompota) i zavrsi hlebom dobro namocenom u gornju smesu100_1716.jpgsve to stavi u veci pleh u kom je voda i pece u rerni u vodenom kupatilu na 180 stepeni 25-30 minuta

Link to comment
mnogo me nervira to vodeno kupatilo. za sta ono sluzi?
vodeno kupatilo bi trebalo da bude najbolji prijatelj svih domacica koje se plase da im nesto ne zagori/presushi se. u vom slucaju hleb ostane socan, na vrhu se ne prepeche posto je vlaga u rerni velika - sve to da vremena hlebu da se lepo natopi, ne ostane gnjecav a ne presushi se
Link to comment
vodeno kupatilo bi trebalo da bude najbolji prijatelj svih domacica koje se plase da im nesto ne zagori/presushi se. u vom slucaju hleb ostane socan, na vrhu se ne prepeche posto je vlaga u rerni velika - sve to da vremena hlebu da se lepo natopi, ne ostane gnjecav a ne presushi se
meni nishta ne izgori i ne presushi se. ja sam savrshena <_<jel treba da znam neshto vishe, osim da se mali sudici metnu da plivaju u velikom? tj ne moram da kupujem divajs ^_^
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...