Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Ne spremam, ali volim da jedem. Patlidzan sigurno nije uvaljan u brashno, ali je zato musaka prelivena umucenim jajima (i pretpostavljam mlekom). Mogu da pitam da li se dodava voda, mada mislim da ne smeta. Samo ne previshe.edit: da li si nekada przhio/la patlidzan. Mmmnogo je ukusno. Tada mozhesh i da ga pohujesh.
Fala cedo. :) hm, paaa, meni mama rekla da ga malo uvaljam u brasno, mada mi to nekako i nije bilo logicno. dodala sam umucena jaja i mleko, mora da je do brasna, jer i patlidzan sam po sebi je suvkast pa je garant zbog brasna bio jos suvlji. *mmm, i ja ga mlogo volim u pohovanom obliku, mada ga nisam jos nikad licno pohovala.
Link to comment

Ja patlidžane ispohujem (brašno i jaja) pa ih takve redam u tepsiju. Jeste da traje ali bude mnogo ukusnije. Na kraju zalijem sa 3-4 umućena jajeta i malo mleka.

Link to comment
Ja patlidžane ispohujem (brašno i jaja) pa ih takve redam u tepsiju. Jeste da traje ali bude mnogo ukusnije. Na kraju zalijem sa 3-4 umućena jajeta i malo mleka.
isto takodže. musaka od patlidžana ima da bude kao slana torta, ni manje, ni više. e sad, ja podvalim pa umesto (gro) mleka turim čašu-dve kisele pavlake. mora da ogrezne u prelivu, da ne bi bila suva.
Link to comment
Ja patlidžane ispohujem (brašno i jaja) pa ih takve redam u tepsiju. Jeste da traje ali bude mnogo ukusnije. Na kraju zalijem sa 3-4 umućena jajeta i malo mleka.
Ma sto traje dugo, to nije ni vazno, nego bre mlogo masno. Al si u pravu da je ta izvedba i jedina prava stvar.Inache ja u sve te musake,pite sa mesom,lukom,sirom,spanacem,pecurkamja( i ne mog se sada svega setim),stavljam kiselu pavlaku ,umesto mleka. Merlak vec reche da i ona tako radi. Stvarno je super. Ako mi trebaveca kolicina tekucine,onda dopunim sa mlekom.
Link to comment
Imas, ako te zanima preview te varijante sa paradajzom, u "Veru" da kupis grcki el pasuljo gigante u konzervi, sa malo paradajza. Mnogo dobar fazon.
+1 za tomato varijantu.
Link to comment
Ma sto traje dugo, to nije ni vazno, nego bre mlogo masno. Al si u pravu da je ta izvedba i jedina prava stvar.Inache ja u sve te musake,pite sa mesom,lukom,sirom,spanacem,pecurkamja( i ne mog se sada svega setim),stavljam kiselu pavlaku ,umesto mleka. Merlak vec reche da i ona tako radi. Stvarno je super. Ako mi trebaveca kolicina tekucine,onda dopunim sa mlekom.
od kako sam prvi put probala musaku od patlidzana koji je samo grilovan a ne pohovan i socnost mu daje paradajz varijacija sa pohovanim plavim je zanavek otisla...jos manje mirise kuca i manje je kaloricnoa *NAJBOLJE* volim da se samocitiram :wub:moja musaka sa druge strane ovog topika
Link to comment
Ma sto traje dugo, to nije ni vazno, nego bre mlogo masno. Al si u pravu da je ta izvedba i jedina prava stvar.Inache ja u sve te musake,pite sa mesom,lukom,sirom,spanacem,pecurkamja( i ne mog se sada svega setim),stavljam kiselu pavlaku ,umesto mleka. Merlak vec reche da i ona tako radi. Stvarno je super. Ako mi trebaveca kolicina tekucine,onda dopunim sa mlekom.
ma nije masno kad ne dodaješ više bilo kakvu masnoću, plus ja ne dinstav luk i meso, tako da ni tu nema masnoće, nego ih uvek stavljam u svežem stanju
Link to comment
od kako sam prvi put probala musaku od patlidzana koji je samo grilovan a ne pohovan i socnost mu daje paradajz varijacija sa pohovanim plavim je zanavek otisla...jos manje mirise kuca i manje je kaloricnoa *NAJBOLJE* volim da se samocitiram :wub:moja musaka sa druge strane ovog topika
Ja uvek pozelenim od zavisti kad vidim tvoj sporet :Hail: Pa josh cist. Nego mi stvarno nije jasna ta velichina.Pravio ti Bosch po meri?Prvi put vidim ove grilovane patlidzane. Grilujem i ja ( a i tikvice),ali ih posle samo natapkam maslinovim uljem ,malo balzamika,beli luka i pershun.
Link to comment
... tikvice ...
Njam, njam.Przhene na ulju ili samo pechene u rerni. Tezha varijanta je rendane pa dodate jaja, brashno i josh neke stvarchice, napravite pljeskavice. Lepo, lepo.Punjene tikvice sa raznim punjenjima, mesnim, posnim...pola tave tikvice, pola paradajz, mozhe i patlidzan, punjeno pirinchem, jelo se zove imambaldi. Edited by cedo
Link to comment
Punjene tikvice sa raznim punjenjima, mesnim, posnim...pola tave tikvice, pola paradajz, mozhe i patlidzan, punjeno pirinchem, jelo se zove imambaldi.
ufff imam bayildi je bruka turske kujne :Hail: !! Ali ja ne znam da idu tikvice niti tu ima pirinca. To su zapecene kriske patlidzana filovane karamelisanim lukom, (suvim grozdjem-varijanta), svezim paradjazom i persunom.
Link to comment
ufff imam bayildi je bruka turske kujne :Hail: !! Ali ja ne znam da idu tikvice niti tu ima pirinca. To su zapecene kriske patlidzana filovane karamelisanim lukom, (suvim grozdjem-varijanta), svezim paradjazom i persunom.
Verovatno se svako jelo prilagodi domacinu :). Nisam ti ja neki kuvar, ja samo degustiram. :)A da je bogovsko, jeste :smajlishtosesamozadovoljnosmejepunimustima: Edited by cedo
Link to comment
znaci nista od gore, tipa besamel ili jaja+pavlaka?back to prebranac: jel' niko ne stavlja unutra malo sveze nane (iako je to vise grcki fazon)? Ne zbog navodnog ublazavanja postoperativne prdnjave, nego zbog tog menta fresh shmeka.
jok - nista beshamel ili jaja+pavlakaa nanu stavljam u prebranac
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...