Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

a u pasulj valjda ne ide ni ladna voda usred kuvanja. znam da mi mama jednom ostavila u amanet da joj cuvam pasulj dok se kuva. kad je zvala telefonom da proveri stanje, ja da se pohvalim kako zaista nisam zaboravila na pasulj (za razliku od svakog prethodnog puta), kazem ja kako sam dolila vode jer mi se ucinilo da je dosta isparilo. ona mi kaze nesto u fazonu fino, sad idi i prospi ga u wc solju.

Link to comment
kako ih pravis?
Recept sa poleđine kese miksa bamije od 1 kg:Potrebno je još: šolja maslinovog ulja, šolja gustog soka od paradajza, 1 1/2 šolje vode, so i biber.Sadržaj kese dinstati na 5 kašika ulja 5-7 minuta, dodati vodu, so, biber, preostalo ulje i sok od paradajza, pustiti da provri, a potom na tihoj vatri još 40 minuta.Nisam neka domaćica, volim kad imam sve iseckano i sa receptom. Edited by halloween
Link to comment

E to je sad malo dubiozno.Smrznute bamije su mnogo, mnogo manje ljigave od svezih. A jesu malo acquired taste. Ja ih obozavam, ali mi se nisu dopale na prvu loptu.Najbolje potrazi spremne konzervisane bamije u sosu. Valjda ima u tim Amerikama grckih radnji?

Link to comment

A da malo mozda ne prekuvavate to , ja ni boraniju ne kuvam 40 minuta evo nasla sam recept za banije , bas cu da probam 1 pound fresh baby okra, washed, dried, stem ends trimmed very close to top, or use frozen thawed whole baby okra2 tablespoons olive oil1/4 cup finely chopped onion1 clove garlic, finely minced2 medium tomatoes, peeled, diced, or 1 can (14.5 ounces) diced tomatoes1 tablespoon lemon juicedash salt and pepperPreparation:Heat 1 tablespoon olive oil in a saucepan over medium-high heat. Sauté the okra for 3 to 5 minutes, then remove with slotted spoon to paper towels. Heat the remaining tablespoon of olive oil in the saucepan. When hot, add the chopped onion; sauté for 2 to 3 minutes. Add the garlic and sauté another 2 minutes. Add the diced tomatoes and stir together until the mixture boils. Turn down to a simmer, add the lemon juice, salt and pepper. Simmer for 30 minutes longer. To serve spoon about a few tablespoons of sauce into a serving dish. Top with the okra then cover with remaining sauce. Serves 4 to 6.

Link to comment
sta je bre ovo, prvo sam naranio Halloween, sada tebe  :lol:
Ti dodjesh ko kristalna kugla za rucak, malo te s oprostenjem protrljamo i ti nam kazes sta nam je kuvati ;)
Link to comment

odakle vam ideja da bamije treba da se dugo kuvaju, sem ako necete da napravite amorfnu masu od povrca. ove verove zamrznute traze 5 min nakon odmrzavanja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...