Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

danas sam jeo peceni mladi krompir. jeo sam ga uz neki rostilj ali mi se bas usladio pa sam pomislio sta bih mogao da dodam da mi krompir bude glavno jelo. da li bih mogao da ubacim kackavalj da se zapece i neki suvi vrat ili tako nesto?! dajte neke kreativne predloge.
stavi slaninicu pancetu na sitne kockice (ili uzmi u Veru vakumirane komadice prsute i slaninice) stavi kozji sir ili fetu pomesanu sa kajmakom, ruzmarin i malo bosioka i to zapeci sa krompiromnalij pivom malo i poklopi folijom da upije tecnost pri pecenju
Link to comment
danas sam jeo peceni mladi krompir. jeo sam ga uz neki rostilj ali mi se bas usladio pa sam pomislio sta bih mogao da dodam da mi krompir bude glavno jelo. da li bih mogao da ubacim kackavalj da se zapece i neki suvi vrat ili tako nesto?! dajte neke kreativne predloge.
Tikvice i kari.Možeš i da ga blanširaš, uvaljaš u kbrašno, i onda zapečeš u relni™ sa kolutovima cluka i limuna.
Link to comment

uvaljao sam krompirice u razne zacine i sada se peku. posle su da dodam slaninicu i kajmak, a na jednoj polovini cu da ubacim i fetu cisto da mogu da uporedim.

Link to comment

ispalo je ok, ali problem je sto sam kupio los krompir. uzeo sam mlad crveni, ali nije bio tako mlad kao sto sam ja hteo. vise je bio srednjih godina. upio je dosta zejtina i bio previse mastan. pre nekoliko dana je ujak pekao isto crveni mladi krompir ali uopste nije toliko upio. mogu da se prave razne sexy kombinacije sa mladim pecenim krompirima ali poenta je da se nadje dobar krompir.

Link to comment

jos jedan trik za neupijanje ulja: nemoj da stavis puno ulja ovako se pravi krompirici u mojoj kuci. stavis ih, oprane i osusene, u tepsiju. posolis solju, zalijes s nekoliko kasika maslinovog ulja. sve izmesas tako da ulje obavije krompire sa svih strana. peces 20ak minuta na 200-220 stepeni. izvadis, obrnes krompirice, peces jos 20ak, ili vec koliko treba, u zavisnosti od snage tvoje rerne, velicine krompira i tvog ukusa.

Link to comment

Hint 3: samo malo ulja doobro zagreješ, pa onda rokneš posoljene i osušene krumpiriće. Tako se neće zalepiti ni upiti maščobu.

Link to comment
jos jedan trik za neupijanje ulja: nemoj da stavis puno ulja
:lol::thumbsup:
ovako se pravi krompirici u mojoj kuci. stavis ih, oprane i osusene, u tepsiju. posolis solju, zalijes s nekoliko kasika maslinovog ulja. sve izmesas tako da ulje obavije krompire sa svih strana. peces 20ak minuta na 200-220 stepeni. izvadis, obrnes krompirice, peces jos 20ak, ili vec koliko treba, u zavisnosti od snage tvoje rerne, velicine krompira i tvog ukusa.
ovako ja radim da bi se postigao taj super efekat da se krompirici samo obloze uljem, sto je sasvim dovoljna kolicina za ekstraukusne krckave krompire -stavim ih sve u jednu kesu, stavim ulja kolko mi se svidja, potom stavim eventualno aromaticne travcice. zatim zatvorim kesu i protresem da se svaki komad lepo ravnomerno oblozi tim miksom. onda istresem to u pleh ili gde vec nameravam da pecem. svaki visak ulja ostace u kesi, ako ga i uopste bude, a nema onog da je neki komad krompira suvlji, a neki malo vise zaliven uljem.
Link to comment

hvala dobei ljudi :)ocigledno je da sam platio danak neiskustvu. meni rekli da krompirici moraju skoro da plivaju u ulju. :mellow:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...