Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

bogte dve najdosadnije namirnice na svetu,eva ..

 

 

inace,zelim da nabavim termometar pa da pravim sous vide sa piletinom

Edited by ivy
Link to comment

red piskota poprskanih rumom

visnje skuvas s malo gustina i secera po ukusu

time zalijes piskote

kad se ohladi odozgo ja bih cokoladni ganas, al posto ne sme laktoza kupi dr etker krem za torte od cokolade ili vanile po zelji i umuti ga s mlekom bez laktoze.

eto, sad sam to sklepala za tebe :)

 

evo i ja da dodam jedan recept...to su kao mafini jer ih pravim u tom plehu, u korpicama, ali mogli bi se praviti i u obicnoj tepsiji pa seci na kocke... 

dakle, u to testo idu dve solja brasna, jedna solja kisele vode, jedna solja secera, jedna solja ulja /ja koristim maslinovo, ali bi ti mozda mogla staviti i onaj margarin sa ukusom vanile npr./ dve supene kasike kakaa, dve supene kasike mlevenog lanenog semena, mesavinu zacina cimet - karanfilic - djumbir, jedan prasak za pecivo, aromu ruma i jednu solju ociscenih visanja... sve ovo sa zacinima i aromama je opciono, stavi sta volis od toga, ja stavljam sve navedeno. ja ne koristim jaja pa to sve pravim bez njih /zato stavljam mlevene lanene semenke, ti ne moras ukoliko stavis jaja/, ali mislim da bi bilo bolje sa jajima, pa stavi tri jaja npr. takodje, ako je suvise gusto, dodaj kisele vode po potrebi. stavis one papirne korpice u rupe pleha, ulijes smesu i peces na 180 stepeni oko 40 minuta. ako pravis u plehu i seces na kocke, stavi secer u prahu gore ili jos bolje istopljenu crnu cokoladu /ili cokoladu za kuvanje/, 100gr sa pola margarina ili sa uljem preko kolaca kada se ohladi. stavi i frizider i seci kad se cokolada malo stegne.

 

hvala :)

Edited by Ankaa
Link to comment

 

 

 

hvala :)

 

e, da dodam jos jedan recept, jutros sam napravila, a upravo konzumirala, odlican je :-) dakle, rec je o kramblu sa visnjama, jabukama i kruskama /sve sto smo nabrali na vikendici, a ti zapravo stavis od voca sta volis...samo visnje, visnje i tresnje, jabuke, dakle, po ukusu ili po stanju u frizideru. vockice ocistila, iseckala kruske i jabuke, stavila kokosov secer /naravno, ne moras taj, obican ili smedji, krambl je po prici ipak bolji sa smedjim secerom, oko 70 gr./, nacedila jednu pomorandzu i dodala jos malcice vode, toliko da prekrije voce. dodala rum i cimet i kuvala nekih 15tak minuta da visnje,  jabuke i kruske malo omeksaju. skines sa ringle, stavis ih u posudu gde ces peci krambl /ja pecem u vatrostalnoj pravougaonoj posudi 30x18 cm/. ne stavljam masnocu, jedino sam stavila malo gustina pomesanog sa sokom koji je nastao kuvanjem voca i to sve izmesala /voce, sok i gustin/sok mesavinu/. od brasna od prosa /samleveno proso u mlinu za kafu, 5 supenih kasika - a ti mozes bilo koje brasno da stavis, pa i obicno/, kokosovog brasna /obicnog, koje imas u svakoj prodavnici da se kupi - isto 5 supenih kasika/ i ovsenih pahuljcica /8 supenih kasika/, kokosovog secera /oko 50gr/ i ja stavila malo agavinog sirupa /moze naravno i med/, grubo samlevenih pecenih lesnika, cimeta i kokosovog ulja 120g /mozes margarin da stavis/ napravila mrvicasto testo, koje vise lici na granolu. to se sve izmesa i onako blago utrljava to ulje da nastanu neke kao gromuljice koje posle bas budu hrskave... dakle, u posudu za pecenje ide dole ono voce i gustin, pa pospes ovim ''testom'' i sve to stavis u rernu, na 180 stepeni oko 40 minuta, dok to  testo ne bude smedjkasto i cvrsto. jede se sa sladoledom, a ti mozes da pazaris onaj posni sladoled za tu priliku. nije bas narocito zdrav, ima sve te neke biljne masnoce koje su mnogo gore od mlecnih, ali kako si alergicna na laktozu, nije lose da ga ponekad koristis. sa kramblom ide bas sjajno!

 

ps. ovo je recept za bezglutenski krambl.

Edited by nezvanova
Link to comment
  • 3 weeks later...

lubenica, isecena na manje komade i ocisecena od semena

+

dobar punomasni beli sir (ne mnogo prevreo, onako da nije mlad, da ne bude gumast, ali ni skroz prevreo da ima specifican ukus)

=

uzivanje

 

(prodali mi neki turci foru, genijalno je dobro. kazu da je za bas paklene temperature jos bolje)

Link to comment

lubenica, isecena na manje komade i ocisecena od semena

+

dobar punomasni beli sir (ne mnogo prevreo, onako da nije mlad, da ne bude gumast, ali ni skroz prevreo da ima specifican ukus)

=

uzivanje

 

(prodali mi neki turci foru, genijalno je dobro. kazu da je za bas paklene temperature jos bolje)

ja sira jedem s dinjom. prepolovim, izvadim semenke, napunim sirom i udri. odlican obrok. sir, onaj kotidz, najvise lici na rvacki sir i vrhnje momenat. a lubenica mi je hit u salati. paradajz, lubenica, sveze nane, indijski orah ili kikiriki, zaciniti (mulje, so i malo balzamika) odlicno. a moracu i to tvoje da probam, dobro zvuci. 

Link to comment

te smrznute nisu za qrac, nema to taj smek :fantom:

 

probao vise puta, reko da nije do mene..

 

 

pa ja nikad nisam jela sveze :(

ali da,nesto nije u redu tu...plus ove konkrente sto sam kacila imaju i delove skoljke i peska,nisu dobro ociscene..sve u svemu necu ih vise kupovati

Link to comment

pa ja nikad nisam jela sveze :(

ali da,nesto nije u redu tu...plus ove konkrente sto sam kacila imaju i delove skoljke i peska,nisu dobro ociscene..sve u svemu necu ih vise kupovati

 

a daj nemoj zezati, pa mogu da se kupe sveze i u bg, nisu ni mnogo skupe. dagnje na buzaru su brutalna stvar. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...