Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

fil za tortiljereš ispržena mlevena junetina sa lukom i ljutom papričicom, puno bibera i čilija + paradajz iz tube + čen-dva belog luka + smeđi pasulj iz konzerve + kupus ili ajberg salata isečeni na rezance tortilju zagrejem na alufoliji na ringli, premažem pavlakom, pospem rendanim sirom, dodam fil, urolam u fišek ili smotam kao sarmuranije sam pravila tortilje od mešavine kukuruznog i belog brašna. od kada sam se ulenjila koristim kupovne.

Link to comment

ja pravim nesto slicno ovomehttp://www.coolinarika.com/recept/lagani-podvaraksamo meso (ili kobaje) spremam odvojeno, nisam probala suve sljive, a stavim koji list lovora i jos manje ulja

Link to comment

ljubitelji i poznavaoci, treba pomoc u vezi zecetinesve lokalne mesare nude primerke manje sretnih zivotinja ove vrste koje nisu uspele da uteknu zlehudoj sudbi.nisam upucena, meni je zecov nesto sto pre zovem ljubimcem nego ruckom. no trpim pritiske u kuci da se spremi nesto od zecetine, pa bi bilo zgodno da imam spreman neki provereni recept za slucaj da podlegnem pritiscima.

Link to comment

hvala lubo, pogledacu, pa cu da se vratim sa pitanjima, ako ih bude bilo.za pocetak odmah jedno, jel zecetina zahteva neku posebnu paznju kod termicke obrade?

Link to comment

ja već pisao kako pravim zeca.Obavezno ga ostavim u pacu 24 sata. Za pac prokuvam korenasto povrće, crni luk, beli luk, lovor, biber u zrnu.Posle 24h isperem meso pa ga dinstam na povrću iz paca. pri kraju dodam pavlaku

Link to comment

thnx bghoste i renne. da, imam tj. imacu celog zeca, ali mi je plan da zamolim mesara da ga istranzira jer sam ja od onih sto misle da se meso bere na drvetu i da nikad nije imalo oblicje zivog bica. barem kad su u pitanju zecovi i ostale zivotinjke umilnih pogleda.

Edited by Isis
Link to comment

tranziranje kod profija je uvek dobro i zbog zaostale sacme. trazi samo da ti ostavi krzno, pa mi posalji pm, odlicno placam!inace su vino, panceta, ruzmarin i beli luk cetiri jahaca apokalipse zercovog adrenalina u misicima. ma, bude ko piletina! :s_w:

Link to comment

zavisi da li je divlji zec ili gajeni..i zavisi kolike je velichineshto se tiche termichke obrade i pacaza divljeg obavezno jedan duuuug pac i duza term. obradaja sam imala nekog gajenog i relativno malog,oko 3kg i takav se ne mora uopshte pacati a i pekao se manje od sata,pod folijom i ispao je iznenadjujuce mekan i pechen

Link to comment

U vruću vodu ubaciš kolenicu, pustiš da još malo provre, pa tu prvu vodu baciš.Onda naliješ novu vodu, ubacuš koji list kupusa kiselog, tri, četiri čena belog luka, list lovora, malo bibera u zrnu i krčkaš. Pred kraj (oko sat i po) dodaš soli (ali pazi da ne preteraš, umeju da budu slane) i ako voliš malo suvog začina.

Link to comment
U vruću vodu ubaciš kolenicu, pustiš da još malo provre, pa tu prvu vodu baciš.Onda naliješ novu vodu, ubacuš koji list kupusa kiselog, tri, četiri čena belog luka, list lovora, malo bibera u zrnu i krčkaš. Pred kraj (oko sat i po) dodaš soli (ali pazi da ne preteraš, umeju da budu slane) i ako voliš malo suvog začina.
pa to je prosto!i uz to rena, jel'da?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...