Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ono fazon, popiješ rakiju, posoliš vodu, oguliš par krompira, turiš hobotnicu. kad je gotova, baciš je kerovima da ne dosađuju kad prase bude pečeno.  

Link to comment

stavi hobotnicu u zamrzivač obavezno, ako već nije bila tamo

 

onda je kuvaj sa nekoliko pampura

ne znam da li ti pampuri zbilja rade, ali pošto kupila, po to i prodala, ja ih mećem u vodu

 

kada bude kuvana, onako da lepo ide viljuška kroz nju, onda je isečeš pa na gradele sa slaninicom

ne mož' bolje

Link to comment

može, nije wall od juče  :lolol:

 

ma dovoljno je preko svakog komada hobotnice, tanko parče slaninice, samo da zamasti

 

i pazi da ne preteraš sa kuvanjem u želji da bude meka, jer takva nikad neće biti

samo će ti se od predugog kuvanja stvrdnuti još više

 

zavisi kolika je, ne bi nikako trebalo više od  30 min da se kuva

i da, nemoj da soliš vodu u kojoj se kuva

Link to comment

ma nema šta da te bude stra'

samo neka bude bar 24 h u zamrzivaču

 

negde sam pročitala da se kuva cca 30 min po kilu, ali istini za volju ja nikad nisam ni kuvala te veće od kilo, tako da ne znam

znam da ove manje nikad nisam kuvala nešto dugo

ubaciš nekih začina u vodu, recimo par zrna bibera, lovorovog lista i sl

i ne beri brige  :)

Link to comment

ja kuvam hobu bez vode. samo u lonac, poklopis i ona pusti ljubicastu tecnost. okrenes par puta i gotovo je kad sva tecnost ispari, a ostane ljubicasti talog na dnu. onda je bacim u pekac na krupno seceni krompir i pokoji crveni luk, poklopim i u rernu na 160°C 90 minuta (par puta je okrenem u toku pecenja). desetak minuta pre kraja na onaj ljubicasti talog metem dve kasike mulja i peses na ploske seckanih cenova bluka, kad se luk zagreje podlijem sa 1,5dl belog vina i mesam da pokupi sve ono ljubicasto, pa time prelijem hobu.

Link to comment

ja kuvam hobu bez vode. samo u lonac, poklopis i ona pusti ljubicastu tecnost. okrenes par puta i gotovo je kad sva tecnost ispari, a ostane ljubicasti talog na dnu. onda je bacim u pekac na krupno seceni krompir i pokoji crveni luk, poklopim i u rernu na 160°C 90 minuta (par puta je okrenem u toku pecenja). desetak minuta pre kraja na onaj ljubicasti talog metem dve kasike mulja i peses na ploske seckanih cenova bluka, kad se luk zagreje podlijem sa 1,5dl belog vina i mesam da pokupi sve ono ljubicasto, pa time prelijem hobu.

nisi ni ti lud :)

Link to comment

maja carica, jedan od najboljih food blogova :)

 

Hvala ti na ovoj preporuci!

 

Probao sam njene ledene kocke i ispale su sjajno. Izvanredna uputstva, jedino me začudilo da mrvicu soli za testo nije stavila u belanca što je razlog što uopšte ide u testo da bi se ova bolje i lakše umutila. Jedino sam, što je i sama ostavila kao mogućnost, odlučio da - umesto limuna - u mleku kuvam kesice čaja od mente i naprosto je ispalo odlično.

 

Još jednom, izvanredna uputstva, precizno, jasno, kako za površinu suđa tako i mere svih sastojaka, odlična objašnjena na šta da se obrati pažnja. Ma, ispalo mi je ko od šale, a nikad ranije nisam ni pokušavao da ih napravim...

Edited by Ajant23
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...