Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

gde :o(i poshto :blush:)chula da je u cro slatki krompir potpuno regulan vec neko vreme, a kod nas nikako i nishta...
U prodavnici Hema Kheye Neye, Hilandarska 24. Organski batat je u pitanju.Cijena prava sitnica, 200 din kilo
Link to comment
U prodavnici Hema Kheye Neye, Hilandarska 24. Organski batat je u pitanju.Cijena prava sitnica, 200 din kilo
super. ko kilo paradajza. koji i inache kupujem bez obzira na cenu.
Link to comment
meni nishta ne izgori i ne presushi se. ja sam savrshena <_<jel treba da znam neshto vishe, osim da se mali sudici metnu da plivaju u velikom? tj ne moram da kupujem divajs ^_^
no divajs - old fashion pleh u pleh i voziposto se kolachic pojeo dok si rekao keks za veceras se sprema panakota sa sosom od rubarbare i pomelosa (neki grejpfrut like agrum)prvo sos:100_1717.jpga panakota - 500ml slatke pavlake, jedna mahuna vanile (ne imadoh, tako da je bio samo vanilin shecer) i 6 listova zelatina, predhodno natopljenih u hladnu vodupavlaka se zagreje sa secerom i vanilom, kad prokljuca skine sa ringle pa se doda zelatinnaspe u cinijice i ostavi 6 sati da se dobro ohladisluzi se svakavim vocnim sosovima, najceshce od crvenog voca a ja eto malo eksperimentisem:100_1719.jpgima li brze i lakshe?
Link to comment

to tako prosto jbt?genijalno.nego da poverim ostalim zenama kako napraviti libanski ugodjaj uz meksicka sredstva.kupi se paket onih polugotovih tortilja, dobro zagreje tiganj, stavi mrvica ulja (ja za takve akcije koristim mesavinu maslinovog i suncokretovog) i zagreje tortilja duplo vise nego sto treba za zamotavanje po meksikanski (treba da ponegde bude i resh, da bude sva flekava...).kad se to ohladi, tvrdo je kao singlica, i krto, i lepo se lomi. ima fin ukus, dosta podseca na klasican maloazijski "pide"i onda to lomis i time zahvatas hummus, baba ganoush, kiselo mleko sa nanom i belim lukom...

Link to comment
to tako prosto jbt?genijalno.nego da poverim ostalim zenama kako napraviti libanski ugodjaj uz meksicka sredstva.kupi se paket onih polugotovih tortilja, dobro zagreje tiganj, stavi mrvica ulja (ja za takve akcije koristim mesavinu maslinovog i suncokretovog) i zagreje tortilja duplo vise nego sto treba za zamotavanje po meksikanski (treba da ponegde bude i resh, da bude sva flekava...).kad se to ohladi, tvrdo je kao singlica, i krto, i lepo se lomi. ima fin ukus, dosta podseca na klasican maloazijski "pide"i onda to lomis i time zahvatas hummus, baba ganoush, kiselo mleko sa nanom i belim lukom...
uredno chitam:
nego da poverim ostalim zenama kako napraviti libanski ugodjaj uz medicinska sredstva.
luda zena :lol:glede tih tortiljica, pita, tankih lebova, ima u veru neka grchka isto smrznuta varijanta, koja se zove pita-za-neshto. mnogo dobro, ko voli vishe hleba u hlebu... Edited by thermal bug
Link to comment
to tako prosto jbt?genijalno.nego da poverim ostalim zenama kako napraviti libanski ugodjaj uz meksicka sredstva.kupi se paket onih polugotovih tortilja, dobro zagreje tiganj, stavi mrvica ulja (ja za takve akcije koristim mesavinu maslinovog i suncokretovog) i zagreje tortilja duplo vise nego sto treba za zamotavanje po meksikanski (treba da ponegde bude i resh, da bude sva flekava...).kad se to ohladi, tvrdo je kao singlica, i krto, i lepo se lomi. ima fin ukus, dosta podseca na klasican maloazijski "pide"i onda to lomis i time zahvatas hummus, baba ganoush, kiselo mleko sa nanom i belim lukom...
moja sestra ih zagreje na jednoj strani, okrene, stavi sira, zacina...sta stigne, pokrije drugom tortiljom i samo okrene i zapece i sa druge strane... dobijes u stvari quesadilla-u
Link to comment
  • 2 weeks later...

