Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Sta si dobio?Komad mesa ,celo prase?Pitam zbog uzorka mesa koji se pregleda

Mene pitaš?

Ma hipotetički, znam ja šta bi nosio, samo me interesuje gde? Doduše kad bi znao gde oni bi mi i rekli...

Link to comment

ne znam koliko imas tog mesa i kakvo je, ja sam u ovakvim situacijama vise za mesavine mesa, divljac 100% moze da povuce na prejako jelo. pisem napamet, ne znam tacno kakvo ti je to svinjce ali nije besmisleno dodati malo nekog "normalnog" tipa svinjske plecke u omjeru 70 (divljina) : 30.

 

 

ama koliko kila ima taj but vasicu?

3 кила откоштено.

Link to comment

pa zamrzni vise od 2/3, sem ako nemas 20 gostiju

Урадићу то. А са 1/3, шта да радим комад или да крчкам?

Link to comment

kad pravis lovacki kotlic ne eksperimentisi sa sto dodataka, nema svrhe. Luk, beli i crni u sargarepa, malo elementarnih zacina par listova lovora u papricice kije ces sukcesivno dodavati. Van toga samo ono sto raste u prirodi u kojoj se divljac ulovila, bobice i tako to. Potrebno je dugo kuvanje, mi smo pravili pre mesec dana.

Pre toga odlezalo u mleku

Edited by kapetanm
Link to comment
  • 2 weeks later...

Imam lepoizgledajući suvi zeleni grašak. Šta da radim sa njim a da nije krem čorba?

 

Potopio sam oko četvrt kile do ujutru i mislim se šta ću... Neku kaserolu sa suvim mesom ili neki gusti pire uz pečeni svinjski vrat ili nešto...ali šta?

Link to comment

oću :-)

 

na netu nalazim samo recepte sa dhal, krem čorbu ili pire od suvog graška

 

ja sam rešio da obrnem na mediteran, pa sam jutros propržio tri ljutike i štap celera (sitno iseckano) na maslinovom ulju, dodao listiće pančete, opet pržnuo, pa pola konzerve pelata (pulpa), iseckan bluk, prodinstao, nalio vodom, dodao natopljeni grašak krčkao 45 minuta dok se nije zgusnulo, a pred kraj ubao malo mediteranskog suvog začinskog bilja. ispalo predojajano, ostavljeno za kasni ručak

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...