Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

neko je ovde davno onomad kačio recept za domaću nutelu. sećam se pečenih lešnika, kondenzovanog mleka i potrebe za jakim blenderom da bi se dobila pasta

 

ali recept ne mogu da nađem

 

zna li ko?

Link to comment
  • 3 weeks later...

imam kesu punu organske sargarepe i ne jede mi se vise a ni ne pije sok a ni ne pece...

 

moze neka supica recept ali da ne moram da seckam, odlepicu. 

 

 

(imam onaj mali miksercic za shejkove koji nikad nismo iskoristili, napravio bi frape od sargarepe...ako to pomaze za recept). nemam regularan mikser. 

Edited by mustang
Link to comment

nemas ni blender ni stapni mikser?

 

pa kuvaj krupnije secenu sargarepu, samo ce joj trebati vise vremena da se skuva, pa izmiksaj u krem. ja proprzim malo luka na mulju, sargarepu secem na pola pa uzduz, podlijem vodom i kuvam koliko treba. mozes dodati kojesta uz sargarepu: manji krompir, djumbir, celer... ako ti je preblag ukus rkni i kocku za supu, ukrasi na kraju pavlakom i persunom, napravi krotoncice uz to i uzivancija...

 

edit: vici ako treba detaljnije :)

Edited by aram
Link to comment

keksici ne, nikako. iseci tost hleb na kockice pa baci na tiganj podmazan muljem. po zelji i s malo bluka. propeces to dok ne postane krckavo, posluzis u ciniji sa strane i ubacujes po par komada u kasiku dok jedes supicu. ako ne jedes ti, napravi muzu :)

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ajde dajte neki dobar recept za testo za picu...Dobro bi bilo da mogu i da smrznem za kasnije...

Razmutiš kvasac i toplom mleku sa malo soli i šećera. kad odradi svoje, u brašno dodaš taj kvasac, vodu koliko je potrebno i kašiku gritu. Čekaš da naraste i razviješ

Link to comment

400 gr mekog brašna

200 gr oštrog brašna

150 ml mleka

150 ml vode

50gr maslaca

kašičica soli

kašičica šećera

pola pakovanja svežeg kvasca ili 7gr suvog (napipao sam neki Dr Oetker suvi kvasac koji ima toliko u pakovanju i to mi je za ovu količinu brašna taman)

 

E sad, ja ovo poslednjih par godina lepo potrpam u mini pekaru, i pustim je da mi umesi i naraste, onda samo razvaljam (dobijem testa za dva ona plitka pleha širine rerne).

 

Ako mesiš ručno, onda klasika: proseješ* brašno, napraviš brdašce sa rupom u sredini.

U toplo mleko rokneš šećer, so i kvasac, sačekaš da malo naraste i sipaš u onu rupu.

Dodaješ vodu po potrebi i mesiš dok ne bude fino glatko, pokriješ krpom i ostaviš da raste.

 

Pravio sam isto ovo testo, samo sa dodatih 50gr maslaca (znači 100 ukupno), 100 gr fete i kesicom parmezana.

Sečem na trakice i pečem na papiru, zove se štapići sa sirom i popularno je kod ukućana :lolol:

 

*sejanje brašna je ubedljivo najzanemareniji postupak, a vrlo važan za dobro testo. Ne preskakati!

Ja imam pekarsko sito, koje je malo gušće, ali može i kroz cediljku, bitno je da brašno bude skroz rastresito, da uđe vazduk u njega.

Link to comment

Milion recepata za sok od zove a najmanje onakvih kakvih se secam  <_<

 

40 cvetova + 4kg secera + 4L vode + 4 limuntusa je ok? Cini mi se da je mera bila 10-1-1-1

 

Ako babe nisu vec sve obrale... Prosle godine sam morao da se vijam sa njima i samo mi je cinjenica da sam visi od prosecne babe omogucila da ipak pravim sirup

 

plus znam stek u sumi gde babe ne zalaze :)

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...