Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

jel smo ovde pominjali prebranac sa paradajzom? elem, htedoh reci da se na kalenicu (a pretpostavljam i na drugim bg pijacama) pojavio autenticni gigantes pasulj za kuvanje, kosta 300 dindzi kilo. kvalitet ne deluje lose, mozda nije kao top of the tops grcki iz doline prespe koji je najbolji na planeti, ali s obzirom da je otprilike pola njegove cene i da je pred nosom, itekako radi posao. sprema se isto kao tetovac, potapanje u vodi noc pred kuvanje, slicno dugo se kuva i potpuno je fantastican, sto za prebranac sto za ovu varijaciju sa paradajzom i povrcem i zacinima koju upravo krckam inspirisan nedavnim pominjanjem. btw, super stvar je sto ovo sa paradajzom uopste ne mora da ide u rernu da se zapece ko nece da pravi svinjac od kujne. ja ga ukrckavam na ringli i jbe mi se da ga turam u rernu. od zacina stavio lovorov list, nanu i timijan (sve suvo, sveze cu da dodam pred serviranje). od povrca luk, paprika, rendana sargarepa i dosta paradajza. nemam pri ruci a odlicno ide i mirodjija. ovo definitivno samo lici na prebranac, nije isto jelo ali je jednako super - mislim da ga grci zovu fasulada ili tako nekako.

Link to comment
jel smo ovde pominjali prebranac sa paradajzom? elem, htedoh reci da se na kalenicu (a pretpostavljam i na drugim bg pijacama) pojavio autenticni gigantes pasulj za kuvanje, kosta 300 dindzi kilo. kvalitet ne deluje lose, mozda nije kao top of the tops grcki iz doline prespe koji je najbolji na planeti, ali s obzirom da je otprilike pola njegove cene i da je pred nosom, itekako radi posao. sprema se isto kao tetovac, potapanje u vodi noc pred kuvanje, slicno dugo se kuva i potpuno je fantastican, sto za prebranac sto za ovu varijaciju sa paradajzom i povrcem i zacinima koju upravo krckam inspirisan nedavnim pominjanjem. btw, super stvar je sto ovo sa paradajzom uopste ne mora da ide u rernu da se zapece ko nece da pravi svinjac od kujne. ja ga ukrckavam na ringli i jbe mi se da ga turam u rernu. od zacina stavio lovorov list, nanu i timijan (sve suvo, sveze cu da dodam pred serviranje). od povrca luk, paprika, rendana sargarepa i dosta paradajza. nemam pri ruci a odlicno ide i mirodjija. ovo definitivno samo lici na prebranac, nije isto jelo ali je jednako super - mislim da ga grci zovu fasulada ili tako nekako.
Francuzi ( oni juzni,Marselj i okolish) prave tako pasulj. Sa puno paradajza. Ja nisam bash ljubitelj, ali ima ljudi koji vole. Inache pasulj bez mirodjije ne mogu da zamislim.Ja ko Rene beli luka, svuda trpam mirodjiju.
Link to comment

Evo ja napunio somborke paprike kupusum. Očistio ih, dobro posolio stavio da odstoje i puste vodu. Kupus izrendao, posolio i dosta zasirćetio. Posle samo napunio, poređao u tegle i zalio prokuvnaom slanom vodom. Biće to odlična salata za jesenje dane.

Link to comment

care koliko mogu da primetim ti si otelotvorenje mog zivotnog sna - muskarac domacica - pa bi bilo lepo da sa nama podelis tajnu kako to uspevas, od cega zivis, gde ti radi zena i tako to. verujem da nisam jedini koga ovo zanima. unapred hvala!

Link to comment
care koliko mogu da primetim ti si otelotvorenje mog zivotnog sna - muskarac domacica - pa bi bilo lepo da sa nama podelis tajnu kako to uspevas, od cega zivis, gde ti radi zena i tako to. verujem da nisam jedini koga ovo zanima. unapred hvala!
'ajd kad vas zanima.Ja elektroinženjer, imam firmu koja se bavi satelitskom televizijom i televizijom uopšte. Manje, više sve od kuće radim. Žena je profesor matematike, ali radi u finansijama u Štapmi, a u slobodno vreme radi kao fitnes instruktor.Eto nadam se da ste zadovoljni odgovorima :)
Link to comment
'ajd kad vas zanima.Ja elektroinženjer, imam firmu koja se bavi satelitskom televizijom i televizijom uopšte. Manje, više sve od kuće radim. Žena je profesor matematike, ali radi u finansijama u Štapmi, a u slobodno vreme radi kao fitnes instruktor.Eto nadam se da ste zadovoljni odgovorima :)
svaka cast. :Hail: . to je sve sto mogu da kazem.
Link to comment
svaka cast. :Hail: . to je sve sto mogu da kazem.
Od mene za njega :Hail: a za madame mu :Hail::Hail: . Nego mozemo mi samo da zelenimo od zavisti, i on i njegova madamenemaju ni gram sala. Cuda prirode. :)
Link to comment

treba mi za potrebe neke eksperimentalne musake od plavog patlidzana nekakav bechamel sos. sad, iz zdravstvenih razloga nece biti od belog nego od brasna od prosa, ali mislim da to ne menja stvar. uvek kada - a to se ne desave cesce nego jednom godisnje - pravim lazanju, najstrasnije se smorim od kuvanja bechamela, prosejavaj brasno, bori se sa grumuljicama, smanji vatru, pojacaj vatru, brasno svuda po sporetu, svinjac pravi, ma bezi - i sve to jos za tako nezdrav sastojak bez krucijalnog efekta na ukus. elem, sad bih pokusao da u hladno mleko grunem to brasno, dobro izmesam i lagano to zagrevam dok se ne zgusne. jel ima sanse da nesto zabrljam gore nego kada bih prvo zagrejao mleko pa uz mesanje dodavao prosejano brasno?

Link to comment

ja mislim da nec eda ti pomogne to sto planiraskazu iskusni - ako proprzis brasno na puteru i dodas hladno mleko - trebalo bi da bude ok.fotorecepti ova muckalica sa slike puno pomaze, ne pocinjem holandski sos bez te muckalice, a za nbeshamel uvek pomislim kkao moze i varjacom - a ne mozema samo ga na kraju zamiksuj stapicastim mikserom ako bas, bas ima gromuljica

Link to comment
t elem, sad bih pokusao da u hladno mleko grunem to brasno, dobro izmesam i lagano to zagrevam dok se ne zgusne. jel ima sanse da nesto zabrljam gore nego kada bih prvo zagrejao mleko pa uz mesanje dodavao prosejano brasno?
tako sam ja jedared pravila zdravi besamel bez masnoce. al brasno u mleku, bilo toplom bilo ladnom, ne mozes da razmutis da se ubijes. zato razmuti brasno u malo mleka, da dobijes homogenu masu, pa to ulij u mleko i skuvaj, pre u toplo, nego u ladno, krace traje. ko i svaki drugi puding.
Link to comment

hvala u svakom slucaju, odustao sam od beshamela posto sam shvatio da je zena potrosila mleko praveci svoju popodnevnu nesicu u litarskim dozama. srecom sam nasao neku bogtepita kada smrznutu pavlaku, odmrzo je, turio 2 jajeta, parmezana, naseckao mirodjije i prelio preko musake. radi!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...