Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

proso na kašu. skuhati jednu 2dl čašu prosa s 2 čaše vode i čašom mlika, dok proso ne povuče tekućinu, odnosno dok ne izvitri. slatko, a nije ugljikohidratna bomba da te imobilizira na 2 sata.

Link to comment

moze neki kviki resipi za pola kg rendane sargarepe, pojma nemam sta da joj radim.moze i salata, moze i kao varivo, samo da se ne jede sveza jer mi ne prija takva.

Link to comment

Ja bih to prvo blago obario, a posle toga istresao na prodinstan crni luk, pa sve zajedno još dva-tri minuta dinstao. So, biber i to je to.

Link to comment
moze neki kviki resipi za pola kg rendane sargarepe, pojma nemam sta da joj radim.moze i salata, moze i kao varivo, samo da se ne jede sveza jer mi ne prija takva.
imam komsinicu koja stalno jede tu salatu od rendane shargarepe, doda malo kapara, limunovog soka, maslinovog ulja...ja ne volim a ni ne prija mija bih napravila corbu sa lukom, prazilukom, i crvenom socivom/krompirom a zacinila kuminom
Link to comment

fala oboje. :heart: modesti, vidi se da pravis kuvarske specijalitete, super je supa, al za mene je spremanje svakog jela sa vise od 2 sastojka nadljudski napor. sta cu, lenjo to.renne me je procitao, jednostavno i efektno.

Link to comment
moze neki kviki resipi za pola kg rendane sargarepe, pojma nemam sta da joj radim.moze i salata, moze i kao varivo, samo da se ne jede sveza jer mi ne prija takva.
moze salat po korejski, ako nije kasno. 1 strejt varijanta:malo isprzish sitnog crnog luka na ulju, pa dok je vruce ulje prelijesh shargarepe, pa josh umeshash aleve paprike (slatke), zutog karija (ne obavezno) , bibera i belog luka sitno seckanog dosta (moze i u prahu). plus sirce i sve promeshash opasno. mere su otprilike, poshto je taj recept ionako nacionalna tajna ruskih koreanaca, niko ne zna tachno sta joj rade. al je prave, ubijaju :wub:* sad vidim da ne volish svezu. ondak nishta. sori.** ima struja mishljenja koja taj vreo zejtin ocedi od luka, pa luk baci. ja ne bacam vala nishta. a moze da se smara i nekim drugim travama i najkvircima, al nema potrebe. Edited by thermal bug
Link to comment

aaa, super ste, nije kasno, ovo je za veceras.nego, moze i ovo tvoje samo bih je blago obarila umesto svezu.nesto vrlo slicno ovome sam jela na jednom od bg splavova i bilo je super ukusno.

Link to comment
aaa, super ste, nije kasno, ovo je za veceras.nego, moze i ovo tvoje samo bih je blago obarila umesto svezu.nesto vrlo slicno ovome sam jela na jednom od bg splavova i bilo je super ukusno.
ti je ondaj blago proprzi sa tim silnim lukom.nea sta da se pokvari.ja sam kodnjih vecherala dnevno:2 extra masne piroshke sa pire krompirom1 salat po koreiski, gotov sa pijacepola kila kefirai padala sasvim mrtva :Di bila najmrshavija ikad, jer sam sve troshila na grejanje :P
Link to comment

da prijavim jedan recept sto sam pravila juce ne bi covek rekao da je toliko dobro kad ga procita, a jeste.pasta s graskomskuvati pastu, neke kratku, tipa njoki, fusile...zagrejati maslac i u to ubaciti konzervu graska. dinstati minut.dodati pastu i malo vode u kojoj se kuvala pasta, ukuvati, so, biber, parmezan. cao. obavestila sam se na netu da u maslacu treba malo isprziti zalfiju, ali ja nisam imala, a nije mi ni nedostajala. kuvala sam 150 grama paste i malu florinu konzervu graska. jako ukusno.

Link to comment
  • 2 weeks later...

modestna,sta radis onom paradajzu kad ga peces u rerni ?samo rknes malo maslinjaka, priheftas ruzmarin, eventualno pospes bosiljkom i timijanom pa 20 min na 220 ?

Link to comment

e pa to. fala :)edit - odlicno ispalo, pekla sa maslinama, na kraju dodala bijeli i malo parmezana, pa time napunila 2 tortilje, zapekla jos 5 min i :wub:

Edited by Allegra
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...