Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Imaš u kući suve šljive?Moram da nadjem taj prastari recept prebranca sa suvim šljivama.Ovako iz glave, sastojci za posni prebranc: Ista količina pasulja i crnog luka/prazilukapola do cele glavice belog luka ( prilagoditi količinu u zavisnosti od količine pasulja) 100-200gr suvih šljivakašika aleve paprike,ulje, so, biber u zrnu i mleveni,par listova lovora.Kako je tebi taj iz konzerve već gotov, onda ti ostaje da lukove izdinstaš začiniš, i u vatrostalnoj posudi redjaš red pasulja, luka, suvih šljiva, sve to zapečeš.

Edited by lena21
Link to comment

vrlo je lepo izmesati razne vrste luka :)ja na dno pospem malo prezli, da upiju ulje.cesto dodam i mocarelu iseckanu na listice onom divnom spravom za secenje kuvanih jajai obavezno paziti da ne bude suvo,dodati i vode ako treba.

Link to comment

Ja prepržim luk (crni i beli), u priličnim količinama. Sipam pola u tepsiju, pa pasulj, pa ponovo luk. Onda pospem alevom paprikom i tucanom ljutom suđuk paprikom, so, biber. Nalijem do trećine vode, kad se ukrčka to je to

Link to comment

Prebranac?Skuvam količinu pasulja regularno, u tu količinu dodam čenova u vrednosti 1 glavice bluka da se druže sa pasuljem. Mora da ostane vode na kraju, kad je suljpa kuvan.Posle je standardno, uprži se boga oca crnog luka, zalije alevom i tucanom, pomeša sa pasuljem i vodom od kuvanja (ja ne ređam, pomešam sve onako seljački, da se lepo upoznaju). Onda u rernu na final doom.

Link to comment
Prebranac?Skuvam količinu pasulja regularno, u tu količinu dodam čenova u vrednosti 1 glavice bluka da se druže sa pasuljem. Mora da ostane vode na kraju, kad je suljpa kuvan.Posle je standardno, uprži se boga oca crnog luka, zalije alevom i tucanom, pomeša sa pasuljem i vodom od kuvanja (ja ne ređam, pomešam sve onako seljački, da se lepo upoznaju). Onda u rernu na final doom.
znam da toga nema u oridjidji srpskom receptu, ali u luk nakon dinstanja treba dodati paradajz, svezi, isecen sitno ili ispasiran, u svakom slucaju ociscen od koze/kore ili kako se to vec zove. tako spremljen vuce na grcki zonfa koji je meni gotivniji od ovog naseg.....
Link to comment

moze i pelat za lenje domacice. zapravo onaj paradajz iz konzerve sto je iseckan na kockice. mada, gde ce vam dusa, juce sam dobio 2-3 kile zrelog, raspuklog paradajza za kuvanje od babe na kalencu za 20 dindzi.

Link to comment

To, samo da se prelije ključalom vodom, skine kožica, obavezan dodatak svim paprikašima, boranijama, grašcima™ etc.Mada, gajim određene rezerve prema onom prebranac hintu sa paradajzom, to moram da probam na malom uzorku, deluje mi ko skroz drugačiji potez od originala, tj nije isto jelo.

Link to comment

Imas, ako te zanima preview te varijante sa paradajzom, u "Veru" da kupis grcki el pasuljo gigante u konzervi, sa malo paradajza. Mnogo dobar fazon.

Link to comment
moze i pelat za lenje domacice.
ta sam :lol: da da, znam, ima onaj tzv *slomljeni* paradajz iz konzerve, taj i koristim, posto sam previse lenja da onaj oljusteni iseckam na kockice :)
Link to comment

kad spremate musaku od plavog patlidzana da li valjate patlidzan u brasno, onako malo samo, i da li dosipate vode posle dok se krcka u rerni, posto mi je suvkasto ispalo, pa potrebujem savet. :)

Link to comment
kad spremate musaku od plavog patlidzana da li valjate patlidzan u brasno, onako malo samo, i da li dosipate vode posle dok se krcka u rerni, posto mi je suvkasto ispalo, pa potrebujem savet. :)
Ne spremam, ali volim da jedem. Patlidzan sigurno nije uvaljan u brashno, ali je zato musaka prelivena umucenim jajima (i pretpostavljam mlekom). Mogu da pitam da li se dodava voda, mada mislim da ne smeta. Samo ne previshe.edit: da li si nekada przhio/la patlidzan. Mmmnogo je ukusno. Tada mozhesh i da ga pohujesh.Ili na primer, iseckan patlidzhan na kockice, ostavljen da pusti vodu, malo proprzhen i jaja odozgo. Mozhe i zajedno sa paprikom. Njam, njam. Edited by cedo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...