Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

odlican recept za krompiricemali krompirici oprani, neoljusteni, pleh sa maslinovim uljem, malo na rebarca isitnjenog luka (echalotte), timijan, ruzmarin i onda trik - na debele listice isecen parmezan na vrhui sve to u rernu na pola sata100_0962.jpg

Link to comment

na kojoj ti je to visini rerna :o ja bas kupujem kuhinju i u dilemi sam, one dole su mi mnogo nisko, one gore su mi mnogo visoko.tvoja je na pola, taman kako treba.potpuno sam odusevljen, ukrascu ti ideju! ako smem?

Link to comment

kupi rernu sa takozvanim vagon-vratima - znaci ona sto se izvlace horizontalno napred sa sadrzajem rerne:)to mi je najbolja kupovina ikada u kuhinji - dok ne pazarim jednog dana paco jet

Link to comment
vagon vrata vec osmislio, ali ova visina mi je otkrovenje. jos samo da ubedim glupe svabe da i to moze. mada, sve moze kad im das pare <_<
moja kuhinja je savrsena :wub:mogu da ti izmerim rernu ali najvaznija je visina sudopere i ringle
Link to comment

zasto bi bile standardne? pa mogu da ti majstori naprave sta god hoces. moj prijatelj dvometras ima dignutu celu povrsinu sa radnom plocom na 1.20. mislim da je standard 90 ili tako nekako.

Link to comment
ma fakat si u pravu, nek ide jos 'iljadu u pm ustedecu na doktorima za ispravljanje kicme :)
bas tako - nasa kuhinja je pravljena po meriplafon nam je u kuhinji cudan (potkrovlje) pa je trebalo malo uglavljivatibelgijanac koji nam je crtao planove (arhitekta) je prvo dosao da vidi sta fali predhodnoj kuhinjina primer - prvo je primetio da mi je radna ploca preniska, da imam malo mesta za skaldistenje...divota je kad se radi sa majstorima - profesionalcimasad rade i spavace sobe i kupatila ...sad sam izmerila - radna ploca na 92.5 (silom prilika - posto od prozora nije moglo visererna - pocinje dole od 60 zavrsava se gore na 118 Edited by msmodesty
Link to comment
vagon vrata vec osmislio, ali ova visina mi je otkrovenje. jos samo da ubedim glupe svabe da i to moze. mada, sve moze kad im das pare <_<
Rernu mozesh da ugradish gde hocesh,ne mora da ti bude ispod ringli.Teoretski moze i iznad. :D Ja imam dve rerne, jedna ( ova Gazina sto se izvlachi sasve sadrzajem) u nizini i jedna (manja) u visini mi ochiju.
Link to comment

da li neko zna kako da napravim neku poslasticu kao ona američka pita. nešto na tu foru ili ono što je džejmi oliver pravio u činiji. natrpa (eh, kad bih se setio) šljive, ovo-ono, brašno, (ne sećam se da li je prašak za pecivo, ali pretpostavljam jer mora malko da si nadigne) itd. to bi mi najviše odgovaralo. malo petljavine, a pretpostavljam da bi imalo smisla, neko?

Link to comment

zna gazza. nije bas americka pita, ali je krambl, dakle, skoro isto, samo naopako, a jednostavnije. hvalio se prosle sezone umecem i potkrepljivo fotkama.pitaj njega.

Link to comment

krambl pravi moja sweetheart:)guglaj crumble, ni mi se nismo rodili nauceni - taj krambl sa sljivama mi je inace omiljeni zbog prisutva cimeta i oraha u njemu. takodje i sa jabukom a moze i mesani. ma bilo koji, krambl je najlakse nesto za napraviti a jami je neopisivo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...