Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Na molbu druga Alphonsa, sledi recept za riblji paprikas by me.
Пошто овде не знамо имена риба, а већина је морска, укупно једном смо кували рибљу чорбу (никако да наговорим госпоју да правимо бродет). А пошто млого волемо, напросто уместо рибетине стави свињетину. Не знам ни који део, ваљда нешто од плећке. Све исто, само друго месо, и одлично испадне сваки пут. Још тури пар кајенских љутих папричица уцело, па се то раскува изнутра а не пусти љутину, тако да и девојке могу да једу, а ми то испецамо, откинемо петељку и измуземо, пола њој пола мени. Њу сврбе уши, мени се озноји теме. После последње кашике, два минута медитације, не можемо да мрднемо.
Link to comment
  • 3 weeks later...

imam pola kile sočiva i kilo dimljenih rebara. nemam ekspres lonac. da li da se upuštam u avanturu? ako je odgovor potvrdan, zamolio bih za neki fini recepat.

Edited by pacey defender
Link to comment
Ja započela blogić s receptima, uglavnom kolačima. Pa ko voli, dobrodošao je.
neka ti je sasrecom! divan je! deal moze da bude samo da ja skuvam a ti da slikas - inace me sramota.a posle da zajedno jedemo :)
Link to comment
http://www.coolinarika.com/recept/leca-na-studentskievo ovaj ti je prigodan <_< to socivo se kuva na isti fazon ko pasulj. jedino mislim da ti je pola kile puno, da ne ispadne mnogo gusto.
ma jasno, neću celu količinu stavljati. bitno mi je bilo da čujem od vas da li obična šerpa može dobro da odradi posao. Tvoj recept deluje jednostavno.Našao sam razne varijacije:
Priprema: Sočivo potopiti uveče u vodu da bi nabubrilo i lakše se kuvalo. Sutradan ga kuvati u dve-tri vode i odlivati vodu. U međuvremenu propržiti na ulju iseckan crni luk. Kada dobije staklast izgled, dodati oljušteni iseckan paradajz, iseckan beli luk (ko ne voli beli luk ne mora ga stavljati), sos od paradajza, sočivo, meso i parče suvog rebra (za aromu), dodati začin, so, biber i dva lista lorbera, naliti vodu i kuvati oko sat do sat i po.
Link to comment
ma jasno, neću celu količinu stavljati. bitno mi je bilo da čujem od vas da li obična šerpa može dobro da odradi posao. Tvoj recept deluje jednostavno.Našao sam razne varijacije:
odlican ti je recept - zapravo za socivo - sto jednostavnije - to boljei nikako ne soliti vodu dok se socivo kuva - celulozna opna onda postane jako tvrda - teze se vari...
Link to comment
i nikako ne soliti vodu dok se socivo kuva - celulozna opna onda postane jako tvrda - teze se vari...
Glupo pitanje. Da li to važi i za pasulj?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...