ruzno je heljdino brasno samo za sebe. moja zena je par puta koristila samo to za krambl i umesto one sitnozrnaste strukture testa dobije se nesto kao pesak. zato u svim ovim aktuelnim proizvodima koji imaju heljdino brasno - ima zapravo vise psenicnog. sta god radio, mislim da moras da pomesas sa nekim drugim brasnom koje bi bilo nekakva baza a za kacamak to je kukuruzno. mislim da bolje pasuje brasno od prosa, ako su medicinski razlozi u pitanju. ako nisu, sta fali dobrom seljackom belom kukuruznom brasnu sa vodenice?

Link to comment
ruzno je heljdino brasno samo za sebe. moja zena je par puta koristila samo to za krambl i umesto one sitnozrnaste strukture testa dobije se nesto kao pesak. zato u svim ovim aktuelnim proizvodima koji imaju heljdino brasno - ima zapravo vise psenicnog. sta god radio, mislim da moras da pomesas sa nekim drugim brasnom koje bi bilo nekakva baza a za kacamak to je kukuruzno. mislim da bolje pasuje brasno od prosa, ako su medicinski razlozi u pitanju. ako nisu, sta fali dobrom seljackom belom kukuruznom brasnu sa vodenice?
Fala Gazo!!! :) Hteo da probam. Ne fali nista.
Link to comment

onda pomesaj, trecina heljdinog, dve trecine dobrog belog kukuruznog od seljaka. i ja inace volim ukus heljdinog brasna ali ono nije dobro za ljude ciji stomak ne trpi kiseline.

Link to comment
ruzno je heljdino brasno samo za sebe. moja zena je par puta koristila samo to za krambl i umesto one sitnozrnaste strukture testa dobije se nesto kao pesak. zato u svim ovim aktuelnim proizvodima koji imaju heljdino brasno - ima zapravo vise psenicnog. sta god radio, mislim da moras da pomesas sa nekim drugim brasnom koje bi bilo nekakva baza a za kacamak to je kukuruzno. mislim da bolje pasuje brasno od prosa, ako su medicinski razlozi u pitanju. ako nisu, sta fali dobrom seljackom belom kukuruznom brasnu sa vodenice?
Biće da se od zemlje do zemlje razlikuje finoća mlevenja heljde, pa je ponegde (recimo u Sloveniji) ono sitno baš poput peska, a ovde u Srbiji ga melju krupnije. Moja familija obožava žgance, dakle kada se kuva sa manje vode nego za kačamak, pa se baš dobro oseti kada radiš sa "peskom", a kada sa "šoderom". Bez sumnje, šoder je pogodniji. Žgance pravimo samo od heljdinog brašna, bez dodataka nekog drugog, s tim da ja više volim kombinaciju sa domaćim kiselim mlekom, a ostali ukućani dodaju vruće obično mleko. Edited by ajgor
Link to comment
  • 2 weeks later...

kacim ovo kako bi sprecio brata borcanca da sjebe jos jednu partiju gulasa. recept je C/P sa manjim modifikacijama, nema tu neke posebne vestine niti se moj gulas nesto znacajno razlikuje od ovog. ovo je varijanta koja nije nesto posebno ljuta, smanjio sam kolicinu ljute paprike u odnosu na original recept koji je pozivao na 100 grama ljute paprike (meni to deluje suludo, volim ljuto ali 100 grama je mnogo brate)MAĐARSKI GULAŠZa 5 osoba je potrebno:1 kg telećeg ili junećeg mesa1 kg crnog luka30 grama ljute i 50 grama slatke paprike20 g soli20 g bibera1 litar teleće supe5 g lovora100 g uljaPriprema:Teleće meso propržiti na ulju da dobije boju. Dodajemo crni luk i nastavljamo da dinstamo. Kada je meso omekšalo, dodajemo ljutu alevu papriku i nalivamo telećom supom. Pred kraj se moze dodati pola case suvog belog vina. Na kraju doteramo ukus začinima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...