Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

a daj nemoj zezati, pa mogu da se kupe sveze i u bg, nisu ni mnogo skupe. dagnje na buzaru su brutalna stvar. 

 

 

znam ali mi nisu bile na radaru/u planu/zaboravim/kad sam u Metrou uvek ih gledam ali eto nisam itd..i,omg, nisam iz Bg

Link to comment

znam ali mi nisu bile na radaru/u planu/zaboravim/kad sam u Metrou uvek ih gledam ali eto nisam itd..i,omg, nisam iz Bg

 

izvini, ne znam zasto sam mislio da jesi. kad budes imala prilike da ih kupis sledeci put, nemoj propustiti.

Link to comment

Jel kupovao neko dagnje u tim radnjama.Ja jesam par puta, doduse davno,  i uvek sam imao stomacnih tegoba.Od tada izbegavam "beogradske" dagnje, ako ih jedem-jedem ih na moru

Link to comment

Jel kupovao neko dagnje u tim radnjama.Ja jesam par puta, doduse davno,  i uvek sam imao stomacnih tegoba.Od tada izbegavam "beogradske" dagnje, ako ih jedem-jedem ih na moru

 

ja jesam nekoliko puta i nikada nisam imao problem, mada ja imam mesalicu za beton u stomaku. treba se raspitati kada im stizu i tog dana kupovati, 

Link to comment

na 35+c je pravo vreme za pricu o svezim dangnjama  :fantom:

 

 

 

inace kad smo vec kod 35+

dusa me zabolela sad kad sam videla u mesari junece repove a ja nemam klimu  :cry: ..ni zamrzivac..

Edited by ivy
Link to comment

Jel kupovao neko dagnje u tim radnjama.Ja jesam par puta, doduse davno,  i uvek sam imao stomacnih tegoba.Od tada izbegavam "beogradske" dagnje, ako ih jedem-jedem ih na moru

Kupovao desetak puta, nikada problema nisam imao, kačio sam fotke skoro uvek kad sam pravio

Link to comment
  • 1 month later...

vidim lepe paprike somborke na pijaci. sta se radi sa njima a da nije zimnica? pada mi napamet da se ispeku, oljuste, odseku peteljke i ociste od semenki, napunje sremskim sirom koji je izblendovan sa maslinovim uljem, belim lukom i bosiiljkom (bosiokom sto bi se reklo kod mene u sumadiji), i onda jos malo dopeku u rerni..... sta mislite?

Link to comment

vidim lepe paprike somborke na pijaci. sta se radi sa njima a da nije zimnica? pada mi napamet da se ispeku, oljuste, odseku peteljke i ociste od semenki, napunje sremskim sirom koji je izblendovan sa maslinovim uljem, belim lukom i bosiiljkom (bosiokom sto bi se reklo kod mene u sumadiji), i onda jos malo dopeku u rerni..... sta mislite?

tepeljke :)

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 3 weeks later...

imam dve povelike skuše (po 600gr svaka), uber sveže, kupio ih juče u metrou čim su stigle na led (sada sredom stiže uglavnom divlja riba, ima sardela divnih, orobiću ih naredne nedelje)

 

znam da ću da ih filetiram i pečem na gril tiganju, tako da zahrskavim koricu, a da meso ostane sočno

 

ali nikako da shvatim šta ću kao prilog, a da nije dalmatinsko varivo (blitva + krompir), mada, pravim dalmatinsko varivo najbolje u svijet

 

aj nabacite nešto inspirativno...

Link to comment

zelena salata :D

 

ko ta blitva, moze i kelj, i to je super. dalmatinsko varivo ne mora biti salatnog tipa, ne znam kako pravis, moze i da se zavrsi u serpi, na maslinovom i belom luku, bez sirceta, to se zove blitva na tecu, odnosno u istri na padelu. tako moze kelj, i bas je ukusno. jedino kelj i krompir kuvaj odvojeno, i baci vodu u kojoj je kuvan kelj, onda nece biti smrda. 

mozes na taj fazon tako i blitvu olovku, takozvane fazolete, isto dobro ide uz ribu. 

http://www.coolinarika.com/recept/fazoleti-na-dalmatinski/

ee, mogu i tikvice tako, al ja mrzim kuvane tikvice, pa ne preporucujem. 

 

obozavam svezu skusu. 

Edited by darling
Link to comment

meni ide uz ribu i integralni pirinac, ili onaj divlji, crveni. a ima i ona italijanska mesavina tri vrste pirinca. prodinstam cluk, povrce razno sta se nadje, da bude sareno, dodam pirinac i to je to.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...